Obecnie rozmawiamy o:

Dom - Działka

gorący temat

Własna firma

godzinę temu

długotrwały ból głowy

dzisiaj o 14:20

Akcesoria dla zwierzaków

dzisiaj o 14:15

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 1
Ostrzeżenia: 1/5

Atrakcje dla dzieci Wrocław ?

04 kwi 2017 - 13:20:50

Hej, wybieram sie na majówkę do Wrocławia z rodzina i chciałam was zapytać jakie atrakcje dla dzieci warto zobaczyć ?? Czytałam o afrykanarium ze warto je zobaczyć z dzićmi. Mozecie coś jeszcze polecić ?

<moderacja> link reklamowy

(zobacz zmiany)Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-05 12:57 przez moderator.

Atrakcje dla dzieci Wrocław ?

04 kwi 2017 - 14:58:07

Akurat potrzebny tekst o atrakcjach dla dzieci we Wroclawiu, wiec go wklejam:
Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu
We Wrocławiu działa szereg placówek, firm i organizacji, które zajmują się organizowaniem czasu dzieciom, pomagają w ich rozwoju, kształtują zainteresowania, a jednocześnie zapewniają dobrą zabawę.
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka jest fundacją, która zajmuje się działalnością artystyczną skierowaną do dzieci i młodzieży, a także rodziców. Przez cały rok organizuje warsztaty artystyczne (teatralne, plastyczne, ruchowe, muzyczne) oraz spektakle.
Dodatkowo Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka organizuje warsztaty Rodzinne, w których biorą udział również rodzice. Zajęcia są przeznaczone dla różnych grup wiekowych już od 1 roku życia. W ciągu tygodnia po południu odbywają się także warsztaty dla osób indywidualnych.
Kraina miniatur
Kraina Miniatur to jedyne miejsce we Wrocławiu, gdzie zobaczyć można repliki zabytkowych budowli z całej Polski. Na terenie 6500 m² zlokalizowanych jest kilkanaście miniatur zgodnych z oryginałami co do najmniejszych detali – tylko 25 razy mniejszych, m.in. Kościół Mariacki w Krakowie, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i Dworzec Wrocław Główny.
Adres: Wrocław, ul. Wróblewskiego 9
Lody z „niebiańskiej plaży” we Wrocławiu
Moda na rzemieślnicze lody naturalne zatacza coraz szersze kręgi, czego dowodem jest stale rosnąca liczba punktów tego rodzaju. Jeden z nich wyróżnia się unikalną metodą wyrabiania lodów zaczerpniętą wprost z Tajlandii – twórcy food trucka TUK TUK jako pierwsi w stolicy Dolnego Śląska i jako jedni z nielicznych w Europie zapraszają na lody tajskie. TUK TUK wyróżnia metoda wytwarzania lodów na oczach kupującego. Na specjalnej płycie mrożącej produkty łączone są ręcznie za pomocą przeznaczonych do tego szpatułek – zamawiający widzi więc, jak z wybranych składników wyrabiana jest porcja jego lodowych ruloników nazywanych rollsami. Obok smaku i efektywnej formy podania atutem staje się również widowiskowy proces przyrządzania deseru. W ostatnim czasie hitem Internetu są krótkie filmy pokazujące, jak wytwarzane są lody tajskie, jednak dotychczas polscy internauci nie mieli możliwości, by w rzeczywistości spróbować produkowanych tym sposobem mrożonych specjałów.
Na co dzień mobilna lodziarnia działa w godzinach 12.00-20.00 przy ul. Powstańców Śląskich – naprzeciw galerii handlowej Arkady.
Kolejkowo - cudowny świat w miniaturze
Kolejkowo mieści się na terenie jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. Dworzec Świebodzki zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy Placu Orląt Lwowskich, niespełna 800 m od wrocławskiego rynku. Odwiedzając miniaturowy świat, w tym wspaniałym późnoklasycystycznym obiekcie, zobaczyć można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego DolnegoŚląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki,kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, KarkonoskieTajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich. Miniaturowy świat zajmuje aktualnie powietrznię 260 m2 samej makiety.
Z uwagi jednak na nieustanną rozbudowę makiety, do końca 2016 r. jej powierzchnia zwiększy się do 460 m2. W miniaturowym świecie dzień trwa 9 minut, a noc 4 minuty.
Po zachodzie słońca zapalają się latarnie na ulicach i skwerach oraz światła w mieszkaniach Kolejkowiczan, którzy odpoczywają po trudach całego dnia.
Akademia Fotografii Dziecięcej
Akademia Fotografii Dziecięcej to społeczność ponad 2000 Mam, które uczą się w domu, z dowolnego miejsca na świecie i w najlepszym dla siebie czasie.
Z obserwacji postępów Mam Akademii wynika, iż kursy w domu są najskuteczniejszą formą nauki. Akademia prowadzi także warsztaty stacjonarne.
Ze względu na duże zainteresowanie kursem „Wprowadzenie do fotografii dla Mam”, zapisy są prowadzone na bieżąco. Kurs zaczyna się w każdy piątek o godz. 20:00.
Tor Kartingowy we Wrocławiu
