Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

W jaki sposób mogę wydzielić w mieszkaniu dodatkowe pomieszczenie?
Myślałam o przeniesieniu kuchni do salonu i zrobieniu aneksu ale są problemy, wylewki jest tylko 10 cm i może być problem ze spadkiem;/


Macie jakieś pomysły?


planm.bmp



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-13 10:34 przez j_na.

możesz zrobić aneks, ale pamiętaj że urządzenia (zlew, zmywarka) musisz podłączyć do pionu kanalizacyjnego i doprowadzić wodę, musi być też zapewniona wentylacja pomieszczenia.
nie wiem co ma do przemeblowania wylewka? i spadek?

j_ulka - zapewne chodzi o poprowadzenie kanalizacji w posadzce

Patrząc na plan może być problem. Nie ma opcji żeby rurki poprowadzić po ścianach, bo przed szachtem są drzwi. Ale możnaby przynajmniej część instalacji dać w bruzdy a potem zejść w posadzkę. Tylko pytanie czy nie będzie zbyt dużo zakrętów. Przemyśl dokładnie lokalizację urządzeń w stosunku do pionów.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-19 11:19 przez Yucca.

A nie lepiej wydzielić z salonu jakoś to pomieszczenie?Znacznie mniej kłopotu to sprawi,bo przenosić kuchnię,to trzeba i wodę doprowadzić i ścieki też trzeba gdzieś odprowadzić.

zlikwidować ściankę działową pomiędzy kuchnią a salonem, zamiast tego zrobić podział takim barkiem. na wysokości ściany nośnej tam gdzie jest kuchnia postawić w poprzek salonu ściankę działową i tam na 2.17 tez zrobić działówkę i wstawić drzwi i masz pokój sypialnie nr 2.

Katasia89

wyjdzie pokój bez okna

dootii w sumie dobrze mówi, ale podzielenie salonu wiązałoby się z wydzieleniem pomieszczenia bezokiennego - przynajmniej ja nie mam pomysłu na inną ściankę ;)

o racja ;p no to ja myślę że nie bardzo jest tam co innego zrobić. nawet jeśli przeniesie się kuchnie do salonu to i tak daje to pomieszczenie całkowicie nieustawne,do tego wszystkie przyłącza itd...

jeżeli jest to parter to może uda się podłączyć z kanalizacją pod stropem piwnicy. z wodą można iść w posadzce. ale trzeba też przerobić wrntylację. szczególnie jak autorka chce mieć kuchenkę gazową

Cytat
Yucca
dootii w sumie dobrze mówi, ale podzielenie salonu wiązałoby się z wydzieleniem pomieszczenia bezokiennego - przynajmniej ja nie mam pomysłu na inną ściankę ;)

Kuchnia też w sumie ciemna wyjdzie,a w kuchni dobrze byłoby mieć okno,żeby wietrzyć zapachy powstające podczas gotowania.

okno wybić-mówię to tak żartem:)

Julka to byłoby zbyt pięknę ;) Patrząc na numer przy loggi wygląda to na wyższe piętro

Cytat
dootii
A nie lepiej wydzielić z salonu jakoś to pomieszczenie?Znacznie mniej kłopotu to sprawi,bo przenosić kuchnię,to trzeba i wodę doprowadzić i ścieki też trzeba gdzieś odprowadzić.
dokładnie

może tak, ale salon będzie bardzo mały (szkic na szybko w paincie więc nie oczekujcie cudów :) )

planm.bmp



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-19 12:06 przez j_ulka.

Cytat
j_ulka
może tak, ale salon będzie bardzo mały (szkic na szybko w paincie więc nie oczekujcie cudów :) )
[attachment 817550 planm.bmp]
dobry pomysł:)

Z kuchni zrobić pokoik ok. 2,45 na 2,80 a hol przemienić w pomieszczenie z wyspą kuchenną ?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Klinkier w salonie?