Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 17:38:34

Proszę powiedzcie mi co wiecie o pseudohodowlach.
Chcę kupić psa, a nie wiem jak znaleźć wiarygodną hodowlę.
Natrafiłam na psa, którego hodowla jest zarejestrowana w "OKPiKR LAKI SZCZĘŚCIARZ" czy to wiarygodne?
Nie chciałabym się dać nabić w butelkę.

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 17:44:02

Jeśli chcesz mieć pewność, że kupisz rasowego szczeniak to kup w Hodowli zarejestrowanej w ZWIĄZKU KYNOLOGICZNYM w POLSCE.

To jedyna instytucja zrzeszające hodowle psów rasowych.

Każde inne stowarzyszenie wpisane w ogłoszenie jest zwyczajnie pseudohodowlą, hodującą pieski w typie.

A jakiej rasy szczeniaczka chcesz kupić ???

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 17:47:13

pseudohodowlą nie są tylko i wyłącznie hodowle zarejestrowane w ZKwP. Z rodowodem FCI.

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 17:47:59

Maltańczyk. Najlepiej w woj. zachodniopomorskim lub pomorskim.
Na początku brałam pod uwagę Chihuahua, ale po namyśle zdecydowaliśmy się na Maltańczyka, ze względu na włos- synek jest atopowcem i nie chcemy więcej sierści w domu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 17:51 przez xxxxkiniaxxxx.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 17:54:19

Dziewczyny już napisały - hodowla zarejestrowana TYLKO w ZK - Związku Kynologicznym, ponieważ jest to jedne stowarzyszenie podlegające pod międzynarodowe FCI [Federation Cynologique Internationale], po naszemy Międzynarodowa Federacja Kynologiczna.
Cała reszta to [w większości] twory powstałe po styczniu 2012, kiedy weszła ustawa o zakazie sprzedaży psów z niezarejestrowanych hodowli. Z racji tego, że masa ludzi miała kundle, żeby móc je 'legalnie' sprzedawać, pozapisywali je do organizacji przypisujących im ichni nic niewarty rodowód, w większości na zasadzie wyglądu [choć np PKPR - Polski Klub Psa Rasowego wystawia rodowody w momencie, kiedy mamy dokumentację psa na trzy pokolenia wstecz, jest to odłam, brzydziej mówiąc odpad Związku Kynologicznego, który też ma swoje za uszami]. Taki rodowód to nie dość, że papier nic nie dający, to właściwie upoważnia do wystawiania swoich kundelków oczywiście tylko w gronie tego towarzystwa.

Znalezienie hodowli zarejestrowanej w ZK to żaden wyczyn. Ważniejsze od tego jest szukanie hodowli sprawdzonej, ponieważ nie wszystko złote to ze Związku Kynologicznego - niestety. Dlatego radziłabym poszukać forum maltańczyka lub poszperać na Dogomanii - tam powinnaś znaleźć niezbędne informacje.

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 18:00:53

matra
Twoje informacje są bezcenne, dzięki bardzo.
Szukać będę do skutku, a psa chcę rasowego, a nie w "typie rasy", więc żadne pseudohodowle nie wchodzą w grę. ;)

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 18:03:12

Mam ze schroniska mieszanca Chihuahua krotkowlosa-sa dlugowlose i krotkowlose,suczka jest wieksza od rasowych ale przejela sporo z oryginalu,np wrazliwosc na zimno,male toto,ale grymas na pyszczku ma takiej zadziory.

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 18:03:51

Hodwle należące do innych ziwązków teoretycznie są hodowlami legalnymi, aczkolwiek ja bym nie polecała brać psa z innego związku niż, jak wyżej pisano ZkwP (Związek kynologiczny w Polsce)
Jeśli szukasz psa to wejdź na stronę związku w twoim lub najbliższym twojemu mieście, tam ogłasza się hodowle i mioty, możesz też szukać przez google.
Jaka rasa cię interesuje?

