Obecnie rozmawiamy o:

e-papieros

gorący temat

Słodycze reklamowe

2 minuty temu

produkty dla dziecka

5 minut temu

Prostownica tytanowa

godzinę temu

transport i spedycja

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny, jak robicie sałatkę gyros? :)

Chciałabym poprosić Was o przepis - ale nie dobry - a przepyszny! :) Taki że po prostu nie będzie się chciało od niego oderwać :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-04 12:48 przez truskawiarka.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

ale chodzi o sałatkę, gyros jako gyros :) czy co?

co do sałatki to wszystkie przepisy w necie są takie same w tej kwestii... więc nie rozumiem wątku (zaraz się posypią przepisy, które są identyczne, ewentualnie różnią się jednym składnikiem) - a tak naprawdę to wszystko zależy od upodobań - dodajesz co chcesz i ile chcesz (klasycznie to pierś w przyprawie gyros, kukurydza, kapusta pekińska, ogórki kons. lub kiszone, cebula, majonez, ketchup, można dodać także paprykę czerwoną) - można układać warstwowo, ale niekoniecznie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-04 12:41 przez xanthina.

ja robię kebab/gyros z konorra i powiem Ci ,ze jest bardzo , ale to bardzo dobry :) my uwielbiamy :)

A robie tak :

Kroję piers z kurczaka w kosteczkę , nastepnie wrzucam do miseczki dodaje troszke oleju + ten knorr , mieszam i smaze na patelni . jak sie zarumieni ladnie to dodaje posiekana cebule tak dla smaku :) - ale jak kto lubi :)

Smaze frytki (jak kto lubi w piekarniku / z oleju)
Kroje kapuste pekinska ( jako salatke , ale to tez wedlug uznania)
Sos czosnkowy : ok. lyzki majonezu + jogurt naturalny + ta przyprawka z fixa

My uwielbiamy :))

w jakim sensie gyrosa? mięso z przyprawa?

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
oleczka089
ja robię kebab/gyros z konorra i powiem Ci ,ze jest bardzo , ale to bardzo dobry :) my uwielbiamy :)

A robie tak :

Kroję piers z kurczaka w kosteczkę , nastepnie wrzucam do miseczki dodaje troszke oleju + ten knorr , mieszam i smaze na patelni . jak sie zarumieni ladnie to dodaje posiekana cebule tak dla smaku :) - ale jak kto lubi :)

Smaze frytki (jak kto lubi w piekarniku / z oleju)
Kroje kapuste pekinska ( jako salatke , ale to tez wedlug uznania)
Sos czosnkowy : ok. lyzki majonezu + jogurt naturalny + ta przyprawka z fixa

My uwielbiamy :))

oj ja też to uwielbiam... mój facet wręcz ubóstwia; nie jestem zwolenniczką gotowych mieszanek przypraw, ale ta jest wyjątkiem! po prostu cudo! (same takiej mieszanki nie zrobicie)

p.s. z tymże są dwie takie mieszanki na rynku... ja kupuję tą kebeb (gyros jest nie dobry) z knorra, są jeszcze kebeb/gyros (tego chyba nie jadałam, ale nie wiem) - innej firmy

Cytat
hammie
w jakim sensie gyrosa? mięso z przyprawa?

sałatkę :)

Ja robię pierś z kurczaka z przyprawą knorr kebab(smażę na patelni), do wszystkeigo dodaję kapustę pekinską, ogórki konserwowe, papryka, sos czosnkowy i frytki

na sałatkę wszędzie jest ten sam przepis, a ilość i różnorodność składników każdy sam ustala, wiadomo, że jak ktoś nie lubi kukurydzy to nie doda.

moja mama robi najlepsza ale niestety nie wiem gdzie ma ten przepis a teraz jest w pracy ;D

Ja zawsze robię tak pyszną, że jem jem jem , wielką miskę pochłaniam odrazu :D

A więc :

Skłądniki:
*kapusta pekińska,
*pierś z kurczaka,
*pomidory, papryka czerwona, czerwona cebula, ogórek świeży, oliwki czarne/zielone w zależności :)
*jogurt naturalny, dwa ząbki świeżego czosnku,


Pierś kroję na paski, kwadraty czy obojętnie jak :D nie za małe po się kurczy na patelni :D Podsmażam, przyprawiam je na patelni przyprawą Gyros, czy czym kolwiek :D Sos: dwa żabki czosnku wycisnąc do joguru, dodac sól i pieprz. - PYCHOTAAA !! :))))

Kapustę - pomidory - paprykę - ogórka - cebulę kroję, i w misce układam warstwami : kapusta, mięsko, pomidor i cała reszta ważyw skorojonych, i zalewam czescia sosu :) I tak robię 2-3 warstwy :))

Mega !! :)))))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak przełożyć biszkopt?