Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 09:49:49

albo parawan, albo postaw scianke dzialowa z plyty gipsowej, bądź rozdziel te dwa lozka "scianką" z regału z IKEI, świetnie to wyglada, a na polki poustawiaj ksiazki, plyty itd.

chodzi mi o taki regał :)



zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 09:54:37

oddzielenie regałem nie polecam - dość niestabilne.

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 10:03:07

okna są tam gdzie TV a dzrzwi są pod napisem SZAFA.PL

Cytat
Electrophile
Jeśli chodzi o tani sposób na rozdzielenie pokoju, to przy minimalnym talencie 'budowniczym' można to zrobić. ;) Z tym, że w przypadku dużych pomieszczeń może być gorzej. Ja u siebie wprawdzie chciałam to potraktować jako drzwi przesuwne ale jako ściankę działową też można. Kupujesz płytę kartonowogipsową, na wymiar sufit-podłoga, papier śniadaniowy, farbę i takie szyny po których to będzie jeździć. Dodatkowo takie obicia metalowe na rogi płyty, bo kartonowogipsowa jest podatna na uszkodzenia. Aha, jeszcze klej do tapet. :)

Szyny mocujesz na suficie i podłodze, w miejscu gdzie chcesz, żeby była ścianka. Płytę obklejasz pogniecionym papierem śniadaniowym (to się nazywa dekoracyjny ale tak czy siak jest to śniadaniowy papier:p), smarujesz dowolną farbą i voila. ;) Mocujesz te narożniki na drzwiach, żeby się nie kruszyły i gotowe. Robota jest prosta, z mojej strony tyle mogę poradzić. ;) Jakby ktoś był zainteresowany mogę przesłać efekt końcowy.

ja jestem zainteresowana wyślij mi :) tylko ja dawno chcialam cos takiego moje lozko jest te obok biurka , a tam nie bedzie już światła jak rozdzieli się :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-07 10:04 przez kampela.

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 10:05:59

A jak duży to jest pokój ? I jakie ma przeznaczenie ? To jest sypialnia, pokój dzienny ?

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 10:12:08

Cytat
modystka
A jak duży to jest pokój ? I jakie ma przeznaczenie ? To jest sypialnia, pokój dzienny ?

sypialnia i pokoj dzienny w jednym . jest OGROMNY :P 2 lozka sie mieszcza , wielki stół , segment. jak sie segment wywali to bedzie duzo miejsca wiecej, bo jest szeroki
Cytat
paulicja
i ten parawan który dodała ABOTAK jest rewelacyjny ;)

ps. nie mam zdolności artystycznych więc tak szybko coś nabazgrałam ;)


fajnie :) ale gdzie telewzor;p? i okien nie zastawilass :))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-07 10:15 przez kampela.

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 10:15:15

Cytat
abotak
oddzielenie regałem nie polecam - dość niestabilne.

ale można boczną ścianę regału przymocować do ściany;)

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 10:16:51

przeciez zamocowanie np. tego makaronu, czy jakiekolwiek innego mataurlu majacego sluzyc jako parawan jest banalnie proste.

w suficie matujesz haczyki
potem na metalowym drazku zaczepiasz zaslone/material i zarzucasz na te haki, jak koncowki wygladaja brzydko, mozesz je jakoas wstazka udekorowac artystycznie itp.
a to tylko twoj pokoj? czy z kims go dzielisz?
proponuje jescze raz zrobic obrazek i np. kolorem czerwonym zaznaczyc okna a zielnym drzwi - tylko wyrazistymi odcieniami

bo tak to tez ciezko? a ten segment mozna rozdzilac prawda?

lepiej bedzie jak zrobisz fotki pokoju, wtedy wszystko lepiej ocenic



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-07 10:19 przez paulusia_anusia.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.485

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 10:17:22

Moi rodzice mieli wielka sypialnię, podzielili ja na dwa pokoje.. Po prostu zrobili ściankę działową, wyszło idealnie...

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 10:17:03

a jak myślicie ile by to wszystko wyniosło ?

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 10:23:42

Ten mój pomysł max 200 zł. Zależy ile wszystkiego kupisz. Znam też droższe sposoby i bardziej 'wyrafinowane' jak np. ścianka przesuwana wzorowana na chińską z drewna i płótna ale chyba to zbyt skomplikowane ;) no i nie obejdzie się bez tzw. fachowców. ;p Co zwiększy koszty.

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 10:32:59

nie wiem czy sama bym dala rade tak ladnie zrobic :P
paulusia_anusia - segment idzie do wyrzucenia (;



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-07 10:34 przez kampela.

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 10:46:28

Cytat
kampela
to bez sensu moim zdaniem i tak wszystko widac , i co karnisz po środku pociągnąć? bo jak ją przymocować?

tutaj nie jest konieczny karnisz, ja mam tak samo u siebie w pokoju , ze podzielilam pokoj na czesc sypialniana( z lozkiem i wybudowana szafą wchodzona) i na czesc taka dla gosci, do siedzenia, i uzylam do przywieszenia własnorecznie zrobionej zasłonki z piorek BAMBUSA kupionego w zwyklej kwiaciarni chyba za 10 zł. Tata przywiercil haki i na dwóch końcach uzyłam tasiemki zeby to zwiazac i voila !;)

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 11:21:00

bosko.tylko mi chodzi o cos bardziej intymnego

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 11:30:54

do dzielenia wnętrz fajnie nadają się regały z IKEI, są dzielona na 4 na 6, lub na 16, można je też zestawiać, w zależności ile masz mejsca.

pomóż mi umeblować pokój !

07 gru 2010 - 11:39:45

najblizsza ikea w warszawie- 500 km , wiec ja dziekuje ;P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przechowywanie biżuterii