Obecnie rozmawiamy o:

grzyb na ścianie

gorący temat

Opakowania

40 minut temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Staż z Urzędu Pracy

06 lip 2015 - 16:37:58

Witam.
Czy ktoraś z Szafowiczek jest może zorientowana w tematyce staży z UP?
Będę starać się o odbycie stażu w miejscu, gdzie robiłam praktyki jednakże pracodawca nie może zapewnić mi zatrudnienia na te minimum 3 miesiące po skończeniu stażu, czy może być to powodem odmowy przyznania stażu z UP?

Staż z Urzędu Pracy

06 lip 2015 - 16:48:39

zadzwoń na infolinie UP tam dostaniesz kompetentna odpowiedz

Staż z Urzędu Pracy

06 lip 2015 - 23:15:14

Dopytywałam już w UP, usłyszałam zbywające odpowiedzi. Ciekawa jestem, jak w praktyce to wygląda.

niezweryfikowana
Posty: 54
Ostrzeżenia: 5/5

Staż z Urzędu Pracy

07 lip 2015 - 09:16:13

Cytat
wronkaa19
Dopytywałam już w UP, usłyszałam zbywające odpowiedzi. Ciekawa jestem, jak w praktyce to wygląda.

Powiem Ci,że nie jest tak łatwo :( Sama na poczłątku myslałam,ze znajdę jakąś fajną pracę przez pup ale okazało sie,ze mają do zaoferowania jakieś nisko płatne albo wręcz bezpłatne staże. Oraz jedyna pracę jaką zapewniają to praca dla urzedników tam pracujących. Patologia pełną gębą.Tutaj jest podobny temat:
[Moderacja - nieopłacona reklama]
Mało kto znajduje w taki sposób pracę :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-09 07:22 przez moderator.

Staż z Urzędu Pracy

07 lip 2015 - 09:54:00

Z doświadczenia jako przedsiębiorca mogę powiedzieć że mogą odmówić, mnie odmówiono realizacji stażu z racji tego że oferowałam po zakończeniu umowę na 1/2 etatu (takiego pracownika potrzebowałam), a nie na cały etat.

Staż z Urzędu Pracy

07 lip 2015 - 10:52:37

W praktyce bywa różnie. Ja chciałam staż na kopalni, ale PUP odmówił, twierdząc, że kopalnia nigdy nie zatrudnia stażystów. Na staż w UM się zgodzili, mimo, że też nie miałam po nim gwarancji zatrudnienia, choć jak twierdziła babka w PUP, szanse na pracę są ;)

Staż z Urzędu Pracy

07 lip 2015 - 11:14:51

Z tymi stażami bywa różnie. Zależy na jakiego urzędnika trafisz. Jeśli maja pieniądze w UP to mogą się zgodzić na staż mimo, że pracodawca nie zapewni Ci dalszej pracy. Warto spróbować.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 5/5

Staż z Urzędu Pracy

07 lip 2015 - 13:30:29

Mogą odmówić twierdząc że juz limit im się wyczerpał:)

Staż z Urzędu Pracy

07 lip 2015 - 13:50:26

Witaj,

Niestety brak możliwości zatrudnienia (nawet na te 3 miesiące) jest jednym z ważniejszych powodów odmówienia stażu. Staże z PUP mają na celu również aktywizacje zawodową osób bezrobotnych - zatrudnienie stażysty daje sporą szansę, że nie skończy się jedynie na 3 miesiącach - dlatego szczerze wątpię aby udało się pracodawcy otrzymać zgodę na przyjęcie stażysty na takich warunkach. Dodatkowo możesz się rozeznać jeszcze czy oferowane staże to staże bezpośrednio z PUP (ze środków publicznych) czy są to staże unijne (ze środków unii europejskiej). W przypadku tych pierwszych masz większą szansę, staże unijne są bardzo oboszczone przepisami. Pozdrawiam

Staż z Urzędu Pracy

08 lip 2015 - 13:37:30

Zgadzam się w urzędzie są bardzo rygorystyczni pod kątem zasad, najlepiej żebyś przejrzała na przykład ogłoszenia pracy i znalazła takiego pracodawcę, który będzie mógł cię zatrudnić na 3 miesiące po skończeniu stażu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

CV pomóżcie