Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Krostki na udach, co to?

24 maj 2011 - 09:04:21

Ja mam takie na całych nogach i ramionach...
Byłam u dermatologa, stwierdził zapalenie mieszków włosowych i przepisał maść PILARIX , pomaga. jednak nie zwalcza do końca..
Jeżeli ktos zna jeszcze jakies sposoby to bardzo proszę...

Krostki na udach, co to?

24 maj 2011 - 09:07:36

może po prostu goliłaś ostatnio nogi maszynką do golenia - wrastające włoski powodują, że tworzą się takie krostki właśnie. Polecam plastry lub depilator. Jeśli w tym tkwi problem, widać masz wrażliwą skórę, wiec odradzam maszynki

Krostki na udach, co to?

24 maj 2011 - 09:08:06

Ja to w sumie coś takiego (tylko mniej) mam od zawsze;p Schodzi mi jak kilka razy wyjdę na słoneczko ;p

Krostki na udach, co to?

24 maj 2011 - 09:08:49

albo podrażnienie po goleniu

Krostki na udach, co to?

24 maj 2011 - 09:09:32

przemyj rumiankiem żeby złogodzic podrażnienia ale i tak lepiej odwiedź w wolnej chwili dermatologa jeli nie zejdzie w ciągu kilku dni

niezweryfikowana
Posty: 2.714
Ostrzeżenia: 1/5

Krostki na udach, co to?

24 maj 2011 - 09:09:48

dermatolog nie gryzie ;)

może to zapalenie meszków włosowych, a może to coś na tle alergicznym...

Krostki na udach, co to?

24 maj 2011 - 09:12:22

Również uważam, że żaden peeling kawowy, cukrowy czy księżycowy absolutnie nie jest wskazany:P To jeszcze bardziej podrazni skórę, bo według mnie to jest zmiana bardziej chorobowa niz estetyczna, proponuje maść witaminową lub podobna na podrażnienia;)

Krostki na udach, co to?

24 maj 2011 - 09:13:58

Cytat
kredka
ja kiedys tez takie mialam (chyba takie) w okresie okolo 13-16 lat , i musze powiedziec ze jak sie przy tym "dłubie" to sie to "rozrasta" nie wyciskaj tego nie gniec a moze znisknie a jak nie to lekarz... a moze na sucho golisz nogi? tez moze byc tego przyczyna...

Też właśnie w tym wieku miałam :D ale przeszło potem więc nie wiem ?

Krostki na udach, co to?

24 maj 2011 - 09:16:56

ja tam czasem mam, moja dr powiedziała, że mam zapalenie mieszków, dostałam maść, pomagają też moje leki na alegrgię,np.Zyx, ale to na receptę oczywiście, więc sama nie próbuj:)

Krostki na udach, co to?

24 maj 2011 - 09:18:58

Ja miałam coś takiego z zimna, co prawda nie tyle, co Ty. Zaczęłam się cieplej ubierać i pomogło :) Ale co teraz z tym zrobić to nie wiem... Może dermatolog ?

Krostki na udach, co to?

24 maj 2011 - 09:24:27

Też mam taką skórę, od zawsze, dermatolog nigdy nie przepisał mi czegoś skutecznie likwidującego. Peeling pomaga tylko na tyle, że skóra jest miękka i w dotyku nie są aż tak wyczuwalne (bo przez takie krosteczki skóra jest bardziej szorstka), Ale za to pomaga mi słońce- sa wtedy mniej widoczne i mniejsze.. może ono je wysusza...? Idź do dermatologa, chociaż z mojego doświadczenia, a byłam u wielu w moim mieście, wiem że nie ma skutecznego kremu/maści itp.

zweryfikowana
Posty: 5.698
Ostrzeżenia: 3/5

Krostki na udach, co to?

24 maj 2011 - 10:09:02

to jest podobno genetyczne i nic na to ni poradzisz. Ja mam takie na rekach. Lekarka mi mowiła, ze nic sie z tym nie da zrobić. Można smarowac kremami, peelingiem. Ale w lecie to raczej zanika, przyjamniej ja mam mniejsze niz w zimie.

niezweryfikowana
Posty: 284
Ostrzeżenia: 1/5

Krostki na udach, co to?

11 cze 2011 - 18:56:49

ja wiem co to jest bo to mam-to rogowacenie mieszków włosowych-poczytaj o tym w internecie apotem idź do dermatologa

zweryfikowana
Posty: 280
Ostrzeżenia: 1/5

Krostki na udach, co to?

11 cze 2011 - 18:58:56

a te krostki wyskakują po depilacji??

Krostki na udach, co to?

11 cze 2011 - 18:59:14

ja mam takie ;/
niby nie mam uczulenia na pyłki etc,
ale zawsze jak wrócę z dworu to mam całe nogi takie (i tylko nogi),
i jedyne co pomaga to najzwyklejsze wapno z apteki ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Piękny biust - Dakolen