Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pyszne muffinki z jagodami

28 lip 2009 - 20:04:19

Cytat
justka6
a te foremki w jakim sklepie mozna zakupic?

mysle ze w duzych sklepach,ja kupilam na allegro,kliknij silikonowa forma i powino ci wyskoczyc,duzo tego jest,najlepsze sa glebokie formy,nie kupuj plaskich,bo plaskie sa do ciasteczek

pyszne muffinki z jagodami

28 lip 2009 - 20:07:20

Cytat
malamigotka
Cytat
aralia
Uwielbiam mufffinki, ostatnio robię je co 3 dni :-). Używam różnych owoców: truskawek, czereśni, suszonych śliwek. Zwykły cukier zastępuję fruktozą. Polecam wszystkim bo są pyszniutkie :-).

aralia ja tez!co kilka dni je robie,teraz bede w weekend,a te na fotce robilam wczoraj i juz nie ma:(

Hehe, u mnie też znikają w ekspresowym tempie :-).
Co do foremek to ja mam silikonowe zakupione w sklepie Duka.

pyszne muffinki z jagodami

28 lip 2009 - 20:08:36

aralia a ty jaki masz przepis na muffinki?podzielisz sie?:)

pyszne muffinki z jagodami

28 lip 2009 - 20:17:35

Cytat
malamigotka
aralia a ty jaki masz przepis na muffinki?podzielisz sie?:)

Jasne, bardzo prosty:

2 szklanki mąki, szklanka cukru, łyżeczka proszku do pieczenia, 2 jajka, szklanka mleka (ja używam sojowego, choć w przepisie jest krowie :-)), pół szklanki oleju, oraz owoce na jakie mamy ochotę.

Ubijamy jajka, dodajemy olej i mleko, następnie miksujemy to z suchymi składnikami i dodajemy pokrojone owoce.
Następnie wlewamy do foremek i wkładamy do piekarnika na ok 30 min (trzeba obserwować). Po ostygnięciu konsumujemy :-).

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam. Może gdy zrobię je któregoś dnia wkleję zdjęcie jak wygląda moja wersja :-).

pyszne muffinki z jagodami

28 lip 2009 - 20:19:46

Cytat
aralia
Cytat
malamigotka
aralia a ty jaki masz przepis na muffinki?podzielisz sie?:)

Jasne, bardzo prosty:

2 szklanki mąki, szklanka cukru, łyżeczka proszku do pieczenia, 2 jajka, szklanka mleka (ja używam sojowego, choć w przepisie jest krowie :-)), pół szklanki oleju, oraz owoce na jakie mamy ochotę.

Ubijamy jajka, dodajemy olej i mleko, następnie miksujemy to z suchymi składnikami i dodajemy pokrojone owoce.
Następnie wlewamy do foremek i wkładamy do piekarnika na ok 30 min (trzeba obserwować). Po ostygnięciu konsumujemy :-).

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam. Może gdy zrobię je któregoś dnia wkleję zdjęcie jak wygląda moja wersja :-).

Dzieki!

czekamy na fotki:)))

pyszne muffinki z jagodami

28 lip 2009 - 20:24:34

A ja mam takie pytanko - czy istnieje obawa, że muffinki "nie wyjdą"?Tzn opadną, albo coś w tym stylu?Bo mi się często przytrafiają zakalce :/ Napiszcie dziewczynki jak je pieczecie - rozgrzany piekarnik, czy nie, czy zaglądacie w trackcie pieczenia, etc :)
Z góry dziękuję!Nabrałam na nie ochotki :P

pyszne muffinki z jagodami

28 lip 2009 - 20:28:32

Cytat
jakuza_1
A ja mam takie pytanko - czy istnieje obawa, że muffinki "nie wyjdą"?Tzn opadną, albo coś w tym stylu?Bo mi się często przytrafiają zakalce :/ Napiszcie dziewczynki jak je pieczecie - rozgrzany piekarnik, czy nie, czy zaglądacie w trackcie pieczenia, etc :)
Z góry dziękuję!Nabrałam na nie ochotki :P

robilam juz je z 5 razy i zawsze wychodzily,przede wszystkim piekarnik musi byc nagrzany do 200 stopni,dopiero wtedy wkladasz,nie mozna zagladac!!!bo opadne,mozesz zajrzec jak minie 25 minut i wtedy patrzysz czy sa ok,zarumienione,czy jeszcze musza troszke "posiedzec",nie boj sie,tylko rob i daj znac jak wyszly:)

pyszne muffinki z jagodami

28 lip 2009 - 20:33:16

Cytat
malamigotka
Cytat
jakuza_1
A ja mam takie pytanko - czy istnieje obawa, że muffinki "nie wyjdą"?Tzn opadną, albo coś w tym stylu?Bo mi się często przytrafiają zakalce :/ Napiszcie dziewczynki jak je pieczecie - rozgrzany piekarnik, czy nie, czy zaglądacie w trackcie pieczenia, etc :)
Z góry dziękuję!Nabrałam na nie ochotki :P

robilam juz je z 5 razy i zawsze wychodzily,przede wszystkim piekarnik musi byc nagrzany do 200 stopni,dopiero wtedy wkladasz,nie mozna zagladac!!!bo opadne,mozesz zajrzec jak minie 25 minut i wtedy patrzysz czy sa ok,zarumienione,czy jeszcze musza troszke "posiedzec",nie boj sie,tylko rob i daj znac jak wyszly:)

Dzięki, spróbuję :)
I pochwalę się co też takiego mi wyszło!
Takie z jagódkami są chyba najlepsze :D
Buziaki!

pyszne muffinki z jagodami

28 lip 2009 - 21:43:55

Ja piekę w około 190 - 200 stopniach. Nie otwieram piekarnika w trakcie pieczenia. Gdy ciężko coś dojrzeć używam latarki :-) - świetnie zdaje egzamin podczas obserwacji.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

coś najlepiej z dużą ilościa sera:D