Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak pozbyć się rudości ?

25 maj 2015 - 20:05:10

Witam.Mam problem,otóż od ok 4 lat farbowałam włosy na czekoladowy brąz (3 - 4 razy w roku).W marcu tego roku miałam już dość spore odrosty,a ze chciałam zafarbować włosy na nieco jaśniejszy odcień brązu (naturalnie mam średni brąz) niż na części zafarbowanej,więc poszłam do fryzjera na koloryzację.Teraz kolor wypłukał się do..rudego,chociaż nigdy od żadnej farby nie miałam nawet poświaty tego koloru.Dokładniej ok 10 cm od góry mam jasną marchewkę,a dalej od kasztanowych po rude kończąc na .. właśnie nie wiem jak nazwać ten kolejny rudy odcień.Jak wyrównać kolor włosów?Boję się znów iść do fryzjera na koloryzację.Czy istnieje jakaś farba,która równomiernie pokryje mi włosy?Farba w odcieniu średni brąz po czarny odpada,ponieważ chce uzyskać jasny brąz.
Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Dołączam zdjęcie obecnego KOLORU włosów


zweryfikowana
Posty: 267
Ostrzeżenia: 1/5

Jak pozbyć się rudości ?

25 maj 2015 - 20:17:17

Hmm..no na tym zdjęciu nie widze tych rudosci. radze iść do sprawdzonego fryzjera.

Jak pozbyć się rudości ?

25 maj 2015 - 20:20:31

Uwierz,że są i to wszelakie,może ich tutaj aż tak nie widać.I wygląda to okropnie.

Jak pozbyć się rudości ?

25 maj 2015 - 20:37:13

kobiety nie potraficie odroznic koloru rudego od blondu??
jako fryzjerka z 10 letnim stazem nie widze tu zadnych rudosci
widze na odrostach odcien zlotawego blondu
przy dekoloryzacji jest to w wielu przypadkach normalne
poloz kolor taki jak chcesz zeby finalnie byl i tyle
oczywiscie moze sie on wyplukiwac z tych jasniejszych ale po 2 farbowaniu juz nie bedzie

Jak pozbyć się rudości ?

26 maj 2015 - 09:27:43

Cytat
kamilkatbg
kobiety nie potraficie odroznic koloru rudego od blondu??
jako fryzjerka z 10 letnim stazem nie widze tu zadnych rudosci
widze na odrostach odcien zlotawego blondu
przy dekoloryzacji jest to w wielu przypadkach normalne
poloz kolor taki jak chcesz zeby finalnie byl i tyle
oczywiscie moze sie on wyplukiwac z tych jasniejszych ale po 2 farbowaniu juz nie bedzie


Wybacz,ale odróżniam blond od rudego.Może zdjęcie z telefonu tego nie oddaje,ale kolor faktycznie przybiera różne odcienie rudości,u góry baaardzo jasny i im dalej tym ciemniejszy,a przy końcach (a włosy mam prawie do pasa)coś w rodzaju kasztanu.Więc jeśli położę farbę ciemny blond 6.0 ze scandic 'a,czyli farbę fryzjerską,to czy uzyskam równomierne pokrycie beż śladu rudości?I dodam,że nigdy nie poddałam się dekoloryzacji,ani żadnemu rozjaśnianiu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-26 09:29 przez annanowak1993.

Jak pozbyć się rudości ?

26 maj 2015 - 18:23:25

tak spokojnie mozesz polozyc ta 6.0

Jak pozbyć się rudości ?

27 maj 2015 - 10:03:57

Cytat
kamilkatbg
tak spokojnie mozesz polozyc ta 6.0


No ok,zobaczymy jaki będzie efekt końcowy :)

Jak pozbyć się rudości ?

29 maj 2015 - 14:13:37

Jak dla mnie to nie jest rudy, ale co ja tam wiem :)

Jak pozbyć się rudości ?

29 maj 2015 - 14:26:14

może zdjecie tego nie oddaje , ale rozumiem przez co przechodzisz. kiedys pofarbowalam wlosy na brąz i bardzo tego żałowalam bo stopniowe rozjaśniane przynosilo wlaśnie takie efekty - różne odcienie rudości. A fryzjerki odsyłały mnie z kwitkiem - "taki piekny kolor, kobiety przychodzą do nas , żeby im taki zrobić a Pani wydziwia , jest piekny, a właściwie to blond a nie rudy ;) !" ponieważ nie potrafiły tego zdjąć lub zakryc bo to wielka sztuka i każdy o tym wie ;)
Suma sumarum - najpierw zrobiły mi płukanke za 150 zl a efekt byl mizerny. po jednym myciu zszedł całkowicie. Oczywiście reklamacji nie przyjęto ponieważ absolutnie rudości nikt nie widzial tylko ja. Póżniej farbowanie za 150 zł - wow w końcu był blond. Nawet fryzjerka uznala , że teraz jestem znowu blondynką.
Współczuję bo troche nerwów to kosztuje ;)
Mi na szczęście juz od półtora roku odrasta mój naturalny blondzik zloty - najładniejszy :) Żadnych więcej fryzjerów ;)

P.S - ja widze rudawy. Od góry.

z tego co wiem co rozjasnianie powinno byc robione jedynie CHŁODNYMI odcieniami NIE CIEPŁYMI - to cala moja widza poniewaz nie jestem fryzjerką



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-29 14:33 przez Bang_Bang_Bang.

Jak pozbyć się rudości ?

