Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 11:51:22

Na samym początku chciała bym przeprosić wszystkich których wprowadziłam w błąd tytułem. Niestety nie da się Go zmienić!!!

Peter Jackson, reżyser Władcy pierścieni ma poważny problem z obrońcami zwierząt, którzy pozwali wytwórnię za "znęcanie się nad końmi, owcami, kozami i kurczakami". Okazało się, że na planie nie zapewniono im odpowiednich warunków i nie zadbano, by otrzymały właściwą opiekę weterynaryjną. W wyniku zaniedbania sześć koni, pięć kucyków, trzy kozy, dwanaście kurczaków i jedna owca zmarły po zakończeniu zdjęć do jego najnowszego filmu - Hobbita.

Koncern Warner Brothers został pozwany do sądu za zaniedbanie, które przyczyniło się do śmierci zwierząt. Rzecznik Jacksona przeprosił już za "niedopilnowanie tak ważnej sprawy", ale zaznaczył, że niektóre spośród 150 zwierząt wykorzystanych do produkcji filmu, "zmarły z przyczyn naturalnych". Na koniec przyznał, że większości zgonów można było uniknąć, gdyby "poprawiono słabe warunki na farmie". Organizacje broniące praw zwierząt zapowiedziały już protesty podczas światowej premiery filmu, która odbędzie się w Nowej Zelandii.

Na niekorzyść wytwórni oraz samego Jacksona przemawiają zeznania treserów. Osoby przygotowujące zwierzęta do występu w filmie wielokrotnie informowały o zaniedbaniach, a także próbowały wpłynąć na pracowników farmy. Zwierzęta kaleczyły się o zardzewiałe ogrodzenie. Najbardziej cierpiały konie, które łamały sobie nogi wpadając w dziury w ziemi na wybiegu. Z braku opieki weterynaryjnej musiano je usypiać...

Wybierzecie się do kina?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-22 20:42 przez agutka188.

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 11:53:49

ja się napewno nie wybiorę, bo nie chodzę do kina ;) A tych durnych filmów typu Władca Pierścieni nienawidzę !

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 11:54:34

raczej zmarły w wyniku kręcenia filmu a nie na jego potrzeby, ale fakt ludzie odpowiedzialni za zwierzęta powinni ponieść karę, choć to i tak nie wróci życia ;(
mogę zrobić bojkot nie pójdę do kina!

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 11:58:08

I tak bym nie poszla, jakos nie przepadam za takimi filmami.
Taka wielka produkcja, a nie potrafili nawet zwierzat dopilnowac i zapewnic im dobrych warunkow? ;/

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 13:19:17

Szkoda mi tych zwierząt,jednak człowiek nie do końca jest istotą rozumną jak nie potrafi o tak podstawowe rzeczy zadbać. Eh mam nadzieję że poniosą odpowiednią karę a następnym razem milion razy się zastanowią jak się do tego zabrać.

Co do pójścia do kina - nie rajcują mnie te bajeczki typu Władca Pierścieni, Harry Potter, Zmierzch i ten Hobbit więc i tak bym na to się nie wybrała.

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 13:27:15

Nie pójdę. Nie aucie tego typu filmów. Nienawidze ludzi którzy traktują zwierzęta jąk śmieci. Zwierzę nie powie że mu źle. To straszne.

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 13:27:17

część zysków z filmu powinni przekazać na różne fundacje opiekujące się zwierzętami

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 13:27:35

POowiem tak, nie pójde na ten film, ale tylko dla tego bo nie lubie tego rodzaju filmów. Ale gdyby był to film który by mnie zainteresował, Twoja wiadomość nie wpłynęła by na moja decyzję o pójściu do kina

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 13:30:52

Słyszałam o tym i NIE wybiorą się do kina właśnie przez to ...

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 13:33:05

nigdy w życiu

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 14:08:52

Przypuszczam, że takich przypadków jest znacznie więcej przy dużych produkcjach tylko się tak tego nie nagłaśnia i nikt o tym po prostu nie wie.
Np przy wszelkich innych filmach kostiumowych.

A ja pójdę, porównać film z książką, bo jestem ciekawa jak została zekranizowana.

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 14:13:40

Zmień tytuł, bo one nie były 'Zabite na potrzeby filmu' tylko pozdychały przez brak odpowiednich warunków i opieki. Nie widzisz różnicy?

Facetowi oczywiście powinien sąd się dobrać do tyłka, bo kasa na realizacje jest, ale żeby wszystko było jak trzeba to niyyyy.

Wróóóć tytułu nie da się zmienić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-22 14:15 przez roorek.

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 14:19:31

Szkoda zwierząt,powinni za to zapłacić i przekazać jakąś część na schroniska czy fundację


Pójdę do kina, czekam na ten dzień od ponad roku i nie przegapię go! Uwielbiam Władcę Pierścieni a Jackson jest niesamowitym reżyserem

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 14:32:06

nie pojde:/

Zabite na potrzeby filmu !!!!!!!!!

22 lis 2012 - 14:37:34

nie pójdę, bo gdybym to zrobiła znaczyłoby że to AKCEPTUJĘ! ;[[/color]

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Imię dla suni, pomożecie ?