Obecnie rozmawiamy o:

przyjazne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dziwny prod

22 maj 2015 - 10:02:35

Witam szukam porady otóż 3 dni temu moja kotka uradzila. Wszystko poszło dobrze kotka czuje się dobrze maluch też....No właśnie urodziła tylko jednego. Myślałam że tylko tyle miała. Ale dziś w nocy poczułam jak w jej brzuszku się rusza kociak! Czy to możliwe że ona czeka aby później urodzić? Nie ma żadnych skurczu,czuje się świetnie opiekuje się małym...dziś zauważyłam mikroskopijna ilość krwi w pochwie. Tak samo było przed urodzeniem pierwszego kociaka. Dosyć spory jest. Czy to oznaka ze dziś urodzi tego przetrzymanegO? Kotła czuje się dobrze. Liczę na pomoc!

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-22 10:11 przez kociara9229.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

dziwny prod

22 maj 2015 - 10:17:02

ja bym pojechała do weterynarza, a Ty się dalej zastanawiaj :)
3 dni to dość spory okres, podobno jest możliwość porodu "na raty", ale to raczej nie trawa aż 3 dni!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-22 10:18 przez xanthina.

dziwny prod

22 maj 2015 - 10:29:11

No wiesz gdyby się działo coś niepokojącego to na pewno bym poszła dopiero dziś w nocy zauważyłam ze kotka ma jeszcze jednego w brzuchu. myślę że dziś urodzi. A jak nie to idziemy na cesarskie cięcie.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

dziwny prod

22 maj 2015 - 10:43:20

ty chcesz jeszcze dziś czekać? idź do weta, a nie pisz na forum

dziwny prod

22 maj 2015 - 10:44:04

Lepiej by było jakbyś poszła do weterynarza, bo zwierzę Ci nie powie ,że coś jest nie tak, a różnie bywa. Ja na Twoim miejscu bym poszła, albo jeszcze lepiej zadzwoniła po jakiegoś i żeby on przyszedł na wizytę w domu, bo dla kotki jak i dla malucha rozłąka nie bedzie dobra. Ona bedzie bardzo się stresować.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

dziwny prod

22 maj 2015 - 10:44:59

poród ponad 24 godziny. Bez wód płodowych. no zaje....

Cytat
patrizia033
Lepiej by było jakbyś poszła do weterynarza, bo zwierzę Ci nie powie ,że coś jest nie tak, a różnie bywa. Ja na Twoim miejscu bym poszła, albo jeszcze lepiej zadzwoniła po jakiegoś i żeby on przyszedł na wizytę w domu, bo dla kotki jak i dla malucha rozłąka nie bedzie dobra. Ona bedzie bardzo się stresować.
dokładnie. Lepiej zamówić domową. Skoro już zdecydowałaś, ze kotki nie sterylizujesz, to trzeba się liczyć ze skutkami i na litosć boską - podejść do sprawy odpowiedzialnie. Chwiałabyś sama tak rodzić?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-22 10:49 przez roksolana83.

dziwny prod

22 maj 2015 - 10:57:10

Podpisuję się pod tym co dziewczyny napisały, idź z nią do weterynarza.

dziwny prod

22 maj 2015 - 11:02:21

Ale nie rozumiecie.... Ona NIE rodzi. NIE MA SKURCZY a wody jej odeszły jak rodizla pierwszego. No i ten w brzuchu na pewno żyje. Dzwoniłam do wenta mogę iść z nia dopiero na 15...

A weterynarz przez tel mi powiedział że kotka może urodzić nawet po 28 godzinach?! Co innego bybyłolo gdyby ten kot w brzuchu bbył martwy. A nie jest.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-22 11:05 przez kociara9229.

dziwny prod

22 maj 2015 - 11:06:05

Dziewczyno, nie rozumiesz,że nie rodzi bo może nie może coś jest nie tak i ten drugi kociak może zdechnąć czy tak trudno ci to pojąć? Organizm jak u człowieka wyobrażasz sobie,że kobieta rodzi bliźniaka a za 3 dni następnego?? tętno dziecku spada i muszą cesarke robić tu jest to samo i lepiej jakby wterynarz do domu przyszedł... Jak wiesz lepiej to nie pytaj na forum.

dziwny prod

22 maj 2015 - 11:06:09

A weterynarz przez tel mi powiedział że kotka może urodzić nawet po 28 godzinach?! Co innego bybyłolo gdyby ten kot w brzuchu bbył martwy. A nie jest.

dziwny prod

22 maj 2015 - 11:10:32

Cytat
kociara9229
A weterynarz przez tel mi powiedział że kotka może urodzić nawet po 28 godzinach?! Co innego bybyłolo gdyby ten kot w brzuchu bbył martwy. A nie jest.
Dotąd rozumiałam, teraz nie. Pisałaś że kotka urodziła 1 kociaka 3 dni temu. Weterynarz Ci mówi że "może urodzić nawet po 28 godzinach" i to dla Ciebie argument na to że wszystko jest ok? Albo moja matematyka kuleje, albo Twoja logika :D

dziwny prod

22 maj 2015 - 11:10:49

dziewczyny przestańcie u kotów to normalne ze moga urodzic na raty wiec nie porównujcie porodu ludzkiego ze zwierzecym. Poza tym jak by było cos nie tak to by było widac po kotce, byłaby osowiała badz nadmiernie pobudliwa. zwierzeta jak nie czuja sie bezpiecznie to potrafia wstrzymac akcje porodowa :)

dziwny prod

22 maj 2015 - 11:12:55

Ale to nie chodzi o to czy ja wiem lepiej czy nie. Mówię co zaobserwowalam i co na to weterynarz tak?

dziwny prod

22 maj 2015 - 11:15:42

proponuje poczytac info na faorach kocich tam wiecej fachowych porad niz na szafie gdzie kazda jest specjalista od wszystkiego :) np. http://koty6.blogspot.com/2012/07/porod-u-kotki.html

dziwny prod

22 maj 2015 - 11:16:10

Ona urodzila dokładnie we wtorek po 19 i też jest coś takiego jak świadome przetrzymywanie porodu wiecie? Co innego gdyby padła a nie mogła urodzić tak? A ona nie ma akcji porodowej w ogóle? Przecież nawet jak but kot w brzuchu był inaczej ułożony co by utrudniało to i tak by miała skurcze. Pozdrawiam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pokierujcie mnie!