Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

gorący temat

Jakie ogrzewanie domu

36 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 11:36

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 11:22

wykonawca budowlany

dzisiaj o 11:12

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pominięcie tabletki

28 cze 2009 - 05:38:37

Nie wiem jak to sie stało bo do tej pory zawsze regularnie brałam tableki, ale do rzeczy. Biore tableki zawsze rano około 7. Wczoraj znaczy w sobotę zapomniałam o tym i niestety kochaliśmy się z chłopakiem "do końca" . Oświeciło mnie, że nie wzięłam tej tableki po 12 godzinach. Resztę oczywiście mam zamiar brać o stałej porze. Dodam tylko, że jest to drugi "listek" tego opakowania, które rozpoczęlam dokłdanie tydzień temu w sobotę. Nie wiem czy już martwić się faktem, że jestem w ciąży, czy po porstu przez 7 dni stosowac dodatkowe zabezpieczenie i nie panikować??

Pominięcie tabletki

28 cze 2009 - 07:37:10

Raz zapomniana tabletka o niczym nie swiadczy. Powinnas wziasc zapomniana tabletke jaknajszybciej. a reszte brac normalnie. Sama nie raz zapomnialam o tabletce i nic sie nie stalo. A dodatkowe zabezpieczenie nigdy nie zaszkodzi.
Gorsza sprawa jest juz ewentualne zajscie w ciaze i zazywanie nadal tabletek. Ale jest to malo prawdopodobne po zapomnieniu o jednej tabletce, jednak czasem sie zdarza. Radze zrobic test po 14 dniach- tak na wszelki wypadek.

Pominięcie tabletki

28 cze 2009 - 08:13:32

nie martw sie :) tez pominelam tabletke! trzeba przyjac ja jak najszybciej a nastepne juz lykaj o te jporze co zawsze! ;) i juz nie zapominaj :)

Pominięcie tabletki

28 cze 2009 - 08:28:12

Cytat
olcia2
Oświeciło mnie, że nie wzięłam tej tableki po 12 godzinach.
tylko dłuzej ?? do 12 godz jest "zachowane" zabezpieczenie. wydaje mi się ze powinnaś isc do lekarza po tabletke PO ;)

Pominięcie tabletki

28 cze 2009 - 08:28:48

a zresztą.... ULOTKA !!! tam pisze !!!!

Pominięcie tabletki

28 cze 2009 - 09:01:19

Cytat
iiccyy
Cytat
olcia2
Oświeciło mnie, że nie wzięłam tej tableki po 12 godzinach.
tylko dłuzej ?? do 12 godz jest "zachowane" zabezpieczenie. wydaje mi się ze powinnaś isc do lekarza po tabletke PO ;)


nie nie musisz iść po tabletkę po :/ co Ty piszesz wogóle

Pominięcie tabletki

28 cze 2009 - 09:19:00

Cytat
fajrant_
Cytat
iiccyy
Cytat
olcia2
Oświeciło mnie, że nie wzięłam tej tableki po 12 godzinach.
tylko dłuzej ?? do 12 godz jest "zachowane" zabezpieczenie. wydaje mi się ze powinnaś isc do lekarza po tabletke PO ;)


nie nie musisz iść po tabletkę po :/ co Ty piszesz wogóle
ojej to przeciez piszę ze najlepiej przeczytac ulotkę ....

POMINIĘCIE DAWKI MICROGYNON 21

• zapomniano o przyjęciu tabletek
Jeśli minęło mniej niż 12 godzin od pominięcia tabletki, skuteczność antykoncepcyjna preparatu Microgynon 21 jest zachowana. Należy przyjąć tę tabletkę tak szybko, jak to możliwe i zażyć następną o zwykłej porze.
Jeśli minęło więcej niż 12 godzin od chwilii pominięcia tabletki. skuteczność działania preparatu Microgynon może być zmniejszona. Im więcej kolejnych tabletek pominięto, tym większe ryzyko zmniejszonego działania antykoncep¬cyjnego. Szczególnie duże ryzyko zajścia w ciążę występuje wtedy, gdy pominie się tabletki na początku lub na końcu opakowania. W takim przypadku należy przestrzegać zasad podanych poniżej .

