Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Umowa zlecenie - pomocy

31 lip 2015 - 22:37:18

Witam, mam do Was pytanie o umowe zlecenie. Obecnie jestem osobą bezrobotną i zarejestrowaną w Urzędzie Pracy. To, że dostane normalną umowę o pracę już się nawet nie łudzę.. mieszkam w bardzo małej miejscowości w której jest duże bezrobocie i nawet jeśli bym znalazła jakąmś prace to albo na czarno albo umowa zlecenie..
Moje pytanie - czy jeśli dostalabym umowe zlecenie to czy muszę sie wyrejestrować z Urzędu Pracy? i czy jeśli muszę to, co wtedy z moim ubezpieczeniem? płaci je pracodawca?
Proszę o pomoc, to dla mnie bardzo ważne.

Umowa zlecenie - pomocy

31 lip 2015 - 22:53:06

Witaj, na umowie zelceniu wyrejestrować się ( niestety) musisz- ale nie martw się o ubezpieczenie- powinien opłacać je pracodawca.;-))
pozdrawiam- powodzenia- Małgorzata

Umowa zlecenie - pomocy

01 sie 2015 - 13:41:36

lisica13 dziękuje za odpowiedz ;)

zweryfikowana
Posty: 46
Ostrzeżenia: 1/5

Umowa zlecenie - pomocy

01 sie 2015 - 14:16:13

Koleżanka wyżej ma rację, tylko pamiętaj żeby upewnić się, że pracodawca opłaca te składki, czasem różnie z tym bywa.

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Umowa zlecenie - pomocy

01 sie 2015 - 15:35:56

musisz się wyrejestrować niezależnie jaką umowę podpiszesz, nawet jeśli jest to umowa na jeden wieczór np. na inwentaryzację. pracodawca opłaci Ci składki co wiąże się z tym, że będziesz miała niższą wypłatę.

Umowa zlecenie - pomocy

03 sie 2015 - 22:06:37

marciaa0407 czyli pracodawca płaci te składki tak jakby z mojej wypłaty tak?

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Umowa zlecenie - pomocy

09 sie 2015 - 08:19:12

jeśli nie jesteś ubezpieczona nigdzie indziej tylko będziesz w pracy to tak, będzie pobierane to z Twojej pensji.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Oszustka [moderacja - login]