Obecnie rozmawiamy o:

transport i spedycja

21 minut temu

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

moj facet. schizofrenia

08 lis 2015 - 23:22:07

Witam wszystkim . Pisze tu ponieważ mam następujący problem . Mam 21 lat z moim chłopakiem jesteśmy razem 4 lata . Między nami bywało różnie . Wiadomo kłótnie jak w każdym związku . Ale ostatnio tzn(od kilku miesięcy) zaczął się dziwnie zachowywać . Ma stany lękowe , denerwuje się z byle powodu , urojenia , czasami zdarzają się omamy . W nocy przez sen strasznie krzyczy miewa koszmary ... ostatnio to się uspokoiło . Podejrzewam ze ma schizofrenie . Nie wiem jak to się stało , kiedy mógł zachorować ? jak to możliwe? W takiej sytuacji jak postępować z takim człowiekiem? Kocham go i chce dla niego dobrze . Co robić?

moj facet. schizofrenia

13 lis 2015 - 19:09:09

Przede wszystkim to może nie diagnozuj go na własną rękę! Jeśli coś Cię niepokoi, to wyślij go do lekarza i niech lekarz powie co o tym myśli. Albo sama idź po poradę...na podstawie opisanych objawów powie Ci co robić dalej, czy to niepokojące, czy trzeba działać, jakie podjąć kroki itd.
A może Twój luby zaczął ćpać, brać jakieś dopalacze, albo właśnie próbuje wyjść z nałogu?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-13 19:10 przez starababa.

moj facet. schizofrenia

13 lis 2015 - 19:52:13

Mysle tak samo jak kolezanka wyzej.. Moze zaczal cos brac? Hm..

moj facet. schizofrenia

13 lis 2015 - 19:58:17

Moze cos nabroił i sumienie go gryzą ;)

moj facet. schizofrenia

14 lis 2015 - 00:45:32

cpac nie ćpa to odpada. chyba zabiore go to lekarza .

nabroił? co masz na mysli ? wątpie 24 h przebywamy razem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-14 00:46 przez laylax33.

moj facet. schizofrenia

14 lis 2015 - 07:53:04

Jestes z nim 24 na dobe to co nie pracujecie ,nie uczycie się itd. to z czego zyjecie co robicie?Od kilku miesiecy prawdopodobnie chłopak coś ćpa ,cos bierze, bo te objawy o których piszesz wskazują na to ,trawa amfa grzybki itd. itd.Lęki może miec w dniach odstawienia narkotyku.Porozmawiaj z chłopakiem szczerze i zaproponuj mu leczenie ,psychologa a najpierw może detox ,bo na to wygląda że struty jest maxa po tylu miesiącach i sam nie da rady.
Tak czy tak wyślij go do lekarza to będziesz wiedziała czy to schizofrenia czy po prostu twój chłopak się uzależnił i jest narkomanem.

A jak z alkoholem?Bo objawy o których piszesz mają również osoby uzależnione ,które nagle odstawiają alkohol ,rownierz maja lęki, omamy wzrokowe słuchowe itd. itd.Z narkotykami jest tak samo a nawet gorzej.Schizofrenia to nie jest taka choroba, że chory ma kilka miesięcy objawy i od razu wiadomo ze to ta choroba.Ją bardzo ciężko stwierdzić ,lekarze czasem całymi miesiącami nawet latami, muszą obserwowac chorego, czy to ta choroba jest.
Po tym co piszesz to chłopak ma w 99% problem z narkotykami lub alkoholem .



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-14 08:05 przez filipekkrol.

moj facet. schizofrenia

14 lis 2015 - 08:22:29

co do alkoholu odpada nie pije alkoholu bardzo zadko sie zdaza . w narkotyki tez nie chce mi sie za bardzo wiezyc . nie jest narkomanem znam swojego chlopaka i nie cpa . ale dziekuje za odpowiedz .;) cos musze na to poradzic .

moj facet. schizofrenia

14 lis 2015 - 08:37:51

Cytat
laylax33
co do alkoholu odpada nie pije alkoholu bardzo zadko sie zdaza . w narkotyki tez nie chce mi sie za bardzo wiezyc . nie jest narkomanem znam swojego chlopaka i nie cpa . ale dziekuje za odpowiedz .;) cos musze na to poradzic .
Koochana kobiety całe lata zyją z mężami i nie znają do końca jacy sa tak naprawdę :) Osoba uzalezniona to mistrz kłamstwa kamuflażu itd.Potrafi doskonale to ukrywać a jeszcze lepiej kłamać.Poobserwuj go ,porozmawiaj ,poobserwuj gdzie wychodzi sam ,patrz na żrenice na jego zachownia ,nop raz jest spokojny wychodzi gdzies i przychodzi rozbawiony no rozne takie.Objawy które opisujesz omamy ,lęki koszmary bezsenność ,często potliwość ,to są objawy odstawienia .Złe samopoczucie nerwowość itd. .