Pominięta więcej niż 1 tabletka z opakowania
Należy zwrócić się do swojego lekarza.

Pominięcie tabletki

28 cze 2009 - 09:21:38

Dzięki dziewczyny za te odpowiedzi.
Wiem co jest napisane na ulotce, czytałam, ale jadnak wydaje mi się że utlotka to jego a doświadczenai innych kobiet drugie. Zastanawiam się nad wyzytą u lekarza, ale sama nie wiem. Tak na margiesie przyjmuje te tabletki już od dwóch lat

Pominięcie tabletki

13 lip 2009 - 10:36:19

Czesc mam pytanie ja biore o godzinie 12 tabletke kazdego dnia w piatek wzielam ja o 10 bo musialam wyjsz z domu.. a w sobote zapomnialam wogole o tabletce a kochalam sie wtedy z moim chloapkiem.. czy jest mozliwosc ze jestem w ciazy prosze pomozcie mi....

Pominięcie tabletki

13 lip 2009 - 10:38:30

wystarczy popatrzec na ulotkę;)

Pominięcie tabletki

13 lip 2009 - 10:41:08

czytalam ale nic nie rozumiem z tego :( wole sie spytac was... widze ze pomagaja tu sobie dziewczyny nawzajem... wiec poprostu jesli ktoras z was moze mo odpowiedziec :(

Pominięcie tabletki

07 maj 2009 - 15:38:33

Witam wszystkie kobietki ! Mam mały problemik..od 2 dni biore tabletki antykoncepcyjne ale strasznie się źle czuje po nich dosłownie wiruje mi w głowie czuje się jakbym była pijana oszołomiona w dodatku mam wrażenie że słabo kontaktuje ze światem jakieś zamglone oczy i otępiony słuch.Pierwszy raz je biore i nie wiem czy możliwe są takie objawy czy organizm się do nich przyzwyczaja czy jak?.Dodam ze wczesniej nie brałam bo nie miałam w ogole potrzeby ale poprostu z przymusu musze je brać żeby zmniejszyć swoje bóle owulacyjne przez które nie moge normalnie funkcjonować.Te tabletki to Regividon..czy ktoś je kiedyś brał i miał jakieś objawy?Proszę o pomoc.Aha no i sorki za założenie nowego wątku ale nie mogłam znaleść Antykoncepcji.Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc :))

Pominięcie tabletki

07 maj 2009 - 15:40:39

ja bym jutro szła do lekarza ... :)

Pominięcie tabletki

07 maj 2009 - 15:43:31

Ja brałam kupe innych, ale skoro bierzesz pierwszy raz to normalne-przynajmniej w większosci przypadków, że będziesz się żle czuła-nawet ponad miesiąc czasu. Potem twój organizm powinien sie przyzwyczaić. Jeśli natomiast dłużej będa takie objawy to lepiej idz do ginekologa i niech ci je zmieni. Robiłaś próby wątrobowe mam nadzieję i nie dostałaś tych tabletek z przypadku...

Pominięcie tabletki

07 maj 2009 - 15:43:39

Musisz zmienić tabletki! Takie objawy to już nie żarty- normalne są krwawienia,migreny, poddenerwowania w pierwszych miesiącach brania, ale takie rzeczy jakie opisujesz są już niepokojące.Musisz iśc do GINA :D Słyszałam złe rzeczy o tych tabletkach, ja polecam Yasminelle, biore już 2 lata, one mają najmniejszą dawkę hormonów i nie zatrzymuja wody:) i czuję się gites :D

następna dyskusja:

Sex, orgazm!Poważne pytania