Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 183
Ostrzeżenia: 1/5

to nie jest tak, że wszystko po mamie - może być po mamie taty ;) w rodzinie mojej mamy kobiety mają naprawdę spore piersi - miseczka D to minimum - mama, jej siostry, moje siostry cioteczne, czyli ich córki. Wszystkie są średniego wzrostu i budowy - rozmiar ok 40. Ja natomiast wdałam się w tatę, który jest wysoki i chudy - dużo bardziej jestem podobna budową do jego siostry niż do mojej matki. Do 20. roku życia nosiłam B/C,czyli powiedzmy po rodzinie taty, ale potem znowu zaczęły mi rosnąć! - stanęło na 70E - chyba geny mamy dały o sobie znać, choć sporo później ;)Reasumując, nie przewidzisz na 100% co z toba będzie :)

Nie odziedziczyłam biustu po mamie, babciach, prababciach ani po sąsiadce, bo go nie mam. Także ty też możesz mieć biust inny niż wszystkie kobiety w twojej rodzinie. Wnioskuję, że ubolewasz nad małymi cyckami? No to niestety, ale jest opcja że tak ci już zostanie.

Cytat
oryginal
Cytat
dosmin
Cytat
19BaMbOoChA90
Cytat
dosmin
Pewnie po babci :) Ja mam biust rozmiaru B a moja mama ma duże C lub małe D :) Okazuje się, że mam bo babci strony taty :)
Nie ma czegoś takiego jak "biust A/B/C/D" no kurrrczaki ..

W sumie to nie da się chyba stwierdzić co po kim odziedziczymy ;)

Tak wiem, jest miseczka A,B,C,D.
Nadal nie łapiesz :I
Po prostu niektórzy mają tylko w głowie te nieszczęsne "biust rozmiaru B" i nie dadzą sobie wytłumaczyć dlaczego są w błędzie. Jakbyś takiej powiedziała swój odpowiedni rozmiar to by Cię wyśmiała bo dla niej na D kończy się wszelka rozmiarówka, a obwód pod biustem to takie cyferki, które są niepotrzebne i powinny zostać wyeliminowane. Przecież literka tak dużo mówi ..

Nie znam się na genetyce, zapytaj pani z bioli :>

Cytat
stooprocent
Cytat
oryginal
Cytat
stooprocent
Macie coś takiego , jak ja ?
Czyli co? Pytasz czy tez odziedziczyliśmy cechy rodziców?


faceci tez mogą mieć cycki-w końcu biust w większości składaja sie z tkanki tłuszczowej.
Rozmiar biustu zależy również od ojca (w końcu urodziła go kobieta która miała biust-.-)


Tak o to właśnie pytam.
Cytat
Kusiowa
Jeśli interesuje Cię genetyka polecam 'Genetykę dla studentów medycyny' (czy jakoś tak;p) dr Gerarda Drewy;p a z biustem to jest pewnie tak, że jeśli nie po mamie, to po babci, z któreś strony;) wiele cech dziedziczymy po dziadkach;) jeśli dobrze liczę, masz 15 lat;) w liceum na biologii zaczniecie się uczyć genetyki i wtedy wszystko będzie jasne;)

16 :) Już teraz mam ten temat, wiadomo , że nie zapytam się przy całej klasie i przy chłopakach jak to jest . ;pp

No skoro twierdzisz, że narządy odziedziczyłaś po mamie to słabo słuchałaś nauczycielki ;D

CO DZIEDZICZYMY... CHOROBY I GŁUPOTE

ale co chcesz żeby Ci wyłumaczyć? w dziedziczeniu biorą udział geny, ich poszczególne allele, które są dominujące lub recesywne dzięki którym konkretne cechy się ujawniają a inne nie. niektóre cechy dziedziczą się sprzężone z płcią, inne ujawniają się np tylko u mężczyzn... nie dziedziczysz konkretnego rozmiaru biustu tak jak np odziedziczyłaś niebieski kolor oczu. rozmiar biustu zależy od wielu czynników. np niebieskie oczy to cecha recesywna. jeśli Ty masz niebieskie oczy , Twoja mama też to tata też musi takie mieć , inaczej sie nie da;p nie jest możliwe żeby rodzice mieli niebieskie oczy a dziecko brązowe.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 20:07 przez 16kaja16.

Naprawdę cechy, które posiadamy nie dziedziczą się w taki prosty sposób, że proste włosy po mamie, zielone oczy po tacie. To zależy na których chromosomach leżą geny odpowiadające za dane cechy, czy leżą na chromosomach płci (X, Y) czy na pozostałych autosomach (44 chromosomach poza 2 chromosomami płci). Niektóre cechy są właśnie sprzężone z płcią, ponieważ leżą na chromosomach X i Y. Bo Y np. zawiera geny związane z cechami męskości, X natomiast geny na barwę tęczówki, choroby jak hemofilia, daltonizm. Też zależy czy osoba pod względem danej cechy była heterozygotą czy homozygotą recesywną/dominującą. Żeby to wszystko zrozumieć trzeba przestudiować trochę dział genetyki, nie jest to takie proste do wytłumaczenia, należy znać pojęcia i zasady na jakich dochodzi do dziedziczenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 20:05 przez Peggy__Brown.

Boże !!!!! Dziewczyny ! Przecież wiem , że po ojcu nie będę mieć tego co on ma w portkach skoro jestem kobietą .... Wiem , co to GEN , i po co jest i jaką rolę gra. Przez ten wątek nie chciałam powiedzieć , że moje "małe" cycki (z których jestem zadowolona ) są za małe o chciałabym większe czy coś . No prosze Was ... -.-

czyli czego nie wiesz i co chcesz wiedzieć ?

Dowiedziałam się co chciałam wiedzieć:)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
taratatara
Co chcesz

Już ma co chciała, nie wiem co, ale mniejsza z tym.

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

to co dziedziczymy to jest czysty przypadek,
ja slyszalam ze wiele chorb dziedziczy sie wlasnie po babciach i dziadkach

Cytat
stooprocent
Przez ten wątek nie chciałam powiedzieć , że moje "małe" cycki (z których jestem zadowolona ) są za małe o chciałabym większe czy coś . No prosze Was ... -.-


To o co Ci chodzi?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 20:16 przez Zazdroscisz_.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ściąganie aparatu ortodontycznego