Nie muiszą to być twarde narkotyki może być TRAMAL.Czy chłopak miał jakiś uraz?Jakis zabieg gdzie lekarz mógł mu to przepisac?Może jakiś kolega mu dał ,to środek przeciwbólowy który momentalnie uzaleznia.To jest w aptece często lekarze nie zastanowią się a przepisują.Może brał te leki bo odstawienie tego leku są właśnie takie objawy jak opisujesz.
Słynny doktor Haus ;) jest w filmie od tego uzależniony:)
Patrz czy bierze jakies leki czy mowi ze cos go boli ,tramal to syntetyczny narkotyk w tabletkach lub kroplach.Pisze o nim bo bardzo dużo młodych ludzi po niego sięga.

Nie pisze ci złośliwie czy cos ale z tego co piszesz to takie objawy u człowieka nie sa normalne ,wskazują ze cos się dzieje .Jedyne co lekarz ,wiem ze jeśli jest uzależniony to nie będzie chciał isc .Tak czy tak czy to choroba psychiczna czy nie musi isc do lekrza .Osoba w dniach odstawienia jeśli niema pomocy może napewnosc probowac popełnić samobójstwo.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-14 08:46 przez filipekkrol.

moj facet. schizofrenia

14 lis 2015 - 09:07:34

Cytat
filipekkrol
Cytat
laylax33
co do alkoholu odpada nie pije alkoholu bardzo zadko sie zdaza . w narkotyki tez nie chce mi sie za bardzo wiezyc . nie jest narkomanem znam swojego chlopaka i nie cpa . ale dziekuje za odpowiedz .;) cos musze na to poradzic .
Koochana kobiety całe lata zyją z mężami i nie znają do końca jacy sa tak naprawdę :) Osoba uzalezniona to mistrz kłamstwa kamuflażu itd.Potrafi doskonale to ukrywać a jeszcze lepiej kłamać.Poobserwuj go ,porozmawiaj ,poobserwuj gdzie wychodzi sam ,patrz na żrenice na jego zachownia ,nop raz jest spokojny wychodzi gdzies i przychodzi rozbawiony no rozne takie.Objawy które opisujesz omamy ,lęki koszmary bezsenność ,często potliwość ,to są objawy odstawienia .Złe samopoczucie nerwowość itd. .

Nie muiszą to być twarde narkotyki może być TRAMAL.Czy chłopak miał jakiś uraz?Jakis zabieg gdzie lekarz mógł mu to przepisac?Może jakiś kolega mu dał ,to środek przeciwbólowy który momentalnie uzaleznia.To jest w aptece często lekarze nie zastanowią się a przepisują.Może brał te leki bo odstawienie tego leku są właśnie takie objawy jak opisujesz.
Słynny doktor Haus ;) jest w filmie od tego uzależniony:)
Patrz czy bierze jakies leki czy mowi ze cos go boli ,tramal to syntetyczny narkotyk w tabletkach lub kroplach.Pisze o nim bo bardzo dużo młodych ludzi po niego sięga.

Nie pisze ci złośliwie czy cos ale z tego co piszesz to takie objawy u człowieka nie sa normalne ,wskazują ze cos się dzieje .Jedyne co lekarz ,wiem ze jeśli jest uzależniony to nie będzie chciał isc .Tak czy tak czy to choroba psychiczna czy nie musi isc do lekrza .Osoba w dniach odstawienia jeśli niema pomocy może napewnosc probowac popełnić samobójstwo.






Co do brania leków jest przeciwny bo jak mnie zawsze brzuch boli to krzyczy ze jakies tabletki przeciwbolowe biore . wiem ze to dziwne ale tak jest . musze go poobserwowac bo te napady czasami sie uspokajaja w tym momencie jest w miare normany . bezsenność? on potrafi nie spac 48 h i robic cos w garazu .

moj facet. schizofrenia

14 lis 2015 - 09:09:42

Hm większość ludzi którzy biora leki,sa uzależnieni , oficjalnie są temu przeciwni:) Ale niekoniecznie to musi być to akurat:)
Poobserwuj go ,mi sie wydaje ze cos bierze tak czy tak.

