Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

lacobel

22 lut 2012 - 19:37:30

już samo myślenie o zbliżającym się remoncie mnie stresuje.. Jeszcze tylu rzeczy nie obmyśliłam.. :/

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

lacobel

22 lut 2012 - 19:43:19

Jest chaos to fakt :)
Dlatego trzeba sobie dobrze obmyślić plan działania, co po kolei, aby potem nie było niepotrzebnych przestojów.
Najgorsze są szczegóły, te niby najbardziej banalne rzeczy, które potrafią nieźle zirytować...

lacobel

22 lut 2012 - 21:13:08

No właśnie chciałabym to wszystko mieć już obmyślone, ale nie wszystkich rzeczy jestem pewna.. Poza tym mam pewne wizje i nie wiem, czy uda się je zrealizować. Najgorsze jest to, że chciałabym się szybko uwinąć z tym remontem. Zaczynać będziemy dopiero za około 1,5miesiąca, ale wole mieć już pewne rozeznanie. Przeprowadzka wypadnie akurat na sesję :/ Ile Wam zajęło wyremontowanie całego mieszkania?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

lacobel

22 lut 2012 - 23:24:21

Na pewno załóż sobie, że nie wyjdzie to w taki okres czasu jaki sobie założyliście. Zawsze pojawi się coś, co przeciągnie sprawę :)
Więc nie się co spinać, bo niepotrzebne nerwy tylko będą.
My na początku myśleliśmy, że w dwa miesiące spokojnie się uda, ale nie ma takiej opcji. Zaczęliśmy tuż po nowym roku i może na początku kwietnia się uda wprowadzić. Jeszcze remont trwa.

A co do pomysłów, to też mieliśmy sto na minutę, ale wszystko się wyklarowało w trakcie. Co było funkcjonalne, a co nie, co za drogie, czego za dużo, co w zamian...

Zanim zaczniecie rozejrzyjcie się po sklepach za tym co Was interesuje.
Czasem lepiej coś zamówić wcześniej, aby potem nie czekać.
Nie wszystko mają na miejscu w sklepach.
My teraz byśmy parę rzeczy byśmy załatwiali wcześniej, bo przez to mieliśmy trochę obsuwy.

lacobel

23 lut 2012 - 15:09:03

Domyślam się, że w miesiąc się nie wyrobimy, ale mieszkanko nie jest duże i podstawowe rzeczy chyba powinny się udać. Najdłużej pewnie będziemy czekać na kuchnie- nie ma opcji dobrać mebli, musimy robić na wymiar :/ Poza tym ze ścianami też nie będziemy dużo kombinować. A w najbliższym czasie pojeździmy po sklepach i zobaczymy co nam się podoba.. Dzięki za rady :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

lacobel

23 lut 2012 - 15:32:20

Kuchnia to akurat najmniejszy problem :)
Też robimy na wymiar, w naszym przypadku wykonanie mebli - około tygodnia, montaż max 2-3 dni, nie doliczam czasu potrzebnego na uzgadnianie z wykonawcą.
Kuchnię montuje się i tak na samym końcu.

lacobel

23 lut 2012 - 15:38:37

To może opowiedz mi z czym mieliście największą obsuwę, wtedy będę mogła uniknąć takiego błędu. Będę bardzo wdzięczna :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

lacobel

23 lut 2012 - 15:53:20

Na pewno drzwi. Dowiedzcie się w sklepie czy mają konkretne na magazynie, bo jak nie to trzeba będzie zamawiać, a to nawet do miesiąca czasu czekania.
Bez zamontowanych drzwi, nie można np położyć paneli.

Najlepiej się pytać od razu ile się czeka ewentualnie na daną rzecz.
Poobliczajcie ile czego potrzeba, bo np może się okazać, że jest 20 metrów paneli, a nie 25 i już trzeba czekać.
Nas wstrzymało kilka rzeczy, np szyba do prysznica, fugi epoksydowe, których akurat zabrakło, kibelek, który sprzątnięto sprzed nosa :)
I parę innych rzeczy, które wyszły po prostu w trakcie.

lacobel

23 lut 2012 - 15:56:12

a kurde.. to drzwi aż tak blokują? Bez sensu.. Tym bardziej, że w jednych drzwiach musimy wyciąć specjalną klapkę dla kotów :/ Ciężko będzie. Dzięki za odpowiedzi :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

lacobel

23 lut 2012 - 16:01:39

Spoko, jakby co to pytaj... ;)

Aaa jak będziecie chcieli robić tą klapkę, to też od razu zapytajcie czy można, bo to zależy od wypełnienia jakie drzwi mają w środku. Nie wszystkie można modyfikować.

niezweryfikowana
Posty: 279
Ostrzeżenia: 4/5

lacobel

16 lis 2013 - 18:32:54

Szkło lacobel bardzo podoba mi się w kuchni, zwłaszcza, że można nakleić pod nie jakąś grafikę. Nie wiem ile to kosztuje, ale w niedalekiej przyszłości zamierzam sobie coś takiego sprawić

lacobel

15 maj 2018 - 12:24:08

Odświeżam wątek. Osobiście mi się bardzo podoba szkło lacobe. Zastawiam się
nad <moderacja> delikatna biel jest bardzo elegancka i będzie pasować do wnętrza. Mam kuchnię otwartą z salonem. Na razie szukam pomysłu. Jak się zdecyduje i ustalę szczegóły techniczne, odezwę się.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-21 19:49 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 54
Ostrzeżenia: 5/5

lacobel

21 maj 2018 - 11:55:10

Lacobel wygląda fajnie w nowoczesnej kuchni jednak ma swoje wady. Jest mało wytrzymały. Jesli jest jednolity to problematyczny w czyszczeniu. Poza tym wiecie,ze mozna go montować jedynie jeśli kuchnia jest indukcyjna? W przypadku kuchni gazowej zamontowanie mija się z celem ponieważ wysoka temperatura będzie w stanie spowodowac ryzyko pęknięcia.
Postawiłabym jednak na płytki. Szczególnie,ze można kupić wiele ciekawych wzorów, które wyglądają nie gorzej niż lacobel, na przykład ta seria płytek Tubądzina:




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-30 10:25 przez wazerb.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ananas - mała , domowa dżungla :D