30 maj 2015 - 20:07:17

Cytat
Bang_Bang_Bang
może zdjecie tego nie oddaje , ale rozumiem przez co przechodzisz. kiedys pofarbowalam wlosy na brąz i bardzo tego żałowalam bo stopniowe rozjaśniane przynosilo wlaśnie takie efekty - różne odcienie rudości. A fryzjerki odsyłały mnie z kwitkiem - "taki piekny kolor, kobiety przychodzą do nas , żeby im taki zrobić a Pani wydziwia , jest piekny, a właściwie to blond a nie rudy ;) !" ponieważ nie potrafiły tego zdjąć lub zakryc bo to wielka sztuka i każdy o tym wie ;)
Suma sumarum - najpierw zrobiły mi płukanke za 150 zl a efekt byl mizerny. po jednym myciu zszedł całkowicie. Oczywiście reklamacji nie przyjęto ponieważ absolutnie rudości nikt nie widzial tylko ja. Póżniej farbowanie za 150 zł - wow w końcu był blond. Nawet fryzjerka uznala , że teraz jestem znowu blondynką.
Współczuję bo troche nerwów to kosztuje ;)
Mi na szczęście juz od półtora roku odrasta mój naturalny blondzik zloty - najładniejszy :) Żadnych więcej fryzjerów ;)

P.S - ja widze rudawy. Od góry.

z tego co wiem co rozjasnianie powinno byc robione jedynie CHŁODNYMI odcieniami NIE CIEPŁYMI - to cala moja widza poniewaz nie jestem fryzjerką

No właśnie..tyle,ze Ty uzyskałaś rudy poprzez rozjaśnianie,a ja uzyskałam poprzez koloryzację u fryzjerki (co opisałam nad zdjęciem).

Cytat
LeczniarK
Jak dla mnie to nie jest rudy, ale co ja tam wiem :)

Nie wiem czemu niektórzy nie widzą tutaj rudości..Owszem,może aż tak widoczne nie są,ale można je dostrzec bez problemu.Ja wiem,jaki mam kolor włosów,a daltonistką nie jestem....

Cytat
kamilkatbg
tak spokojnie mozesz polozyc ta 6.0

Położyłam tego SCANDIC`a 6.0,czyli ciemny blond i nieco kolor się wyrównał,aczkolwiek usatysfakcjonowana nie jestem.Mam nadzieję,że po drugim zabiegu koloryzacji uzyskam równomierny efekt :)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-31 10:19 przez annanowak1993.

Jak pozbyć się rudości ?

30 maj 2015 - 20:15:53

Włosy rozjaśnisz do jasnego brązu albo stopniowo pasemkami albo rozjaśniacz na całą głowe .Oczywiście bezpieczniejsze są pasemka no i trzeba troche poczekac.Jesli położysz farbe blond to nic ci to nie da .Masz za ciemne włosy na blondy.
Przeczytałam teraz ze połozyłas farbe ciemny brąz i ze wybierasz się na dekoloryzacje.Bez sensu kładziesz farbe na dodatek tak ciemna by ja za chwile ściagac u fryzjera?Spalisz włosy całkowicie.Najlepiej ci wyjdzie jeśli zaczniesz rozjasniac pasemkami .

Dekoloryzacja to nic innego jak rozjaśnianie włosów :) Poprzez rozjaśnianie ściągają kolor .Sa dekoloryzatory bez rozjasniania ale sa bardzo drogie .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-30 20:23 przez filipekkrol.

Jak pozbyć się rudości ?

30 maj 2015 - 20:53:44

no, ale pisalas , ze poszlas do fryzjerki po jasniejszy odcien brazu , wiec jakby nie patrzec rozjasnialas :) ale skoro teraz ok , to dobrze , oby ci sie nie wyplukal , bo te rudosci uwielbiaja wracac i sie trzymaja mocno na glowie... ;)

Jak pozbyć się rudości ?

31 maj 2015 - 10:23:11

Cytat
filipekkrol
Włosy rozjaśnisz do jasnego brązu albo stopniowo pasemkami albo rozjaśniacz na całą głowe .Oczywiście bezpieczniejsze są pasemka no i trzeba troche poczekac.Jesli położysz farbe blond to nic ci to nie da .Masz za ciemne włosy na blondy.
Przeczytałam teraz ze połozyłas farbe ciemny brąz i ze wybierasz się na dekoloryzacje.Bez sensu kładziesz farbe na dodatek tak ciemna by ja za chwile ściagac u fryzjera?Spalisz włosy całkowicie.Najlepiej ci wyjdzie jeśli zaczniesz rozjasniac pasemkami .

Dekoloryzacja to nic innego jak rozjaśnianie włosów :) Poprzez rozjaśnianie ściągają kolor .Sa dekoloryzatory bez rozjasniania ale sa bardzo drogie .

Położyłam ciemny blond,czyli ta 6.0.Przez przypadek zamiast blond wpisałam brąz :)I trochę to pomogło.A o dekoloryzacji nigdzie nie pisałam..

Cytat
Bang_Bang_Bang
no, ale pisalas , ze poszlas do fryzjerki po jasniejszy odcien brazu , wiec jakby nie patrzec rozjasnialas :) ale skoro teraz ok , to dobrze , oby ci sie nie wyplukal , bo te rudosci uwielbiaja wracac i sie trzymaja mocno na glowie... ;)

No mam nadzieję,że już o mnie zapomną i nie wrócą :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-31 10:25 przez annanowak1993.

Jak pozbyć się rudości ?

18 sie 2015 - 18:05:30

Cytat
anastacia900
blondem

No wątpię,aby blond pokrył kolor rudy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomozcie bo wariuje