Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Krostki na udach, co to?

11 cze 2011 - 19:17:56

Moja koleżanka ma takie podobno od depilacji..

Krostki na udach, co to?

11 cze 2011 - 19:23:01

ehhh, tylko słońce pomoże, musisz się wygrzac na słońcu, zejdą na pewno, ja tez tak mam po zimie, musiałaś faktycznie przemrozic nogi w zimie, trzeba się cieplej ubierac, ;)

Krostki na udach, co to?

11 cze 2011 - 19:25:58

ja takie miewam.. podobno to od gromkowca ;p ale właśnie jak wystawię nogi na słońce to schodzą..

zweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 1/5

Krostki na udach, co to?

11 cze 2011 - 19:34:25

To zapalenie około mieszkowe. Ja mam jeszcze na łydkach. Polecam dermatologa bo same nie znikną. Peelingi i zasypki będą dobre ale tylko pomiędzy maścią na to:) I nie drap tego! Zmieniaj często gąbkę do kąpieli bo na niej jest po pewnym czasie dużo zarazków które mogą zaszkodzić jeszcze bardziej.

niezweryfikowana
Posty: 1.832
Ostrzeżenia: 1/5

Krostki na udach, co to?

13 cze 2011 - 16:42:42

może od golenia nóg, na sucho..

Krostki na udach, co to?

14 cze 2011 - 23:19:39

Ja tez sie mecze z takimi krostkami, z tym ze nie nie mam ich na udach, ale na lydkach. Nie jest to raczej zapalenie mieszkow wlosowych, chyba ze swedzi i piecze. Mi sie wloski wrastaja bez wzgledu na to jaka metode depilacji stosuje (wosk u kosmetyczki jest drogi, ale probowalam i tez nie bylo pozniej ciekawie; plastry wosku w domu, depilator Brauna, kremy do depilacji mi tylko strasznie podraznialy skore bo sa za ostre), najlepsze dla mnie jest golenie nozek maszynka co 2-3 dni. Czeste peelingi, masaze rekawica, jakis dobry zel pod prysznic ktory bardzo nawilza skore, i glebokonawilzajace skore balsamy do ciala. Ja sie krostek nie pozbylam, ale mniej wiecej kontroluje zeby bylo ich mniej, chociaz ciezko bo mam tez male ranki po wrosnietych wloskach no i pare blizn wiec nie polecam 'wydrapywania' ani nic w tym stylu. Ty jak narazie nie masz blizn i nie wyglada to jakos tragicznie. Mozesz poprostu nawilzaj skore balsamami do wrazliwej skory, jezeli jest to stan zapalny co jest mozliwe to sproboj myc nogi zelem antybakteryjnym jakims (takim jaki sie stosuje do cery tlustej/mieszanej sklonnej do wypryskow) rano i wieczorem i potem posmaruj kremem Sudocrem (jest on niby do pupy dzieciejcej, na tradzik, eczeme, popazenia) i moze to by pomoglo.

Krostki na udach, co to?

15 cze 2011 - 00:06:55

Cytat
hrabina_san
tez mam takie krostki ale duuzo mniej i tez czasami na lydkach. mam je jak pospiesznie ogole nogi i nie wysmaruje po goleniu jakims DOBRYM kremem na podraznienia po goleniu. osobiscie polecam taki olejek sensual jest dodawany gratis do plastrow do depilacji ciala joanna, nie wiem czy mozna kupic osobno (ktos wie??) jest bardzo delikatny, super pachnie i utrzymuje sie caly dzien.
mozna widzialam go;) mowisz ze dobry? a czy nie brudzi ubrania

zweryfikowana
Posty: 4.792
Ostrzeżenia: 2/5

Krostki na udach, co to?

15 cze 2011 - 00:12:35

Cytat
ulka92m
Peelingi rob najlepiej kawowy poszukaj w necie duzo tego. :)

Przecież peeling to tylko podrażni i rozdrapie i będzie wyglądać jeszcze gorzej.. Ehh. Ten peeling to teraz na wszystko widzę jest polecany. Szkoda, że bez myślnie.. Idź do dermatologa.
Cytat
czarna_roza
Cytat
hrabina_san
tez mam takie krostki ale duuzo mniej i tez czasami na lydkach. mam je jak pospiesznie ogole nogi i nie wysmaruje po goleniu jakims DOBRYM kremem na podraznienia po goleniu. osobiscie polecam taki olejek sensual jest dodawany gratis do plastrow do depilacji ciala joanna, nie wiem czy mozna kupic osobno (ktos wie??) jest bardzo delikatny, super pachnie i utrzymuje sie caly dzien.
mozna widzialam go;) mowisz ze dobry? a czy nie brudzi ubrania

To nie jest olejek tylko oliwka ; ). Ja kupowałam na allegro.

http://www.prezencikii.pl/depilacja/25995-sensual---oliwka-agodzca-podranienia-joanna.html link do niej ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-15 00:14 przez monikaaaa149.