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 18:09:58

Cytat
NightQueen
Hodwle należące do innych ziwązków teoretycznie są hodowlami legalnymi, aczkolwiek ja bym nie polecała brać psa z innego związku niż, jak wyżej pisano ZkwP (Związek kynologiczny w Polsce)
Jeśli szukasz psa to wejdź na stronę związku w twoim lub najbliższym twojemu mieście, tam ogłasza się hodowle i mioty, możesz też szukać przez google.
Jaka rasa cię interesuje?

Maltańczyk. Woj. zachodniopomorskie lub pomorskie.
Cytat
CzerwoneUsta
Mam ze schroniska mieszanca Chihuahua krotkowlosa-sa dlugowlose i krotkowlose,suczka jest wieksza od rasowych ale przejela sporo z oryginalu,np wrazliwosc na zimno,male toto,ale grymas na pyszczku ma takiej zadziory.

To trochę nie na temat ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 18:11 przez xxxxkiniaxxxx.

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 18:18:11

szkoda że nie chcesz się zdecydować na psa ze schroniska, tylu z nich potrzeba nowego domu :(

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 18:21:38

w okolicy masz hodowle
DIAMOND PARADISE

FAGREMI

Flames of Love - nie mają chyba strony, ale tu masz maila ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

WHITE PEARLS

ZNAD MORSKIEJ ZATOKI

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 18:23:29

xxxxkiniaxxxx

Wiem,tylko chodzilo mi ze Chihuahua sa dlugowlose i krotkowlose,i tak samo polecialo.

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 18:32:12

Cytat
CzerwoneUsta
xxxxkiniaxxxx

Wiem,tylko chodzilo mi ze Chihuahua sa dlugowlose i krotkowlose,i tak samo polecialo.

Wiem o tym. xD
Cytat
j_ulka
szkoda że nie chcesz się zdecydować na psa ze schroniska, tylu z nich potrzeba nowego domu :(

Ze schroniska wziąć nie mogę, bo mamy w rodzinie określone wymagania.
Może kiedyś, jak będzie dom z ogrodem ;)
A szukam sprawdzonej hodowli właśnie dlatego żeby nie napędzać pseudohodowli, które są tworzone tylko dla zysku- to chyba też nie jest zły pomysł, prawda?
Cytat
NightQueen
w okolicy masz hodowle
DIAMOND PARADISE

FAGREMI

Flames of Love - nie mają chyba strony, ale tu masz maila ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

WHITE PEARLS

ZNAD MORSKIEJ ZATOKI


Dzięki, ułatwi mi to sprawę, a jeśli możesz podaj mail na prv.- administracja usunęła.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 18:37 przez xxxxkiniaxxxx.

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 18:48:12

Ja kupiłam szczeniaka 4 lata temu od rodziny, która zajmowała się hodowlą dwóch ras, nie sprawdzając czy jest gdzieś zarejestrowana czy nie. Zapłaciłam dwa razy mniej niż za szczeniaka z rodowodem i powiem Wam, że piesek mógłby spokojnie służyć za wzorzec rasy :) Ale myślę, że po prostu miałam szczęście, więc jeśli chcesz mieć 100% pewności zrób tak jak dziewczyny piszą wyżej :)

Pseudohodowle. Jak sprawdzić?

29 paź 2012 - 19:08:17

Cytat
zaqxswxx
Ja kupiłam szczeniaka 4 lata temu od rodziny, która zajmowała się hodowlą dwóch ras, nie sprawdzając czy jest gdzieś zarejestrowana czy nie. Zapłaciłam dwa razy mniej niż za szczeniaka z rodowodem i powiem Wam, że piesek mógłby spokojnie służyć za wzorzec rasy :) Ale myślę, że po prostu miałam szczęście, więc jeśli chcesz mieć 100% pewności zrób tak jak dziewczyny piszą wyżej :)

Do niedawna też nie miałam świadomości, jednak zaczęłam się tym interesować i niestety szukam pieska już jakiś czas i od początku swoich poszukiwań natrafiłam na wiele podejrzanych "hodowli". Zadałam pytanie o inne związki, bo też nie miałam wszystkich informacji. Wierzę że w końcu trafię na mój ideał :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Imię dla suczki ?