Obecnie rozmawiamy o:

Pogrzeb

gorący temat

Słodycze reklamowe

17 minut temu

produkty dla dziecka

21 minut temu

Prostownica tytanowa

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wiewiórki-najsłodsze maleństwa

04 maj 2013 - 16:23:54

Kilka dni temu, pod moim domem z drzewa spadła mała wiewiórka, okazało się, że matkę potrącił samochód bo leżała gdzieś dalej, 2 dni pozniej pod domem była kolejna malutka wiewiórka. Te maleństwa mają około 3 tygodni, piją kozie mleko z butelki i uwierzcie mi, nigdy nie widziałam słodszych zwierząt :) Szybko się oswoiły, w przychodni weterynaryjnej każdy podchodził i oglądał :) Szkoda, że jedna oddamy, ale z dwoma ciężko nadążyć. Przyznajcie, słodkie prawda ? :) Może wiecie coś na temat wiewiórek? Co im jeszcze dawać, gdzie je trzymac? :)


Wiewiórki-najsłodsze maleństwa

04 maj 2013 - 16:27:09

ja bym moze je oddała gdziś to jednak dzikie zwierzęta, miałam kidys kawkę i wychowywała ją od małego ta jak dorosła uciekła mi i tak :P

niezweryfikowana
Posty: 399
Ostrzeżenia: 1/5

Wiewiórki-najsłodsze maleństwa

04 maj 2013 - 16:27:20

oooo matko zaawsze chcialam zlapac wiewiorke na dzialce, slodkie serce mozna je tak na stale trzymac w domu?

Wiewiórki-najsłodsze maleństwa

04 maj 2013 - 16:29:24

poczytaj na forach tam jest dużo informacji o tym , no i zazdroszczę słodkie sąserce

Wiewiórki-najsłodsze maleństwa

04 maj 2013 - 16:30:12

Tak, weterynarz powiedział, że jeśli teraz je wyrzucimy na dwór to zginą, bo są bez matki, a jeszcze z miesiąc muszą pić mleko. Powiedział tez, zeby nie oddawać nigdzie, bo inni i tak wyrzucą. One już się oswoiły, jak tylko widzą czlowieka to od razu do niego lecą :)

Wiewiórki-najsłodsze maleństwa

04 maj 2013 - 16:33:45

ale śliczne:) a komu oddajesz jedną?

Wiewiórki-najsłodsze maleństwa

04 maj 2013 - 16:36:24

Mimo wszystko oddałabym je matce naturze jak podrosną. Twoje maluchy niestety a 99% mają robaki i mogą przenosić niemiłe choroby, pasożyty itp.
Teraz karm je mlekiem, potem kupiłabym mieszankę dla gryzoni i dawała dodatkowo trochę mięska - np mączniaki.
Jeśli chcesz mieć coś co się da hodować jako domowe zwierzątko wybierz burunduka.
http://www.terrarium.pl/topic/289330-burunduk-podstawy/
Na te zwierzaki potrzeba tego samego co na wiewiórki, bo to są wiewiórki, tylko amerykańskie ;)
Zwierzaki wymagają sporej przestrzeni.
Jakbyś miała więcej pytań zapraszam na priv.

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

Wiewiórki-najsłodsze maleństwa

04 maj 2013 - 16:42:44

Ale śliczne! Muszą być supersłodkie na żywo :)

Myślę, że najlepiej taką wiewiórę trzymać na ogródku, bo one jednak nie są domowymi zwierzątkami :) jak ucieknie to trudno, ale będzie żyła w naturalnym środowisku.

zweryfikowana
Posty: 770
Ostrzeżenia: 1/5

Wiewiórki-najsłodsze maleństwa

04 maj 2013 - 16:43:20

kochane:)

niezweryfikowana
Posty: 302
Ostrzeżenia: 1/5

Wiewiórki-najsłodsze maleństwa

04 maj 2013 - 16:45:33

jejciu jakie cudowne :) niestety nie wiem co można im jeszcze dawać, spytaj weta :)

Wiewiórki-najsłodsze maleństwa

04 maj 2013 - 16:45:37

slodkie, ale ja bym sie chyba nie podjela opieka nad wiewiorkami,chociaz ja sie tam nie znam :)

Wiewiórki-najsłodsze maleństwa

04 maj 2013 - 16:48:28

Mój mąż ostatnio miał doła, bo mu wleciał pod koła taki słodki rudzielec...

Wiewiórki-najsłodsze maleństwa

04 maj 2013 - 16:51:46

a moja babcia też kiedyś znalazła wiewiórkę, taką malutką i wychudzoną. Jako że babcia mieszkała sama zostawiła ją sobie, wychowała ją, stworzyła jej nieziemski wybieg w ogrodzie i nie uciekła ani razu. Była z nią aż do końca :)

Wiewiórki-najsłodsze maleństwa

04 maj 2013 - 16:53:29

Jakie piękne:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy kotka może zostawić swoję 2 miesięczne kocię?