Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 191
Ostrzeżenia: 3/5

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 17:29:57

Hej dziewczyny, nie długo zacznę brać tabletki antykoncepcyjne Daylette (zamiennik Yaz). Są to moje piewsze tabletki. O jakiej porze bierze się tabletkę? Rano czy wieczorem? Muszę brać o tej samej godzinie czy mniej więcej o tej samej? I czy biorąc tabletki używać prezerwatywy? Dużo o tym czytałam i nie wiem.... Czy może mogę pozwolić partnerowi kończyć we mnie? a no i czy zaczynają działać od razu po pierwszej tabletce?
Chciałam jeszcze zapytać czy możliwe że nie wystąpi u mnie okres w czasie przyjmowania tabletek placebo?
Pomóżcie proszę:) Pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-17 18:18 przez misia987.

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 17:33:15

Sama ustalasz porę kiedy bierzesz tabletkę. Najwygodniej jest wieczorem, przed snem. Musisz brać codziennie o tej samej porze. Nie musi być co do minuty, ale mniej więcej w tym samym czasie.

Biorąc tabletki nie musisz dodatkowo się zabezpieczać.

Może sobie kończyć gdzie chce. Po to masz tabletki. O ile są dobrze dobrane.

Ponoć działają od pierwszej tabletki, ale ja jednak spokojna byłam po całym pierwszym cyklu.

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 17:34:11

ja bralam yasminelle, ale spadło mi libido :P i już nie biorę :P
w tej samej cenie są krążki nuvaring, a nie musisz o nich pamiętać, są lepsze bo najmniej ingerują hormonalnie, ale wystarczająco zabezpieczają- na czas stosunku można go wyjąć. Pamiętasz tylko dzień w którym go aplikowałaś i wyciągasz w ten sam dzień za 3 tygodnie :) i po sprawie ;)
Ogólnie z tabletkami to bierzesz je mniej więcej o tej samej porze (jak 2/3 godzinki się spóźnisz to się nic nie stanie) gin. mi powiedział, że najlepiej odczekać pierwszy tydzień (przy moim pierwszym blistrze) a potem szalej do woli :P

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 17:35:53

...o jakiej chcesz porze możesz brać tabletki tzn zacząć je brać... ja biorę o tej samej godzinie np możesz je zacząć brać o 17... mój lekarz powiedział że najważniejsze są 3 pierwsze tabletki - aby nie zapomnieć ich wziąć. Później niby możesz się spóźnić je wziąść np o godzinę... ja nigdy się nie spoźniam bo nie wiadomo jak organizm zareaguję... Ja osobiście prezerwatyw nie używam ;) Tak jak lekarz powiedział "jesteś zabezpieczona od wzięcia 1 tabletki nie ważne czy to 1 opakowanie czy 10 ;) możesz pozwolić partnerowi kończyć w Tobie ;)

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 17:36:05

wszystko jest napisane na dołączonej instrukcji

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 17:36:50

Porę dnia możesz sobie wybrać i brać później przez cały miesiąc o tej samej. Jeśli nie ufasz tabletkom możesz używać prezerwatywy, teoretycznie same tabletki powinny wystarczyć, ale jeśli masz wielkie obawy a ciąża to Twój najgorszy koszmar stosuj również zabezpieczenie mechaniczne. Tak samo z pozwalaniem na kończenie stosunku w Tobie - sprawa indywidualna. A co do tego czy tabletki działają od pierwszego dnia - to zależy od tabletek, miałam takie co działały od pierwszego dnia i już wtedy można było zrezygnować z prezerwatywy, jak również takie, które działały po 9 dniach. Przeczytaj ulotkę i się wszystkiego dowiesz.

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 17:36:57

Jeśli weźmiesz pierwszego dnia okresu to zaczynają działać od razu. :) Może w Tobie spokojnie kończyć. A bierz mniej więcej o tej samej porze, np o 17, jak weźmiesz 17:48 to nic się nie stani.:)) Mi lekarz w ten sposób tłumaczył: jak rano-to rano, w południe to w południe, po południu to popołudniu, wieczorem to wieczorem, nie trzeba co do minuty. :)

Przez pierwsze 2 tygodnie dla pewności mozecie uzywac prezerwatywy, ale ja nie kazałam mojemu chłopakowi używać i nie mam bachorka. ;)

A wybierz taką porę bys najlepiej już zawsze o tej porze była w domu, żeby nie na imprezie/w pracy czy na mieście, bo możesz zapomnieć.

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 17:37:40

Tabletkę można wziąć do 12 godzin po terminie, więc tutaj jest dość duża rozpiętość czasu. Ale najlepiej trzymać się terminu.

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 17:41:54

Pierwszy tydzień zabezpieczaj się dodatkowo-tak mi mówił lekarz, ja swoje biorę o 20,bo wtedy już jestem w domu,a kładę je zazwyczaj w widocznym miejscu,więc je od razu zauważam:D z resztą,najwygodniej mi jest tak brać. Poza tym zapominam czasami o nich;d zdarza mi się to właściwie przy każdym opakowaniu,zawsze o jakiejś zapomnę:D na razie nic mi się nie 'stało',z resztą,nawet gdyby to nie byłby dla mnie koniec świata;) Oczywiście trzeba je brać regularnie tylko,że mam problemy z pamiętaniem o nich jak je gdzieś wcisnę:D poza tym nie zabezpieczam się dodatkowo,a tabletki biore od 4 lat:)

niezweryfikowana
Posty: 191
Ostrzeżenia: 3/5

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 17:53:42

dziękuję Wam :)

zweryfikowana
Posty: 357
Ostrzeżenia: 1/5

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 17:59:49

też biore daylette ;)

niezweryfikowana
Posty: 191
Ostrzeżenia: 3/5

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 18:13:36

Cytat
ewelinamalwina
też biore daylette ;)

i co możesz o nich powiedzieć? Jak się czujesz?

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 18:18:34

ja biorę Yaz,
o tej samej godzinie
ponad to wszystko zawierają ulotki

zweryfikowana
Posty: 357
Ostrzeżenia: 1/5

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 18:22:04

Cytat
misia987
Cytat
ewelinamalwina
też biore daylette ;)

i co możesz o nich powiedzieć? Jak się czujesz?

teraz biorę drugie opakowanie, na początku przez pół miesiąca miałam plamienie no i piersi mnie bolą ale mój ginekolog powiedział że tak może być przy pierwszych opakowaniach :) A tak to wszystko jest okej :)

seks bez ograniczeń?

17 maj 2012 - 18:24:41

Cytat
kotwbutach
wszystko jest napisane na dołączonej instrukcji

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Naraya tabletki antykoncepcyjne