Krostki na udach, co to?

20 cze 2011 - 23:09:48

Mam bardzo podobne ale mam je odkąd pamiętam. Moja mama też takie ma i siostra cioteczna i ciocia.. w rodzinie nic nie zginie :d
1) ciepłe ubranie zimą
2) solarium
3) nie drap
Ja już mam coraz lepiej z tym :) balsamy, kremy, solarium mi pomoglo i nie wstydź się tego :)
miałam iść do dermatologa ale nie pomoże nic a nic.

Krostki na udach, co to?

20 cze 2011 - 23:11:13

mi sie robią takie po goleniu ;( ale nie az tak duzo

Cytat
Belfascianka92
Ja tez sie mecze z takimi krostkami, z tym ze nie nie mam ich na udach, ale na lydkach. Nie jest to raczej zapalenie mieszkow wlosowych, chyba ze swedzi i piecze. Mi sie wloski wrastaja bez wzgledu na to jaka metode depilacji stosuje (wosk u kosmetyczki jest drogi, ale probowalam i tez nie bylo pozniej ciekawie; plastry wosku w domu, depilator Brauna, kremy do depilacji mi tylko strasznie podraznialy skore bo sa za ostre), najlepsze dla mnie jest golenie nozek maszynka co 2-3 dni. Czeste peelingi, masaze rekawica, jakis dobry zel pod prysznic ktory bardzo nawilza skore, i glebokonawilzajace skore balsamy do ciala. Ja sie krostek nie pozbylam, ale mniej wiecej kontroluje zeby bylo ich mniej, chociaz ciezko bo mam tez male ranki po wrosnietych wloskach no i pare blizn wiec nie polecam 'wydrapywania' ani nic w tym stylu. Ty jak narazie nie masz blizn i nie wyglada to jakos tragicznie. Mozesz poprostu nawilzaj skore balsamami do wrazliwej skory, jezeli jest to stan zapalny co jest mozliwe to sproboj myc nogi zelem antybakteryjnym jakims (takim jaki sie stosuje do cery tlustej/mieszanej sklonnej do wypryskow) rano i wieczorem i potem posmaruj kremem Sudocrem (jest on niby do pupy dzieciejcej, na tradzik, eczeme, popazenia) i moze to by pomoglo.

mam to sam.. tylko wloski wrosinete igla wydlubywalam i mam teraz blizny na nogach :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-20 23:12 przez olcia24689.

Krostki na udach, co to?

20 cze 2011 - 23:13:43

zmien golarke i po depilacji smaruj mocno kremem

Krostki na udach, co to?

20 cze 2011 - 23:15:32

jadlas truskawki?ja mam czasem takie jak zjem truskawki lub cos truskawkowego:P pyszne rzeczy nie tylko ucza, niektorem uczulaja:D

niezweryfikowana
Posty: 343
Ostrzeżenia: 1/5

Krostki na udach, co to?

20 cze 2011 - 23:20:31

ja mam gorzej, tuz pod tylkiem mam takie duze ropne krostki. podobno to zapalenie mieszkow wlosowych, ale co z nimi robic to nei wiem :./ tkie cos tmaja moje kolezanki, moze masz potowki po prostu.

Krostki na udach, co to?

20 cze 2011 - 23:22:17

Miałam takie tylko nie czerwone, kilka wizyt w solarium i balsamowanie pomogło. Ja jeszcze robiłam okłady z kawy i zawijałam folią spożywczą mmm... skóra jak u niemowlaka;) u mnie się to sprawdziło,ale nie wiem czy Tobie pomoże.Najlepiej zasięgnąć porady fachowca.

Krostki na udach, co to?

22 cze 2011 - 19:09:25

to może być atopowe zapalenie skóry. Wybierz sie do dermatologa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Piękny biust - Dakolen