Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zaniedbany storczyk. jak go przywrócić do życia? żeby znów był piękny? czy w ogóle jest jeszcze na to szansa?
proszę o podbijanie :)
załączam zdjęcia:
nikt nie pomoże?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-10 13:16 przez halashalas.

storczyki mają to do siebie, że przez pewien okres w roku mają tzw. okres wegetacji, czyli nie kwitną i stoją tylko same badyle. Moje były w gorszym stanie, ale nadal dbałam o nie i teraz pięknie kwitną. Podlewaj go jak do tej pory, kup mu nawóz i po dłuższym czasie wróci do życia.(u mnie po ok. 4 miesiącach puścił nowe pędy)

a to prawda, że musi stać w wodzie cały czas? [ten spodek, w którym stoi ma mieć trochę wody]

PeEmKa22 oczywiście ma racje. Czasem potrzeba wiele tygodni i miesięcy, aż puszczą nowe pędy. Należy o nie jednak starannie zadbać. Storczyki nie lubią wody z kranu, należy więc zapewnić wodę destylowaną, albo wystawić na dwór w czasie deszczu na ok 2h. Jeśli jednak podlewamy destylowaną (raz na tydzień!) na spodek należy wlać odrobinę wody, może tak stać nawet i pół dnia, po czym należy na suchy ręcznik przestawić doniczkę, dopóki całkowicie nie przesiąknie. Czynność tę należy niestety powtarzać co tydzień. Przy większej ilości storczyków, umieszczamy je w dużej misce z wodą destylowaną (wody tej powinno być ok 5 cm) I równie ważne jest, aby miały korę, ale to chyba nikomu nie muszę mówić. :))

halashalas oczywiście, że nie! Storczyk nie może mieć stałego dostępu do wody.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-10 13:31 przez houge.

strorczyk by puscil nowe pedy to po przekwitnieniu kwiatkow zaprzestajemy podlewac az do momentu wypuszczenia nowego pedu kwiatowego , jak widzimy ze wypuscil to podlewamy co 3 dni mala iloscia odstalej wody + odzywka biohumus . nie obcinamy tez lodygi jak kwiaty opadna , dopiero wytniemy ten "kikut" jak sie pojawi nowy ped



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-10 13:34 przez agata74.

dzięki wielkie za pomoc :) w takim razie biorę się do roboty :) czyli źle słyszałam, że storczyk powinien mieć stały dostęp do wody.. a temperatura? na korytarzu można go trzymać ?

Storczk nie może stać w wodzie, zreszta żeby to dogłębnie zrozumieć wystarczy poczytać o ich naturalnym środowisku ;)

halashalas Temeperatura nie gra żadnej roli, aczkolwiek nie może być zimno, storczyki mają to do siebie, że łatwo przemarzają. Aha! I nie trzymaj storczyka pod oknem, które jest uchylane, otwierane, czy też blisko drzwi zewnętrznych. :))

dzięki za rady houge :) z tego co widze to wszystko robiłam nie tak jak trzeba, co doprowadziło właśnie do takiego stanu kwiatka :( mam nadzieje, że uda mi się go uratować :)

W sumie na samych kwiatach póki co ja się jeszcze za bardzo nie znam, ale za to jestem zdania, że niezwykle ważną sprawą jest to aby wiedzieć jak najwięcej o systemach automatycznego nawadniania. Udało mi się nawet przeczytać na stronie https://www.podlane.pl/blog/darmowy-projekt-nawadniania-czy-to-w-ogole-mozliwe/ czy coś takiego jak darmowy projekt nawadniania jest do znalezienia.

Spróbuj wsadzić go do miski z wodą na cały dzień, jeśli nie odżyje to koniec raczej...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sokowirówka - czy to dobry prezent?