Cytat
laylax33
Cytat
filipekkrol
Cytat
laylax33
co do alkoholu odpada nie pije alkoholu bardzo zadko sie zdaza . w narkotyki tez nie chce mi sie za bardzo wiezyc . nie jest narkomanem znam swojego chlopaka i nie cpa . ale dziekuje za odpowiedz .;) cos musze na to poradzic .
Koochana kobiety całe lata zyją z mężami i nie znają do końca jacy sa tak naprawdę :) Osoba uzalezniona to mistrz kłamstwa kamuflażu itd.Potrafi doskonale to ukrywać a jeszcze lepiej kłamać.Poobserwuj go ,porozmawiaj ,poobserwuj gdzie wychodzi sam ,patrz na żrenice na jego zachownia ,nop raz jest spokojny wychodzi gdzies i przychodzi rozbawiony no rozne takie.Objawy które opisujesz omamy ,lęki koszmary bezsenność ,często potliwość ,to są objawy odstawienia .Złe samopoczucie nerwowość itd. .

Nie muiszą to być twarde narkotyki może być TRAMAL.Czy chłopak miał jakiś uraz?Jakis zabieg gdzie lekarz mógł mu to przepisac?Może jakiś kolega mu dał ,to środek przeciwbólowy który momentalnie uzaleznia.To jest w aptece często lekarze nie zastanowią się a przepisują.Może brał te leki bo odstawienie tego leku są właśnie takie objawy jak opisujesz.
Słynny doktor Haus ;) jest w filmie od tego uzależniony:)
Patrz czy bierze jakies leki czy mowi ze cos go boli ,tramal to syntetyczny narkotyk w tabletkach lub kroplach.Pisze o nim bo bardzo dużo młodych ludzi po niego sięga.

Nie pisze ci złośliwie czy cos ale z tego co piszesz to takie objawy u człowieka nie sa normalne ,wskazują ze cos się dzieje .Jedyne co lekarz ,wiem ze jeśli jest uzależniony to nie będzie chciał isc .Tak czy tak czy to choroba psychiczna czy nie musi isc do lekrza .Osoba w dniach odstawienia jeśli niema pomocy może napewnosc probowac popełnić samobójstwo.






Co do brania leków jest przeciwny bo jak mnie zawsze brzuch boli to krzyczy ze jakies tabletki przeciwbolowe biore . wiem ze to dziwne ale tak jest . musze go poobserwowac bo te napady czasami sie uspokajaja w tym momencie jest w miare normany . bezsenność? on potrafi nie spac 48 h i robic cos w garazu .
No właśnie po amfie po tramalu człowiekowi nie chce się spac .Nie spac 48 ha to rzadko ktoś potrafi bez wspomagania.

I tu masz chyba odpowiedz po tym jego nie spaniu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-14 09:12 przez filipekkrol.

moj facet. schizofrenia

14 lis 2015 - 09:33:54

Cytat
filipekkrol
Hm większość ludzi którzy biora leki,sa uzależnieni , oficjalnie są temu przeciwni:) Ale niekoniecznie to musi być to akurat:)
Poobserwuj go ,mi sie wydaje ze cos bierze tak czy tak.

Cytat
laylax33
Cytat
filipekkrol
Cytat
laylax33
co do alkoholu odpada nie pije alkoholu bardzo zadko sie zdaza . w narkotyki tez nie chce mi sie za bardzo wiezyc . nie jest narkomanem znam swojego chlopaka i nie cpa . ale dziekuje za odpowiedz .;) cos musze na to poradzic .
Koochana kobiety całe lata zyją z mężami i nie znają do końca jacy sa tak naprawdę :) Osoba uzalezniona to mistrz kłamstwa kamuflażu itd.Potrafi doskonale to ukrywać a jeszcze lepiej kłamać.Poobserwuj go ,porozmawiaj ,poobserwuj gdzie wychodzi sam ,patrz na żrenice na jego zachownia ,nop raz jest spokojny wychodzi gdzies i przychodzi rozbawiony no rozne takie.Objawy które opisujesz omamy ,lęki koszmary bezsenność ,często potliwość ,to są objawy odstawienia .Złe samopoczucie nerwowość itd. .

