Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 12:44:44

Witam,

Jeśli był już taki watek z góry przepraszam za przeoczenie. Moje pytanie może wydawać się głupie, ale mam nadzieje że Ktoś rozwieje moje wątpliwości.

Obecnie pisze prace licencjacką na podstawie ustawy. Sa artykuły w kórych nie mam możliwości zmiany słów, dodania synonimów czy zmiany szyku zdania (np. wyliczenia organów państwa, definicje prawne) bo wtedy zdanie traci sens. Czy w momencie napisania ciągu takich samych wyrazów z ustawy opatrzonych przypisem będzie to traktowane jako plagiat?

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 12:48:21

Wypisujesz w literaturze z czego korzystałaś, z jakich ustaw, i plagiatu nie ma.

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 12:51:48

Tak. Będzie to plagiat. Możesz mieć 15% pracy plagiatu jeśli chodzi o długie zdania i 50% w przypadku ciągu 3 słów. I uwierz, wszystko da sie przekształcić :D w pracy korzystałam z chyba 9 ustaw i moim przyjacielem stał się słownik synonimów :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-30 12:53 przez 19BaMbOoChA90.

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 12:53:30

Nie wszystko da się zmienić, sa nazwy własne, nazwy organów których nie da się napisac własnymi słowami choćby nie wiem jak się chciało :P

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 12:56:28

Nazwy własne i nazwy organów to nie jest plagiat...dziewczyno...

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 12:57:00

Cytat
kasiamaj1990
Nie wszystko da się zmienić, sa nazwy własne, nazwy organów których nie da się napisac własnymi słowami choćby nie wiem jak się chciało :P
Jeśli powtarzane są wielokrotnie te same to liczone są tylko raz. Ja pisałam o pkpir to wyobraź sobie ile ja mogłam mieć takich niezmienialnych nazw własnych, nie mówiąc już nawet o bardzo częstym używaniu "podatkowa księga/księga podatkowa/księga przychodów i rozchodów" itp :d jak będziesz pisała sama to nie martw się o plagiat :)

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 12:59:34

Spokojnie pisz dalej. Wynik z programu i tak zatwierdza promotor więc wystarczy napisać oświadczenie, że w pracy korzystałaś z ustaw i nie dało się zmienić niektórych słów. u mnie na uczelni ludziom wskaźniki wychodziły niekiedy wysokie i promotorzy bez problemu podpisywali pracę.

Dawaj przypisy i wszystko będzie ok.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-30 13:00 przez dziefczynka.

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 13:02:20

traktujesz to wtedy jako cytat i robisz przypisy, wtedy masz prawo przepisywac

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 13:08:03

Nie wiem, co tam masz za pracę, ale spokojnie możesz cytować ustawy. Za pierwszym razem robisz przypis i na dole dokładnie piszesz: Ustawa o ochronie przyrody z dnia 18. marca 20111 roku Dz.U. 894857 ze zm.
Dalej możesz wprowadzić swój skrót ustawy np. OchrPrzyrU i wtedy piszesz: art. 3. UchrPrzyrU reguluje w sposób następujący "...". Natomiast rozszerza to art. 17. ustawy o prawie wodnym (i znowu ten sam przypis to ustawy). Skróty musisz wykazać w swoim wykazie skrótów naturalnie.

Jednak każdy promotor ma własne ograniczenia, np. jeden cytat z ustawy z stronę to wtedyjak pisał pewien Mędrzec wyżej słownik synonimów. ;)

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 13:10:05

Pisze na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej ;)

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 13:11:13

Jeżeli nie masz innej możliwości tego rozwinięcia to weź w cudzysłów i wstaw przypis tak będzie najbezpieczniej.Jestem już po licencjacie,mgr i dwóch pracach podyplomowych,tą opcję którą Ci napisałam moim zdaniem jest najbezpieczniejsza,pozdrawiam.lekkiego pisania zyczę

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 13:14:53

19BaMbOoChA90 wspolczuje, skoro nawet nie wiedzialas co Ci wolno, a czego nie. tekst opatrzony przypisem to nie plagiat.

zweryfikowana
Posty: 1.035
Ostrzeżenia: 1/5

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 13:17:47

Możesz, ale musisz dać to w cudzysłów i zrobić przypis. To oczywiste, że przecież ustawy nie napiszesz swoimi słowami. Musi być uzyta jako cytat.

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 13:56:07

Cytat
karolka324
19BaMbOoChA90 wspolczuje, skoro nawet nie wiedzialas co Ci wolno, a czego nie. tekst opatrzony przypisem to nie plagiat.
Co Ty za bzdury opowiadasz. Licencjat to praca odtwórcza, do wszystkiego, co napiszesz, musisz mieć przypisy bo wiedzy z powietrza nie wzięłaś. Co do cytatów to też może ich być jakiś % w pracy.

Praca licencjacka a plagiat

30 gru 2013 - 14:02:56

Korzystałam w pracy z ustaw, artykułów, sporo cytowałam, procent plagiatu nie przekroczył 3%. Poza tym dlaczego autorko nie zapytasz o to promotora?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Proszę o pomoc - ankieta :)