Jest to najdłuższy tor kartingowy na Dolnym Śląsku, poza tym obiekt jest kryty co pozwala na zapewnienie atrakcji dla dzieci bez względu na pogodę. Trasa toru kartingowego jest przygotowana przez profesjonalistę i złożona jest zarówno z odcinków szybkich jak i technicznych. Dzięki temu mogą tutaj doskonale bawić się dzieci, amatorzy oraz profesjonaliści sportów wyścigowych.
W ofercie znajduje się także organizacja imprez firmowych oraz spotkań integracyjnych połączonych z wyścigami gokardami. Dla imprez zamkniętych możliwe jest zapewnienie cateringu oraz muzykę z DJ i oświetleniem.
Lokalizacja: Wrocław, ul. Buforowa 2
Park linowy dla dzieci Zoolandia
Mini park linowy dla dzieci Zoolandia znajduje się na terenie wrocławskiego ZOO przy ulicy Zygmunta Wróblewskiego. Jest to wielka atrakcja dla dzieci, które spędzając czas w ZOO na rodzinnych wycieczkach. Zwiedzając ZOO dzieci mają okazję skorzystać z dodatkowej atrakcji na świeżym powietrzu.
Park linowy przeznaczony jest dla dzieci od lat 3. Dzieci mogą pokonywać przeszkody linowe dopasowane do ich wieku w postaci tuneli, kaczych łap oraz mostków. Przeszkody te zawieszone są pomiędzy małymi domkami zamocowanymi na drzewach. Dzieci zabezpieczone są przed upadkiem dzięki wyposażeniu tras w siatki zabezpieczające.
Zoolandia posiada Certyfikat KIDZONE - Strefa Przyjazna Dzieciom nadany przez Rzecznika Praw Dziecka.
Wioska Indiańska Tipi Town
Wioska indiańska Tipi Town to atrakcja dla dzieci znajdująca się w Kamieńcu Wrocławskim przy ul. Działkowej 9. Jest to miejsce, w którym dzieci mogą poznać indiańską kulturę oraz wziąć udział w organizowanych tutaj imprezach, festynach, piknikach i warsztatach. Edukacja dzieci przez zabawę to główny cel przedsięwzięcia.
Tipi Town naśladuje swoją aranżacją tradycyjne wioski indiańskie. Na łące z sadem dzieci mogą korzystać z kilku namiotów indiańskich Tpi, placu zabaw oraz brać udział w organizowanych tutaj ogniskach. Ponadto zaaranżowane tutaj miniaturowe Western City jest opanowane przez króliki, a w sierpniu i wrześniu atrakcją jest labirynt w kukurydzy.
Oprócz tego w Wiosce dzieci mogą zobaczyć wóz traperski oraz totem.
Po przybyszy w Wiosce czeka indiański przewodnik, który oprowadza po terenie opowiadając o kulturze Indian. Uczestnicy mogą także skorzystać z możliwości malowania twarzy, przebrania się w indiański strój lub zagrania w indiańskie gry.
Centrum Inicjatyw Wszelakich
Centrum Inicjatyw Wszelakich zlokalizowane jest we Wrocławiu przy ul. Zakrzowskiej 29. Jest to placówka organizująca szereg form zabawy i wypoczynku dla dzieci i dla dorosłych.
Na obiekcie o powierzchni ponad 300 m kw funkcjonuje kilka kolorowych sal, w których odbywają się zabawy i różne zajęcia prowadzone przez specjalistów. Całość przystosowana jest do przyjęcia najmłodszych pociech, łazienki wyposażone są w przewijaki oraz podesty. Oprócz tego znajduje się tutaj kawiarenka, w której dorośli mogą skorzystać z internetu podczas, gdy ich dzieci uczestniczą w zajęciach.
Dla najmłodszych 8-miesięcznych dzieci przygotowano Muzyczne Igraszki, a trochę starsze dzieci mogą wziąść udział w Kreatywnych Zabawach lub zajęciach przygotowujących do pójścia do przedszkola. Z kolei Doświadczalnik i Kreatywna Głowa przeznaczone są dla dzieci 4 i 5-letnich. Podczas tych zajęć dzieci uczą się w ciekawy i zabawny sposób matematyki oraz rozwijają swoją kreatywność w zakresie nauki.
Największym zainteresowaniem cieszą się warsztaty kulinarne GotuJemy, zajęcia modowe Projektanci Mody oraz budowanie i programowanie robotów.
Centrum Inicjatyw Wszelakich posiada także propozycje dla dorosłych. Dorośli mogą skorzystać z warsztatów kulinarnych oraz szycia, brać udział w zajęciach jogi lub zajęciach psychologicznych.
Rodzice oczekujący potomstwa mogą przygotować się na jego narodzenie biorąc udział z zajęciach Szkoły Rodzenia, a także uczestniczyć w bezpłatnym spotkaniu ABC narodzin.
Na Zakrzowskiej 29 można zorganizować także dziecięce urodziny, spotkania przyjaciół, wynająć sale na chrzciny, komunię, ale też tzw. cebuszkowe party dla przyszłych mam.

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

Atrakcje dla dzieci Wrocław ?

15 wrz 2017 - 14:32:10

Jak Wrocław to koniecznie ZOO :) my byliśmy tam kilka razy i zawsze bardzo chętnie wracamy. JEst to miejsce gdzie można spędzić cały dzień a w dodatku urządzić piknik. Noclegi we Wrocławiu znalazłam na stronie https://zaplanujwczasy.pl mają ciekawe oferty.

Atrakcje dla dzieci Wrocław ?

15 wrz 2017 - 17:01:47

Ocenaarium we Wrocławiu warto zobaczyć.

Atrakcje dla dzieci Wrocław ?

15 maj 2022 - 11:22:56

Hej!
Zestawiłem kilka atrakcji dla dzieci (i dorosłych też) w jeden blogowy wpis (oparty na kilkukrotnych odwiedzinach Wrocławia ;))
https://www.guideu.pl/post/wroc%C5%82aw-atrakcje-dla-dzieci

udanej lektury i wizyty we Wrocku!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wycieczka do Paryża