Nie muiszą to być twarde narkotyki może być TRAMAL.Czy chłopak miał jakiś uraz?Jakis zabieg gdzie lekarz mógł mu to przepisac?Może jakiś kolega mu dał ,to środek przeciwbólowy który momentalnie uzaleznia.To jest w aptece często lekarze nie zastanowią się a przepisują.Może brał te leki bo odstawienie tego leku są właśnie takie objawy jak opisujesz.
Słynny doktor Haus ;) jest w filmie od tego uzależniony:)
Patrz czy bierze jakies leki czy mowi ze cos go boli ,tramal to syntetyczny narkotyk w tabletkach lub kroplach.Pisze o nim bo bardzo dużo młodych ludzi po niego sięga.

Nie pisze ci złośliwie czy cos ale z tego co piszesz to takie objawy u człowieka nie sa normalne ,wskazują ze cos się dzieje .Jedyne co lekarz ,wiem ze jeśli jest uzależniony to nie będzie chciał isc .Tak czy tak czy to choroba psychiczna czy nie musi isc do lekrza .Osoba w dniach odstawienia jeśli niema pomocy może napewnosc probowac popełnić samobójstwo.






Co do brania leków jest przeciwny bo jak mnie zawsze brzuch boli to krzyczy ze jakies tabletki przeciwbolowe biore . wiem ze to dziwne ale tak jest . musze go poobserwowac bo te napady czasami sie uspokajaja w tym momencie jest w miare normany . bezsenność? on potrafi nie spac 48 h i robic cos w garazu .
No właśnie po amfie po tramalu człowiekowi nie chce się spac .Nie spac 48 ha to rzadko ktoś potrafi bez wspomagania.

I tu masz chyba odpowiedz po tym jego nie spaniu.






ja to sobie poprostu tłumaczyłam ze rozregulował sobie sen . bo spi w dzien a w nocy grasuje po domu

moj facet. schizofrenia

14 lis 2015 - 09:44:10

Wydaje mi się ze to amfa.Bierze ,nie spi ,gdy niema tego to jest rozdrażniony nerwowy itd. .Objawy odstawienia, to wszystko o czym piszesz.

Porozmawiaj z nim.Patrz na zrenice patrz na nos ,może miec taki jakby cały czas katar, podrażnione sluzowki w nosie ,czerwony nos rozumiesz.Wątpię aby się przyznał ale obserwoj go .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-14 09:46 przez filipekkrol.

moj facet. schizofrenia

14 lis 2015 - 11:07:36

Są różne typy schizofrenii. Czasem objawy rozwijają się miesiącami, a czasem przychodzą nagle. Bezsenność też może być takim objawem. Nie powiedziane też, że sięga po różne substancje bo sobie z nimi nie radzi, albo na odwrót - ma objawy podobne do schizofrenii bo coś bierze. Zamiast samemu stawiać diagnoze, albo sugerować mu, że coś bierze lepiej w ugodowy sposób namówić go na wizytę u psychiatry. Jeśli faktycznie jest chory, a objawy się rozwiną wtedy przestanie ci ufać i do szpitala trafi siłą i to będzie jedyny ratunek. Nie pisze tak bo naczytałam się w internecie, wiem to z autopsji.

moj facet. schizofrenia

14 lis 2015 - 15:03:33

Cytat
filipekkrol
Wydaje mi się ze to amfa.Bierze ,nie spi ,gdy niema tego to jest rozdrażniony nerwowy itd. .Objawy odstawienia, to wszystko o czym piszesz.


powtazam poraz kolejny ze on nie bieze zadnych narkotyków a wrecz omija takie osoby

Cytat
paulina_1989
Są różne typy schizofrenii. Czasem objawy rozwijają się miesiącami, a czasem przychodzą nagle. Bezsenność też może być takim objawem.



jedynie co moge zrobic to zaprowadzic go do psychiatry . rozmawialam z nim i zaproponowałam mu ze jezeli on nie chce isc i mowic o swoich problemach to ja pojde i opowiem co sie dzieje .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-14 15:06 przez laylax33.

moj facet. schizofrenia

14 lis 2015 - 15:07:40

Obyś się nie zdziwiła:) Ale skoro upierasz się że to choroba psychiczna np. schizofrenia to namow go do lekarza ,chodz wątpie by to było to.

Jeśli będzie się upierał przed tą wizytą to tez będzie znakiem ,bo na pewno zdaje sobie sprawę z tego że lekarz szybko go rozkmini czy cos bierze czy nie.Ktoś kto nie spi 48 godzin nie czuje zmęczenia pracuje grasuje po nocy to na myśl przychodzi tylko jedno.Ale jak uważasz tak sobie myśl.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-14 15:10 przez filipekkrol.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zostawił mnie bo nie jestem po studiach musze