Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 00:40:40

Czesc. Dzisiaj podpisałam umowę zlecenie. I zastanawiam się czy w tym wypadku czas pracy jest jasno okreslony? Tzn. pracuje 8 godz dziennie od 8 do 16 i to wszystko czy na zyczenie szefa musze zostac w pracy bez zadnego 'ale'? Nie bardzo rozumiem te wszystkie paragrafy... Jakby ktos mogl mi to wytlumaczyc jak glupiemu to bede wdzieczna!;)

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 00:45:02

Ja moge ci powiedziec tak, moja mama pracuje w Firmie pożyczkowej co chodzi do klientów i udzieli pożyczki... Tylko ze tak ona sama sie umawia kiedy sie z nimi spotka, jak ma jakieś szkolenia to tylko co musi isc do firmy i na rozliczenie zeby dostac wypłate, a tak to nie ma ze musi 8 godzin pracowac..

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 00:49:36

Jezeli umawialas sie z nim na prace od 8 do 16 to tak bedzie , a jesli bedzie chcial zebys zostala dluzej to oczywiscie ze nie musisz , umowa zlecenie jest o tyle dobra ze kiedy chcesz mozesz wziasc sobie wolne oczywiscie bezplatne wystarczy dogadac sie z szefem . Sa tez minusy umow zlecenie bo szef moze robic sobie z nia co chce .. ja pracowalam na umowe zlecenie i dzis dopiero dostalam pieniazki za styczen.. cale szczescie juz tam nie pracuje i firma ta upadla ... a dyrektor nie wyplacajac pieniedzy na czas nic sobie z tego nie robil , niczego sie nie bal ...

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 00:52:01

Noa jak nie bede chciala zostac dluzej to nie zwolni mnie za niewywiazanie sie z umowy?

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 00:53:47

Umowa zlecenie to umowa cywilno-prawna. W treści winno być zapisane JASNO co masz wykonać i w jakim czasie.
Niestety pracodawcy bardzo często zatrudniają ludzi w takiej formie, albowiem zmniejszają sobie tym samym koszty pracy.
Jeśli szef prosi (nakazuje) zostanie po godzinach i wykonywanie innych czynności, niż te, które masz w umowie, możesz odmówić lub zapytać się ZA ILE?
Ale pewnie sama się domyślasz, jakie mogą być tego skutki.

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 00:55:22

Cytat
UwolnijRadosc
Noa jak nie bede chciala zostac dluzej to nie zwolni mnie za niewywiazanie sie z umowy?

a masz w umowie określone godziny pracy? W jakich godzinach pracuje firma? Co konkretnie robisz? Masz stawkę godzinową czy miesięczną?
Taka umowa to umowa na konkretną "pracę', konkretne zadania, albo "wykonywanie zadań powierzonych przez kierownika", a nie na dzienną ilość godzin. Jeśli to normalna firma, normalni ludzie to nie powinni robić ci problemów.
w umowie o pracę jest zapis o konkretnej ilości godzin pracy w tygodniu/ w miesiącu, o ewentualnym rozliczaniu nadgodzin

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 00:58:01

A jesli w umowie nie jest wspomniane przez ile godzin mam pracować?

W umowie jest podana stawka godzinowa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-31 00:59 przez UwolnijRadosc.

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 00:59:04

nie zwolni bo w umowie tak jak mowisz masz od 8-16 to tak pracujesz ;) chyba ze jest wredny to moze i cie zwolni ale na pewno nie za niewywiazanie sie z umowy.
no i tu pojawia sie problem ... mialam tez taka umowe ze tylko slownie bylo mi powiedziane ze pracuje po 6 godzin dziennie ... gdy byly zalegloscie w firmie szef powiedzial ze bedziemy pracowac po 8 godzin i na dodatek jeszcze w soboty .. oczywiscie powiedzialam do niego ze umowa byla na 6 godzin dziennie i weekendy wolne , na co on mi powiedzial ze gdzie mam cos takiego w umowie ... to sa wlasnie minusy umowy zlecenie ..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-31 01:01 przez beniaa23.

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 01:00:45

Cytat
UwolnijRadosc
A jesli w umowie nie jest wspomniane przez ile godzin mam pracować?

ale chyba masz napisane co masz robić

ps- zastanawiam się czemu nie zadawałaś pytań przed podpisaniem umowy, ktoś w tej firmie musi być kompetentny na tyle żeby co to wyjaśnić :) wszędzie jest inaczej, wszędzie wyzysk do ostatniej minuty, często nadgodziny, zobaczysz jak będzie w praktyce, bo może np będziesz pracować 6 godzin :)
Cytat
UwolnijRadosc

W umowie jest podana stawka godzinowa.

no to dobrze! zapłacą za tyle godzin ile przepracujesz, chyba nie ma czym się martwić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-31 01:02 przez PatrycjaForsycja.

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 01:03:30

Wiecie to moja pierwsza praca i nawet nie wiedzialam o co kogo pytca. Bardzo zalezalo mi na tym, aby cos znalesc wiec z tego wszystkiego podpisalam umowe. Na szczescie na razie tylko na 3 m-ce takze szybko zleci ;] Wlasnie obawiam sie, ze z tym czasem pracy moga byc problemy.
Czyli jak bede pracowac 8 godz jednego dnia a np 10 drugiego to bede miala zaplacone za te wszystkie godziny, nie? Jezu az sie sama sobie dziwie ze tak glupie pytania zadaje :p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-31 01:04 przez UwolnijRadosc.

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 01:05:58

nie martw sie na zapas ;) jesli to porzadna firma to bedzie tak jak ci mowili czy od 8;16 ;) ciesz sie ze masz prace, bo nie ktorzy jej nie maja chociaz szukaja juz jakis czas ;) a od czasu do czasu jak zostaniesz jakas godzinke dluzej to korona ci z glowy nie spadnie ;)
tak za wszystkie godziny ci zaplaca;) tylko kazda dodatkowa godzine sobie gdzies zapisuj zeby pozniej przy rozliczeniu cie nie oszukali , bo mialam takie nieprzyjemnosci ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-31 01:07 przez beniaa23.

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 01:08:22

No pewnie ze nie spadnie! I jesli bedzie sie dobrze praowalo to z mila checia zostane!;) Gorzej jak atmosfera bedzie nieciekawa... No ale coz, zobaczymy. Bo sugerujac sie opiniami z Intenretu to w niezłe g*wno sie wpakowalam :]
Oo wlasnie, dobrze, ze mi mowisz to bede zapisywac ;) Bo moglabym na to nie wpasc :]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-31 01:09 przez UwolnijRadosc.

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 01:11:02

nie sugeruj sie wypowiedziami z internetu ;p bo moze akurat tobie sie spodoba ;d a co to w ogole za praca jesli mozna wiedziec? ;> zapisuj koniecznie bo to wazne ;p

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 01:12:54

Telemarketer w Centrum Obslugi Biznesu (COB) w Bdg, rekrutacja jeszcze trwa z tego co dzis słyszałam wiec jak ktos szuka pracy to moze uderzyć.

Umowa zlecenie

31 mar 2011 - 01:15:53

Jestem jak najbardziej doswiadczona telemarketerka i to wszystko co pisalam o mojej bylej firmie wlasnie bylo w telemarketingu ;) wiec tymbardziej radze ci zapisywac kazda twoja godzine przepracowana ;p chociaz nie powiem bo pracowalam tam 10 miesiecy tzn w telemarketingu i poznalam na prawde wspanialych ludzi z ktorymi utrzymuje do dzis kontakt i nie zapomniane szalone chwile w tej pracy ;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

plany