Obecnie rozmawiamy o:

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wiem , że po tacie dostałam większość jego cech np. charakter , wygląd nosa (gruby i troszkę duży jak dla mnie ), kolor oczu ( u mnie moja mama i dwie siostry razem z babcią mają oczy niebieskie), wiadomo że narządy płciowe po mamie . Ale zastanawia mnie po kim i jakie będę miała piersi ( skoro wiadomo że mężczyźni nie posiadają ). Moja starsza siostra ma takie jak mama ( 75 C albo D) , ja z siostrą starszą ode mnie , a młodszą od tamtej siostry ma dosyć małe jak na 23latkę ( chyba B) ze mną jest tak samo. Jestem o 8 lat młodsza od sióstr, ciekawi mnie przy okazji jak to jest z tym dziedziczeniem . I ogólnie cały dział genetyki. :) Więc jak to może z tym być? Macie coś takiego , jak ja ?


Proszę wszystkich, o zrozumienie , i wytłumaczenie , a nie o wyzwiska i pouczanie ..

1.Nie dziedziczysz narzadów płciowych od mamy:I
Jesli w rodzinie ze strony ojca np. Wszystkie kobiety byłyby płaskobiuściaste to i ty możesz byc, nawet jak mama wozi biust na tacze i na odwrót.


2.Nie istnieje coś takiego jak "biust o rozmiarze B"

A skoro cie to tak interesuje
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziedziczenie_%28biologia%29



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 19:30 przez oryginal.

zweryfikowana
Posty: 334
Ostrzeżenia: 1/5

wydaje mi się, że to raczej sprawa indywidualna po kim, co dziedziczymy ;) np. ja nie jestem podobna do nikogo, mam jakies tam ich cechy, typu oczy, nos, a np. moja kuzynka, to istna kopia mojej mamy, więc nie wiem na jakiej zasadzie to działa..

Poczekaj aż z przyrody zrobi sie biologia i na lekcji wszystkiego się dowiesz ;P

Pewnie po babci :) Ja mam biust rozmiaru B a moja mama ma duże C lub małe D :) Okazuje się, że mam bo babci strony taty :)

zweryfikowana
Posty: 644
Ostrzeżenia: 2/5

ja także mam po tatusiu charakterek :)) kolor oczu, włosów i karnacje po mamie, ale rysy twarzy po tacie (nos, usta, osadzone oczy) za to rodzaj cery po mamie. Biust zdecydowanie po babci (70 D ale chyba już E bo wszystkie biustonosze za małe). Chyba nie ma reguły na to co dziedziczymy po tacie a co po mamie. Za ja z moimi 2 bracmi mamy sposób chodzenia po tacie.

zweryfikowana
Posty: 1.008
Ostrzeżenia: 1/5

Ja kiedys czytałam że dziedziczy sie ale po dziadkach ;) ile w tym prawdy to nie wiem bo nie studiuje biologii/genetyki

Cytat
dosmin
Pewnie po babci :) Ja mam biust rozmiaru B a moja mama ma duże C lub małe D :) Okazuje się, że mam bo babci strony taty :)
Nie ma czegoś takiego jak "biust A/B/C/D" no kurrrczaki ..

W sumie to nie da się chyba stwierdzić co po kim odziedziczymy ;)

Cytat
Zedmize
Poczekaj aż z przyrody zrobi sie biologia i na lekcji wszystkiego się dowiesz ;P
nie wiem jak mam to odbierać :D ale ok :) jeśli o lekcje szkolne to już się z przyrody na biologię dawno przestawiłam :)

ja po ojcu wzrost, mimikę twarzy, dłonie, stopy, ogólnie sylwetkę i sposób poruszania się, ciężki charakter no i oczywiści biust :P

po mamie? nie wiem, może talent majsterkowicza, lubię też szyć /dorabiała jako krawcowa/ i rysować

Cytat
stooprocent
Macie coś takiego , jak ja ?
Czyli co? Pytasz czy tez odziedziczyliśmy cechy rodziców?


faceci tez mogą mieć cycki-w końcu biust w większości składaja sie z tkanki tłuszczowej.
Rozmiar biustu zależy również od ojca (w końcu urodziła go kobieta która miała biust-.-)

Jeśli interesuje Cię genetyka polecam 'Genetykę dla studentów medycyny' (czy jakoś tak;p) dr Gerarda Drewy;p a z biustem to jest pewnie tak, że jeśli nie po mamie, to po babci, z któreś strony;) wiele cech dziedziczymy po dziadkach;) jeśli dobrze liczę, masz 15 lat;) w liceum na biologii zaczniecie się uczyć genetyki i wtedy wszystko będzie jasne;)

Dużo ponoć dziedziczy się po dziadkach.

Znam dziewczynkę,która ma kręcone rude włosy-nikt w rodzinie ani kręconych,ani rudych nie ma zarówno ze strony mamy jak i taty;może ktoś w dalszym pokoleniu takie miał.

Ja się śmieję,że dużo genów dziedziczy sie po przodkach neandertalczykach,bo niekiedy występują takie cechy,że tylko podejrzewać,że kogoś podmienili w szpitalu(np mojego brata,który jako jedyny w rodzinie ma kręcone włosy).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ściąganie aparatu ortodontycznego