Obecnie rozmawiamy o:

Rewelacyjne okna

gorący temat

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

za miesiąc mam komunię córki. przyjęcie będzie w domu moich rodziców, a ja nie mam pojęcia jakie ciasta upiec. będzie to końcówka maja, więc zapewne gorąco, w domu wiadomo klimatyzacji nie ma więc jakieś z kremami odpadają. może 1 zrobię. ile mam ich upiec? jakie? juz znudził sie rodzinie tradycyjny świateczny zestaw typu makowiec, kora orzechowa, cappuccino. zrobię na pewno sernik, ale nie mam natchnienia na resztę. może macie jakies fajne, wypróbowane przepisy? jeżeli ktos pomoże-dziękuję bardzo:)))

ja robię coś ala murzynka :) prosty i szybki w przygotowaniu, można polać jakąś czekoladą i będzie się dobrze prezentował . jest duży plus tego przepisu (ciasto jest długo świeże i mokre w środku :) ) jezeli jestes zainteresowana to pisz :)

Polecam porzeczkowca- jest pycha. Albo cytrynowca- też super, nie jest b.słodki, taki ozezwiajacy:-)

Cytat
sevenonee
ja robię coś ala murzynka :) prosty i szybki w przygotowaniu, można polać jakąś czekoladą i będzie się dobrze prezentował . jest duży plus tego przepisu (ciasto jest długo świeże i mokre w środku :) ) jezeli jestes zainteresowana to pisz :)
JASNE, daj przepis, jak tylko sprawdzony to wypróbuję, dzięki:)))
Cytat
fruziak
Polecam porzeczkowca- jest pycha. Albo cytrynowca- też super, nie jest b.słodki, taki ozezwiajacy:-)
a dasz przepis? jeszcze takich nie robiłam, z chęcia spróbuję:)))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-15 20:11 przez teodor301.

sprawdzony, sprawdzony :) te ciasto nie moze się nie udac :) pędzę po przepis ! :)
Składniki:
*3jaja,
*1/2 słoika dżemu (ja robiłam z wiśniowym, porzeczkowym i jabłkowym i uważam że najlepszy jest z porzeczkowym i wiśniowym)
*1 szklanka cukru
*2 szklanki mąki
*1/2 szklanki oleju
*1 cukier waniliowy
*1 łyżeczka cynamonu (ja zawsze daję więcej, bo bardzo lubię)
*1 łyżka kakao (również dodaję więcej :) )
*1 łyżeczka sody

wszystko razem do jednej miski i miksować :) ja przelewam do foremki o wymiarach 13,5cmx27cm :)

pozniej polać jakąś czekolada, mozna czyms posypac :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-15 20:17 przez sevenonee.

ja polecam tarty z owocami sezonowymi, w okresie komunii już powinny być :)

świetne przepisy są na stronie mojewypieki, sukcesywnie wypróbowuje i jeszcze mnie nie zawiodły

Jutro Ci napiszę na pw:-)

Cytat
_delight_
ja polecam tarty z owocami sezonowymi, w okresie komunii już powinny być :)

świetne przepisy są na stronie mojewypieki, sukcesywnie wypróbowuje i jeszcze mnie nie zawiodły
dzięki, zajrzę:)
Cytat
sevenonee
sprawdzony, sprawdzony :) te ciasto nie moze się nie udac :) pędzę po przepis ! :)
Składniki:
*3jaja,
*1/2 słoika dżemu (ja robiłam z wiśniowym, porzeczkowym i jabłkowym i uważam że najlepszy jest z porzeczkowym i wiśniowym)
*1 szklanka cukru
*2 szklanki mąki
*1/2 szklanki oleju
*1 cukier waniliowy
*1 łyżeczka cynamonu (ja zawsze daję więcej, bo bardzo lubię)
*1 łyżka kakao (również dodaję więcej :) )
*1 łyżeczka sody

wszystko razem do jednej miski i miksować :) ja przelewam do foremki o wymiarach 13,5cmx27cm :)

pozniej polać jakąś czekolada, mozna czyms posypac :)
dzięki wielkie, wypróbuję:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-15 20:18 przez teodor301.

aha i piec w piekarniku w temperaturze 180st bez termoobiegu i tak 40min (zalezy od piekarnika) :)
nie ma za co! :) smacznego życzę ! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-15 20:20 przez sevenonee.

To ja robiłam podobny murzynek ale z jablkiem krojonym w kosteczke.
http://www.domowe-wypieki.pl/przepisy-ciasta-biszkoptowe/433-przepis-na-cytrynowiec

Robiłam cytrynowca z tego przepisu, wychodzi naprawdę super.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-15 20:26 przez fruziak.

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

na upały to coś z owocami. Może sernik na zimno? JA kupuję w lidlu wiśnie bez pestek w słoiku.
twarożek sernikowy mieszam z rozpuszczoną żelatyną, cukrem pudrem i wiśniami, wylewam do formy, daję na chwilę do lodówki, później z soku, który mi pozostał z wiśni robię galaretkę - dodaję żelatynę i trochę cukru i wylewam na masę serową.
Masę serową można zrobić w 2 warstwach - jedną warstwę bez wiśni, tylko z puchatkiem, na czekoladowo.
Moja rodzina zajada sie tym deserem. Jest tani, lekki, nie za słodki i zdrowy. no i napradę pięknie wygląda - czekoladowa, biała i wiśniowa warstwy pięknie wyglądają



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-15 20:26 przez slodzonamysza.

O albo blok czekoladowy taki z mleka w proszku. Prawdziwa bomba kaloryczna ale jaka pyszna... Pokroic w małe kosteczki tak na raz do buzi:-)

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
fruziak
O albo blok czekoladowy taki z mleka w proszku. Prawdziwa bomba kaloryczna ale jaka pyszna... Pokroic w małe kosteczki tak na raz do buzi:-)
z kruszonymi kruchymi ciastkami w środku... om nom nom

Wrzucam przepis na porzeczkowca. Jest naprawdę pyszny. Najlepiej zrobić go dzień wcześniej. Wszystkie składniki kupuję w Biedronce a zwłaszcza dzem z czarnej porzeczki 2 sloiki. Z Biedry jest najlepszy. Jakbyś coś nie wiedziała to pytaj:-)



Moje propozycje: kruche ciasto z malinami i budyniową pianką, brownies z miętą, ciasto czekoladowe z musem cytrynowym.


Zamiast tradycyjnego sernika z brzoskwiniami polecam serniki pieczone: sernik jagodowy, sernik marmurkowy, sernik cytrynowy, sernik z truflą czekoladową i likierem Bailey's, sernik tęczowy, sernik z białej czekolady, sernik z ciastkami oreo.

Polecam stronę moje wypieki - tam znajdziesz przepisy na różne ciasta, m.in te które wymieniłam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tymbark