Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

świetnie sie sprawdzaja takie lepy na mole,moze je kupic w marketach jakies za jakies 8zł

muszę spróbować z tymi wacikami nasączonymi olejkami zapachowymi...bo u mnie też w kuchni te robactwo...a larwy to po ścianach łaziły latem...jakaś masakra z nimi. Odkąd zostały kupione te plastry to jest ich mniej ale jednak są bo przyklejają się do tego

musisz poprzesypywac wszystkie produkty ktore tam trzymasz do np sloikow jaki plastikowych szczelnych pojemnikow itp ;] no i oczywiscie wszystkie te naklejki na mole spozywcze także sa przydatne ;]

One siedzą wszędzie- nawet w herbacie granulowanej,ale najchetniej w mącznych
masz tu te plastry
http://allegro.pl/lepy-na-mole-spozywcze-pulapka-plastry-gratis-i2074502786.html
musisz wszystko wymyć, najlepiej z dodatkiem octu
http://allegro.pl/plytka-na-mole-spozywcze-plytki-pulapka-lepowe-2sz-i2036096701.html

możesz tez na jakiś czas przenieść wszystko do innej szafki i poczekać co się stanie. Jeśli produkty są szczelnie zmaknęte to nie powinno być problemow z molami. Dziwne...

te mole przedostają się nawet do szczelnie zamkniętego opakowania i składają jaja! są bardzo ciężkie do wytępienia:/
przypuszczam że siedzą już w niejednej kaszy albo ryżu i nieraz się je przynosi do domu razem zakupionym produktem:/
ja musiałam wyrzucić masę atr. spożywczych i zdezynfekować dosłownie wszystko w kuchni, a mimo to nie są do końca wytępione..://

moja mama miała ten sam problemi przeszukiwala wszystkie produkty i wyrzucała itpjak remontrobiła kuchni sotatnio to pod starymi szafkami gniazda miałaz tym dziadostwemteraz ma nowe meble itp,wiec narazie nie widac dziadówale jak polecają zapachy to w razie jak się zalegna to jej pwoiem zeby nasączyła wacik :):)

Półki umyć woda z octem-najlepszy sposób

Cytat
basiaux
zmień szafkę

a co jej to da jak zmieni szafkę????
u mnie larwy wyszły na sufit i rozeszly się po całej kuchni..... poprostu trzeba dokladnie wszystko posprzatac:) i wypryskac:)

Też miała problem z tymi szkodnikami. Walkę rozpoczęłam tym, że powyrzucałam wszystkie suche mączne rzeczy i przyprawy. A potem dokładnie wymyłam szafkę wodą z octem i nakleiłam plasterek raid od moli, jak do tej pory żadnego odzewu ze strony moli, pozbyłam się ich.

Dziewczyny mówicie ze ich się pozbyłyście zapominać jedno mole na zime same znikają jakby bo nie lubią niskich temperatur a latem moga się pojawić na nowo:) Niby mamy w mieszkaniach ciepło jednak noca jest chłodniej itd ale niestety. Dlatego teraz może wam się wydawać że ich nie ma. Czyści wszysto i wyrzucić wszystkie sypkie jak i makaron przyprawy itd nawet jesli ich tam nie ma a mogły miec kontakt wiem straty ale inaczej tego nie zwalczycie trzymać w szczelnych pojemnikach choć mi kiedys do tych takich pojemników z przykrwkami tez wlazły podobnie jak do takiej metalowej skrzynki z ciastkami wiec naprawdę napewno lepy i nie trzymam juz tam rzeczy sypki gdzie trzymała tam mam takie zadziej wyjmowane rzeczy. Tez mam spkój narazie i mam nadzieje ze nie wrócą. Ale kiedyś tez z tym walczyłam przyniosłam oczywiscie z hipermarketu z orzechami a mole je ponoc uwielbiaja u mnie pózniej sie przeniosły do papryki całe szczescie znalazłam az mnie skreca jak o tym pomysle:) Już w te lato było spokój ale ciezko to ponoc do konca zwalczyć.

jeśli czyścisz szafkę regularnie, to niemożliwe, żeby wróciły.
wygląda na to, że lęgną się gdzieś indziej, a tam przychodzą się najeść. też miałam długo ten problem, aż w końcu wywaliłam 90% produktów, wymyłam porządnie raz jeszcze, i nie ma. sprawdź dla pewności wszelkie produkty, nie tylko może w tej szafce.

tak jak już wiele dziewczyn wspominało nie tylko w produktach mącznych pojawiają się te wstrętne i obrzydliwe moliska alr chociażby w migdałach! -już kilka opakowań(zamkniętych) migdałów musiałam wyrzucić z niemałą niespodzianką (aż mam ciary jak o tym pomyślę). Należy być bardzo dokładnym ażeby pozbyć się ich na dobre. A więc wyrzucić podejrzane produkty, wyczyścić kuchnię, poprzyklejać plastry plus porozsypywać gożdziki w szafkach.

Jest na to sposób: pozbyć się ale to absolutnie wszystkiego(straty będą nieustannie, jeśli jedna choćby pozostawiona 'zakażona' torebka będzie zakażać kolejne nowe produkty.Wymyć wszystko dokładnie, (ponoć mogą mieć gniazda nie tylko w szafkach ale za nimi, w ciemnych kątach i pewnie jakieś środki się przydadzą, ale tu nie mam doświadczenia) i nowo zakupione produkty trzymać wyłącznie w słoikach. Tam nie mają szans się dostać. Ja mam wszystko pozamykane w takich słojach - wekach m.inn.z Ikei ( w tesco też takie są) i ani śladu moli od lat. A poza tym fajnie to wygląda:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co wybrać???