Obecnie rozmawiamy o:

zakładanie ogrodu

gorący temat

Meble na wymiar Warszawa

14 minut temu

wykonawca budowlany

24 minut temu

szaty liturgiczne online

dzisiaj o 9:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 906
Ostrzeżenia: 2/5

Farbowanie vs. wypadanie - POMOCY!!!

28 maj 2015 - 13:24:41

Hej dziewczyny, mam dość poważny problem z włosami.
Od 2-3 miesięcy zauważyłam że nadmiernie wypadają, stosowałam różne kuracje, witaminy itd.. nie pomogły jakoś szczególnie, może w niewielkim stopniu. Mam ogólnie zdrowe włosy, długie, proste, regularnie podcinane końcówki. I pojawia się taki problem: ostatnim razem farbowałam je w styczniu pod koniec na kolor czarny. W tym momencie włosy już nie są czarne tylko jakieś blondo-brązowe (?!) i widać mi koszmarnie wielkie odrosty ciemny blond, ponieważ włosy po kuracjach wzmacniających bardzo szybko rosną. Niedługo będę miała kilka okazji, na których chciałabym dobrze wyglądać. Jak i czym zafarbować włosy żeby nie pogorszyć wypadania? Czy henna jest mniej szkodliwa dla włosów niż farba? Myślałam żeby pofarbować same odrosty chociaż na ciemno bo teraz są jaśniejsze i wygląda to za przeproszeniem jakby ptak mi narobił na głowę. Myślałam nawet nad słabo rozcieńczoną henną do brwi. Boję się o te włosy, z drugiej strony wygląda to już paskudnie i muszę coś z tym kolorem zrobić. Pomóżcie, może macie jakieś sposoby i rady.. uratujecie mi życie :))

Farbowanie vs. wypadanie - POMOCY!!!

28 maj 2015 - 14:09:40

Zrób henna ,nie niszczy włosków.Tylko pamiętaj po hennie nie wolno farbować zwykła farbą.W każdym bądź razie nie powinno się.

niezweryfikowana
Posty: 906
Ostrzeżenia: 2/5

Farbowanie vs. wypadanie - POMOCY!!!

28 maj 2015 - 14:24:56

No właśnie też słyszałam że nie powinno się farby dawać na włosy po hennie. Spróbuję chyba, bo lepszego pomysłu nie mam :) Oby nie nasiliła wypadania

Farbowanie vs. wypadanie - POMOCY!!!

28 maj 2015 - 15:06:27

NIE FARBUJ HENNą!! wbrew pozorom to silny srodek i wcale nie mniej szkodliwy od farby!! Najlepiej udaj sie do fryzjera , który moze zafarbowac włosy żelami a nie farbami z amoniakiem. Ja sama mam ogromny problem z wypadaniem włosów, jestem po ciśąży i włosy wypadaja mi garsciami!! wszedzie sa moje kudły! i doskomnale cie rozumiem ....

Farbowanie vs. wypadanie - POMOCY!!!

28 maj 2015 - 15:10:49

Dlatego ja nie farbuję!!!

Farbowanie vs. wypadanie - POMOCY!!!

28 maj 2015 - 15:12:21

bron boze nie rob henny wlosy po niej sa jeszcze gorsze niz po rozjasniaczu
kup farbe w aptece sa drogie ale warto
ewentualnie typowo farbe fryzjerska najlepiej nawilzajaca
i szczerze przez farbowanie wlosy nie wypadaja
albo brakuje witamin i protein albo masz problemy z taarczyca
ostatnio bardzo duzo klientek narzeka wlasnie na wypadanie wlosow i ciezko stwierdzic bez badan jaka jest przyczyna

niezweryfikowana
Posty: 906
Ostrzeżenia: 2/5

Farbowanie vs. wypadanie - POMOCY!!!

28 maj 2015 - 20:15:39

Cytat
kamilkatbg
bron boze nie rob henny wlosy po niej sa jeszcze gorsze niz po rozjasniaczu
kup farbe w aptece sa drogie ale warto
ewentualnie typowo farbe fryzjerska najlepiej nawilzajaca
i szczerze przez farbowanie wlosy nie wypadaja
albo brakuje witamin i protein albo masz problemy z taarczyca
ostatnio bardzo duzo klientek narzeka wlasnie na wypadanie wlosow i ciezko stwierdzic bez badan jaka jest przyczyna

U mnie to stres tak wpłynął na włosy, przez jakiś czas prawie nic nie jadłam i nie spałam. A skutki silnego stresu pojawiają się dopiero po kilku miesiącach ;/ Zastanawiam się jeszcze nad szamponetkami, żeby na krótko chociaż podtrzymywać ciemny kolor.

Farbowanie vs. wypadanie - POMOCY!!!

28 maj 2015 - 20:19:14

henna wogóle nie jest szkodliwa, ale jeśli po niej będziesz chciała ponownie zafarbowac włosy farbą to może Ci wyjść zielony kolor.
Badałaś tarczyce?
Najlepszym rozwiązaniem dla włosów będzie szamponetka, która tylko oblepia włos.. ;)

niezweryfikowana
Posty: 906
Ostrzeżenia: 2/5

Farbowanie vs. wypadanie - POMOCY!!!

28 maj 2015 - 21:09:18

Cytat
inka6995
henna wogóle nie jest szkodliwa, ale jeśli po niej będziesz chciała ponownie zafarbowac włosy farbą to może Ci wyjść zielony kolor.
Badałaś tarczyce?
Najlepszym rozwiązaniem dla włosów będzie szamponetka, która tylko oblepia włos.. ;)

Mam w domu awaryjną szamponetkę, boję się tylko że tak duża przepaść koloru (z ciemnego blondu na czerń) też może spowodować zielony efekt, albo szary. Tarczycy nie badałam ale nie mam żadnych innych dziwnych objawów oprócz tych włosów no i problemów z cerą, ale to akurat u mnie standard, odkąd zaczęłam miesiączkować mam paskudną cerę. Czyli już jakieś 10 lat :D

Farbowanie vs. wypadanie - POMOCY!!!

31 maj 2015 - 09:56:54

ja zawsze kuuje tylko fryzjerskie farby... wszystko przez moja fryzjerka jak mi pokazaøa strone trena.pl :P

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

Farbowanie vs. wypadanie - POMOCY!!!

08 cze 2015 - 20:56:20

To może najlepiej iść do fryzjera i on coś doradzi, żeby mieć pewny efekt. Jakie witaminy brałaś? Ja teraz biorę oeparol piękna skóra bo miałam podobny problem i widzę już poprawę.

Farbowanie vs. wypadanie - POMOCY!!!

08 cze 2015 - 21:17:08

Jeśli będziesz kombinować z szamponetką to proponuję dla pewności zużyć dwa opakowania, żeby wyszedł ładny, nasycony kolor, a nie np. jakiś rozmyty niebieski, jak mi się zdarzało przy zastosowaniu jednego.

niezweryfikowana
Posty: 27
Ostrzeżenia: 2/5

Farbowanie vs. wypadanie - POMOCY!!!

08 cze 2015 - 23:22:00

Z szamponetkami trzeba uważać, bo efekt często jest inny od oczekiwanego... Ja bym zainwestowała w jakąś porządną profesjonalną farbę np. bez amoniaku, popatrz sobie np. na i-styl.pl, często są jakieś promocje:)

Farbowanie vs. wypadanie - POMOCY!!!

24 cze 2015 - 13:00:03

Kup profesjonalną farbę i popraw kondycję włosów np tym [moderacja - link] - mi pomogło :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-27 10:43 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co zrobić żeby włosy nie wypadały