Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

płatna religia zerówka

07 sty 2012 - 04:43:31

wprowadzili u nas w Zakopanem a dokłądnie na harendzie ,gdzie moja córka chodzi do szkoły do klasy zerowkowej ołatna religie ,dwa razy w tygodniu po pól godziny za 2 zł czyli 16 zł na miesiac ,owszem to nie majatek ale sam fakt ze trzeba za to płącic co o tym sadzicie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-07 04:46 przez jonasz71.

płatna religia zerówka

07 sty 2012 - 08:57:12

Powiem szczerze, ze jak dla mnie sprawa skomplikowana.Jestem osoba wierzaca-praktykujaca, ale czy bym chciala placic za religie w przedszxkolu, chociaz kwote symboliczna, nie wiem.
A czy to nie jest tak, ze powinno to byc zagwarantowane nieodplatnie.Musialabys zadzwonic do swojej gminy, odzial oswiaty.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

płatna religia zerówka

07 sty 2012 - 09:47:19

u nas w nowootwieranym przedszkolu, które narazie jest naszym faworytem w wyborze przyszłego przedszkola dla Gabrysia jest religia, ale do wyboru z pomiędzy innych zajęć dodatkowych. No i... zaczyna się problem, chciałabym żeby synek chodził na religię ale nie kosztem np. rytmiki lub zajęć korekcyjnych. :(

płatna religia zerówka

07 sty 2012 - 10:38:58

u nas w państwowych przedszkolach religia jest bezpłatna, płaci się na początku roku tylko za podręcznik,
nie wiem jak wygląda sytuacja w przedszkolach prywatnych, ale może wart zerknąć na:

Rozporządzenie MEN z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz. U. Nr 36, poz. 155, z 1993 r. Nr 83, poz. 390 oraz z 1999 r. Nr 67, poz. 753)
z późniejszymi zmianami,(z ostatnia zmiana tego rozporządzenia (w 1999 r.): Rozporządzenie MEN z dnia 30 czerwca 1999 r)

płatna religia zerówka

07 sty 2012 - 12:46:37

Cytat
jonasz71
wprowadzili u nas w Zakopanem a dokłądnie na harendzie ,gdzie moja córka chodzi do szkoły do klasy zerowkowej ołatna religie ,dwa razy w tygodniu po pól godziny za 2 zł czyli 16 zł na miesiac ,owszem to nie majatek ale sam fakt ze trzeba za to płącic co o tym sadzicie?

zgodnie z podstawą programową - religia jest nieobowiązkowa i bezpłatna (opłaty jedynie za materiały)

płatna religia zerówka

07 sty 2012 - 16:14:03

wolalabym aby moja corka nie chodzila jezeli miala by byc platna moge zaplacic tylko za podrecznik jezeli kiedys beda mi kazali zaplacic to niestety corka chodzila nie bedzie bo nie dosc ze ksiedza to darmozjady to jeszcze kaza placic za religie koszmar

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak reagować na takie zachowanie 2,5latka??