Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zmiana koloru butów

09 mar 2014 - 23:04:08

Znalazłam ostatnio w mojej szafie botki, niestety były zniszczone i ich kolor mnie nie przekonywał. Przeczytałam gdzieś, że można je przemalować. Kupiłam farbę do butów ze skóry za powalające 7zł i oto poniżej przedstawiam efekt. Muszę przyznać, że nawet mnie zaskoczył :) A co wy o tym myślicie ?



Zmiana koloru butów

09 mar 2014 - 23:07:16

Jestem pod wrażeniem, gratuluję pomysłu ;) Jednak ja zamalowałabym ten kolorowy pasek również na czarno, bądź na jakiś beż czy coś w tym stylu ;)

Zmiana koloru butów

09 mar 2014 - 23:10:20

Pomaluję, ale musiałam poczekać żeby farba wyschła na całości.

Zmiana koloru butów

09 mar 2014 - 23:18:13

świetny efekt ! nawet nie wiedziałam, że tak można ;p

Zmiana koloru butów

09 mar 2014 - 23:22:34

Wow!wspaniale!

Zmiana koloru butów

09 mar 2014 - 23:30:29

świetny efekt! co to za farba? z chęcią bym wypróbowała:)

Zmiana koloru butów

09 mar 2014 - 23:31:20

nieźle wyszło :) zyskałaś dzięki temu "nowe" buty

Zmiana koloru butów

10 mar 2014 - 01:17:04

Farba nazywa się Renoskór Eko do renowacji skór licowych. Buteleczka 40ml kosztuje 7zł i mi wystarczyła na całe buty. Do tego kupiłam jeszcze aceton za 3 zł to odtłuszczenia butów i zwykły płaski pędzelek. Farba rozprowadza się bardzo dobrze, nie ma żadnych smug, żeby pokryć ten bordo na czarno wystarczyły 2 warstwy.

Zmiana koloru butów

10 mar 2014 - 06:42:29

Napisz gdzie można tę farbę kupić i czy nada się na buty ze sztucznej skóry?

zweryfikowana
Posty: 2.093
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiana koloru butów

10 mar 2014 - 07:13:29

super, ja bym zostawiła pasek niezamalowany

Zmiana koloru butów

10 mar 2014 - 07:21:35

ja próbowałam malować sztuczną skórę i farba się ścierała

Zmiana koloru butów

10 mar 2014 - 07:22:15

super, ale pasek zamaluj :)

zweryfikowana
Posty: 714
Ostrzeżenia: 3/5

Zmiana koloru butów

10 mar 2014 - 07:57:06

Super pomysł :)

Zmiana koloru butów

10 mar 2014 - 15:31:58

Pasek już zamalowałam. Ja kupiłam tą farbę w Gdyni, w sklepie z akcesoriami dla szewców, mają tam fleki, kleje i min te farby. Wiem, że niektóre zakłady szewskie również oferują malowanie butów - ale wiadomo, że trzeba zapłacić za to więcej niż 7zł. Z tego co wyczytałam można malować tylko skóry naturalne (ewentualnie zamsz, nubuk) dlatego, że skóra naturalna wchłania barwnik. Butki po umalowaniu zostawiłam do wyschnięcia na 2 dni i nic się nie ściera, nawet specjalnie przecierałam je mokrą ściereczką i nic.

Zmiana koloru butów

13 mar 2014 - 21:15:28

Super farbowanie! Szacuneczek za równomierne pokrycie :)

Renoskór jest raczej do naturalnej skóry, ze sztuczną poradzi sobie lakier nawierzchniowy np.: firmy Furniture Cleanic naniesiony najlepiej aerografem. A sklep w Gdyni to albo "Szewczyk" albo "Flek" :)
"Flek" posiada internetową stronę i na niej też można zakupić Renoskór:
Flek - sklep internetowy - Renoskór
Z reguły farbowanie robi się z jaśniejszego koloru na ciemniejszy, bo w drugą stronę bywa różnie, zależnie od rodzaju skóry i tego, jaką oryginalnie została pomalowana farbą lub lakierem, niektóre da się pokryć, niektóre nie, ale spróbować można :)
Jeśli chcecie odświeżyć kolor polecam barwne pasty Tarago, doskonale uzupełniają uszkodzenia w skórze, ale nie nadają się raczej do pełnego przefarbowania. Mogą być używane do utrwalenia koloru.
Trochę ze skórą pracuję, dlatego ośmieliłam się wypowiedzieć :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-13 21:17 przez diriee.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy szyła któraś sukienke?