Obecnie rozmawiamy o:

Biżuteria na prezent

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ciekawe pomysły na kolacje

29 paź 2012 - 10:04:02

Mam dość jedzenia ciągle tego samego na kolacje- szukam jakiegoś urozmaicenia :) może znacie jakieś proste i ciekawe przepisy na kolacje? wiem, że mogę robić różne sałatki, czy tego typu rzeczy- ale problem w tym, że chciałabym spróbować czegoś nowego a póki co w necie nie znalazłam niczego sensownego. Liczę zatem na Was :)

ciekawe pomysły na kolacje

08 lis 2012 - 20:50:33

muffiny wytrawne z fetą i suszonymi pomidorkami, PYCHA:)

ciekawe pomysły na kolacje

11 lis 2012 - 22:36:39

razowe naleśniki z mozarellą, sałatą i kurczakiem mmm :) dietetyczne i pyszne!:)

ciekawe pomysły na kolacje

12 lis 2012 - 12:08:45

wrzucajcie od razu przepisy na te dania- brzmią bardzo smacznie i chętnie bym spróbowała ale nie wiem jak wykonać :P
ja niestety nie podziele się swoimi pomysłami, bo jestem mało kreatywna w kuchni :D

ciekawe pomysły na kolacje

12 lis 2012 - 17:41:10

Muffiny wytrawne
(12sztuk) ciasto: 2 szkl mąki, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 2 łyżki cukru, pół łyżeczki soli, 1 duże jajko, 1 szkl mleka, 0,5szkl oleju roślinnego, dodatki: 100 g posiekanych suszonych pomidorów, 150 g fety, 200 g posiekanej bazylii, 8 ząbków czosnku (można też dodać kosteczki szynki). Przesiać mąkę, proszek, cukier i sól do miski. w małej misce połączyć jajko, mleko, olej, dodać bazylie i czosnek, pomidory i fete. Dodać to do suchych składników i wymieszać, niezbyt dokładnie i nie mocno. formy wypełnić łyżeczką do 2/3. piec w 200 st przez 15-20 min, do złotobrązowego koloru.

ciekawe pomysły na kolacje

12 lis 2012 - 19:53:14

spring rolls z ryżem, łososiem i ogórkiem. ugotować torebkę ryżu,dodać trochę kostki rosołowej do smaku lub odrobinę vegety. Papier ryżowy przygotować wg przepisu na opakowaniu. Nałożyć ryż,łososia wędzonego i ogórka (ja kroję w cieniutki plaster długości mniej więcej średnicy papieru ryżowego) i zawinąć jak krokieta. bardzo proste i przepyszne,lekkie i sycące a jednocześnie fajnie wygląda. A i do tego jest dobry serek z pokrojonym szypiorkiem jako sos

ciekawe pomysły na kolacje

14 lis 2012 - 14:26:12

śłinka cieknie....

ciekawe pomysły na kolacje

16 lis 2012 - 14:06:57

to wszystko brzmi mega smacznie- dajcie więcej rpzepisów! ;)

ciekawe pomysły na kolacje

17 lis 2012 - 09:06:17

http://moj-przepisnazycie.bloog.pl/?ticaid=6f8aa ZAPRASZAM NA BLOG GDZIE MOZE COS CIĘ ZAINTERESUJE

ciekawe pomysły na kolacje

19 lis 2012 - 00:32:43

ja uwielbiam na kolację łososiowe szaleństwa.
przede wszystkim bardzo dobrze łączy się avocado. ja najczęściej robię sałatkę składającą się z:
sałaty (lodowa i eskarola)
avocado (pokrojonego w paski, lekko skropionego z cytryną i posolone), orzechów nerkowca (względnie bakalie)
plastrów wędzonego łososia (tylko musi być naprawdę dobry, bo jeśli jakościowo jest kiszka, to cała sałata wypada blado, ja ostatnio robię tylko z tym - http://www.tesco.pl/kulinarni-lowcy-smakow/t/losos-norweski-wedzony-tesco)
i miodowego winegretu (ale też tylko z naturalnym miodem, jakoś tak samo ważna jak przy łososiu!)

ciekawe pomysły na kolacje

28 lis 2012 - 21:16:25

ehhhh żeby mi ktoś takie rarytasy przygotowywał: ) najbardziej ambitną potrawą mojego ukochanego jest carbonara i na tym konczą się jego umiejętności kulinarne, a ja zazwyczaj późno wracam więc zostają mi kanpaki:)

ciekawe pomysły na kolacje

02 gru 2012 - 22:24:34

A ja mam coś przepysznego z diety Dukana- ale mówię Wam, palce lizać!

Cukinia z włoskim serem i papryką
* 1 cukinia
* pół serka typu włoskiego (najlepszy z Lidla, w nabiale, coś koło 3,5 zł kosztuje)
* 1/4 czerwonej papryki
* sól
* pieprz
* natka pietruszki do smaku
Piekarnik nagrzewamy do temperatury 200 C. Cukinię myjemy, kroimy na pół, wydrążamy środek, ale nie obieramy. Posypujemy te wydrążone miejsca (taka łódeczka powstanie) solą i wsadzamy do nagrzanego piekarnika. W tym czasie rozgniatamy serek włoski z pokrojoną w koszteczkę papryką, dodajemy natki pietruszki i doprawiamy solą i pieprzem. Gdy cukinia trochę zmięknie, faszerujemy ją i wsadzamy na jakieś 15-20 minut do piekarnika. Palce lizać!

Można zrobić też ze zwykłym twarogiem (ja tak dzisiaj jadłam, bo włoski mi się zepsuł...), też jest dobre, ale trochę gumowate. Aby się nie zrazić, polecam z serkiem włoskim na pierwszy raz.

Smacznego. ^^



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-02 22:25 przez theKAMM96.

ciekawe pomysły na kolacje

09 gru 2012 - 12:09:19

pierogi z suszonymi śliwkami :)

ciekawe pomysły na kolacje

10 gru 2012 - 22:48:54

Ja ostatnio zrobilam mojemu chlopakowi pyszna i mozna powiedziec troche milosna kolacje :P Zapiekanki wlasnorecznej roboty (nie ze sklepu), frytki, gęsty sos czosnkowy. Było bardzo pyszne bo dał mi sprobowac :P Dodaje zdjęcie jak to wygladalo :)



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kuchenka gazowo-elektryczna