Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Krostki na udach, co to?

22 cze 2011 - 19:12:51

Jak dla mnie to wygląda to jak zapalenie mieszków włosowych...najlepiej idź do dermatologa

Krostki na udach, co to?

22 cze 2011 - 19:15:38

ja mialam kiedys zapalenie mieszka wlosowego i mialam takie na udach i na rekach do tego swedzialo. Poszlam do lekarza i dostalam tabletki,lecz zeszlo dopiero po ok 1 -2 tyg.

Krostki na udach, co to?

22 cze 2011 - 19:17:41

Mam takie, ale tylko trochę na łydce. I wybieram się z tym do dermatologa, Ty też powinnaś ;)

Krostki na udach, co to?

06 sie 2011 - 22:46:40

w każdej tej "kropce" znajduje się włos do wyrośnięcia... to po prostu jest podrażnione po depilacji.

Krostki na udach, co to?

06 sie 2011 - 22:48:32

idź do dermatologa, ja kiedyś też takie miałam ale z czasem zeszły ;)

Krostki na udach, co to?

06 sie 2011 - 22:51:34

Ja miałam podobne, ale mniej. Poradziła mi siostra - wystaw nogi na słońce to znikną. I autentycznie. Zniknęły.

Krostki na udach, co to?

06 sie 2011 - 22:51:53

goliłaś nogi tępą maszynka?:)

niezweryfikowana
Posty: 286
Ostrzeżenia: 1/5

Krostki na udach, co to?

29 sie 2011 - 13:29:37

Mialam takie sam krostki jak bylam mlodsza. Poszlam z tym do dermatologa i stwierdzil, ze mam uczulenia albo od jakies proszku/plynu do prania lub jakiegos materialu. Zmienilam proszek i rzeczywiscie wszystkie poznikaly ;)

Krostki na udach, co to?

29 sie 2011 - 22:27:33

też to mam. to jest AZS, Atopowe zapalenie skóry, podobno dostałam genetycznie;( Mam ten sam problem co roku, gdy trrzeba ubrać spodenki. Skóra wygląda super gdy się opalam, ogólnie brak jej witaminy D.

Krostki na udach, co to?

29 sie 2011 - 22:31:02

potówki nie zawsze mają kolor czerwony.

Może być to uczulenie na: słońce,kosmetyki

A może od golenia.

A także zapalenie mieszków włosowych.

Polecam dermatologa a nie szafę,bo powodów może być wiele, a ile osób tyle opinii.

Cytat
aamk
też to mam. to jest AZS, Atopowe zapalenie skóry, podobno dostałam genetycznie;( Mam ten sam problem co roku, gdy trrzeba ubrać spodenki. Skóra wygląda super gdy się opalam, ogólnie brak jej witaminy D.

Jeju,to nie musi być AZS

Mam poważne AZS,ciężką skazę białkową i mam plamy a nie krosty na ciele, robią się dodatkowo ogniska zapalne,a AZS jest zbliżone do Łuszczycy, i nie koniecznie musi przypominać zapalenie mieszków.

Od tego są Dermatolodzy a nie Szafa.pl

Nie jestem specjalistą od Dermatologi tylko od Farmacji,ale widziałam wielu atopowców i raczej na skórze mają plamy z ogniskami a nie z krosteczkami które wyglądają jak krosty po złym goleniu lub jak przy zapaleniu mieszków.

a co do AZS słońce jest niepolecane ,przy łuszczycy tak,bo nawet łuszczyce leczy się za pomocą słońca/światła, a na AZS może podziałać bardzo źle,wiem to z autopsji,nie mówię,że wszyscy tak muszą,ale choruję od niemowlaka i przeszłam już połowę Dermatologów


Jeszcze co do słońca,owszem można korzystać ze słońca,ale w niewielkich ilościach,trzeba uważać na pierwsze majowe-czerwcowe słońce,które może spowodować nasilenie.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-29 22:37 przez Osaaa.

Krostki na udach, co to?

03 kwi 2012 - 21:42:47

Musisz używać olejku łagodzącego podepilacyjne podrażnienie. Z tego co sie orientuje to Joanna Sensual ma taki olejek. Ja mam z tej serii balsam opozniajacy odrost włosków i dziala super.



Krostki na udach, co to?

26 sty 2014 - 10:22:39

Ja mam tak od jakiś 5 lat. Nigdy nie goliłam ud. W lecie trochę się zmniejsza, ale nie znika. Myślę nad dermatologiem, bo już naprawdę nie wiem co to.

Krostki na udach, co to?

26 sty 2014 - 10:41:12

może to być skutek złej metody depilacji włosków tych okolic.
Nie każdemu np. odpowiada depilator, wosk czy zwykła maszynka.
Spróbuj zmienić metodę i spróbować rad pozostałych koleżanek (ubrać się ciepło, stosować peelingi, kremy) i sprawdzaj systematycznie czy coś się zmieniło :)

Krostki na udach, co to?

26 sty 2014 - 10:48:43

Polecam zinalfat ;) jest bez recepty, kosztuje jakos 50zł, ale jest naprawdę niezły i super łagodzi. Ja miałam mega problem - na twarzy i pomógł mi bardzo :)

Krostki na udach, co to?

26 sty 2014 - 10:49:25

Jedyna kompetentna wypowiedź

Cytat
Osaaa
potówki nie zawsze mają kolor czerwony.

Może być to uczulenie na: słońce,kosmetyki

A może od golenia.

A także zapalenie mieszków włosowych.

Polecam dermatologa a nie szafę,bo powodów może być wiele, a ile osób tyle opinii.
Cytat
aamk
też to mam. to jest AZS, Atopowe zapalenie skóry, podobno dostałam genetycznie;( Mam ten sam problem co roku, gdy trrzeba ubrać spodenki. Skóra wygląda super gdy się opalam, ogólnie brak jej witaminy D.

Jeju,to nie musi być AZS

Mam poważne AZS,ciężką skazę białkową i mam plamy a nie krosty na ciele, robią się dodatkowo ogniska zapalne,a AZS jest zbliżone do Łuszczycy, i nie koniecznie musi przypominać zapalenie mieszków.

Od tego są Dermatolodzy a nie Szafa.pl

Nie jestem specjalistą od Dermatologi tylko od Farmacji,ale widziałam wielu atopowców i raczej na skórze mają plamy z ogniskami a nie z krosteczkami które wyglądają jak krosty po złym goleniu lub jak przy zapaleniu mieszków.

a co do AZS słońce jest niepolecane ,przy łuszczycy tak,bo nawet łuszczyce leczy się za pomocą słońca/światła, a na AZS może podziałać bardzo źle,wiem to z autopsji,nie mówię,że wszyscy tak muszą,ale choruję od niemowlaka i przeszłam już połowę Dermatologów


Jeszcze co do słońca,owszem można korzystać ze słońca,ale w niewielkich ilościach,trzeba uważać na pierwsze majowe-czerwcowe słońce,które może spowodować nasilenie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

JAKI MACIE ROZMIAR?