Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 272
Ostrzeżenia: 2/5

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 17:55:06

HEJ ;)
Mam problem z pieprzykami na twarzy....Nie dodają one raczej uroku, choć dużo osób tak twierdzi. Nie są jakieś odstające, ale całe policzki mam zawalone ;) Smaruję twarz aloesem...podobno ma pomóc, ale nie chce mi się wierzyć... Znacie może jakiś sposób??? Nie chcę iść do dermatologa, bo wydam znowu 150zł i jakieś niesprawdzone maści .... Może jakaś kosmetyczka??? Słyszałam o laserach ale 2 pieprzyki podobno 200zł ... pomocy !!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-14 17:56 przez kociara_kasia.

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 18:02:50

Nie każdy pieprzyk nadaje się do usunięcia. Dermatolog też niewiele pomoże.
Najpierw idź na konsultację do lekarza onkologa, który obejrzy te znamiona i powie Ci czy pieprzyki można usunąć i jaką metodą najlepiej.
Możesz też zapytać o rekomendację odnośnie jakiegoś konkretnego chirurga plastyka, bo jeśli chodzi o usunięcie znamion z twarzy to tylko chirurg plastyk, nikt inny.

Metody są różne, zamrażanie, laser i wycinanie.
Jaka zostanie wybrana to już tylko jest zależne od lekarza.
Osobiście nie polecałabym zamrażania bo bardzo długo się goi i zostają blizny.

I na pewno nie kombinuj nic u kosmetyczki, ona nic Ci na to nie poradzi...
Aloes na to też nic nie da...

niezweryfikowana
Posty: 272
Ostrzeżenia: 2/5

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 18:04:42

a wiecie może czy po innych metodach niż zamrażanie zostają blizny ??

zweryfikowana
Posty: 4.469
Ostrzeżenia: 1/5

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 18:04:53

ja mam też pełno wszędzie i jakoś mi to nie przeszkadza

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 18:06:43

Też miałam iść na te laserowe usuwanie , ale niestety moje pieprzyki nie dało się usunąć i tak jak mi powiedziała pani dermatolog " pieprzyki rosną całe życie " podobno też od słońca no ale nie wiem , dałam sobie spokój ;)

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 18:09:19

chetnie sie dowiem,, podbijam

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 18:09:47

mam jednego dużego na policzku. lubię go :P
ale dobiła mnie kiedyś siostra chłopaka, mówiąc: ej rosną ci na nim włosy! xD od tej pory włoski wyrywam :P

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 18:10:32

Cytat
NAWISTYLE
ja mam też pełno wszędzie i jakoś mi to nie przeszkadza
ja tak samo :) jestem nieźle "spieprzona" i to bardziej na lewej stronie twarzy :)

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 18:11:14

Widziałam efekty po wycinaniu jak i po laserze, wg mnie po tej pierwszej metodzie skóra wygląda zdecydowanie lepiej.
Ale trzeba się przygotować na to że minimalny ślad zawsze pozostanie.

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 18:11:36

laserowe wypalanie jest dobrze, moja mama miała na twarzy i już nie ma:) mówi tylko, że jest to nie przyjemny zapach bardzo podczas samego zabiegu. Zdecydowała się na to bo pieprzyk nie wyglądał najlepiej i był spory. :)

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 18:11:58

tak dużo pieprzyków wychodzi od słońca i solarki dlatego należy unikać ;p a wiosną i latem jak radziła moja dermatolog używać fluidu beżującego czy coś takiego

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 18:12:26

Cytat
metal
mam jednego dużego na policzku. lubię go :P
ale dobiła mnie kiedyś siostra chłopaka, mówiąc: ej rosną ci na nim włosy! xD od tej pory włoski wyrywam :P

Nie powinno się wyrywać włosków z pieprzyków... możesz sobie narobić problemów...

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 18:13:50

już ponad rok wyrywam o.O

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 18:16:07

ja rowniez mam sporo pieprzykow, tyle ze nie na twarzy, wiekszosc jest odstajacych
usunela mi kilka dermatolog na zwyklej wizycie poprzez zamrazanie, wazne jest, zeby to robic nie latem
po moich nie zostaly slady, a byly naprawde duze, wszysto samo sie wygoilo
taki zabieg moze wykonac kosmetyczka i nie jest to tak drogie jak ktos wyzej pisal, ze 200 zl na dwa, u mnie w miescie jest to koszt 40 zl u kosmetyczki, a u dermatologa koszt wizyty plus 10 zl od kazdego pieprzyka

PIEPRZYKI....;)

14 lut 2011 - 18:18:00

Cytat
metal
już ponad rok wyrywam o.O

Lepiej uciąć włosek tuz przy pieprzyku, małymi nożyczkami.
Nie chcę Cię straszyć ale poczytaj sobie do czego może to doprowadzić...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki macie wzrost?a ile ważycie?