Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:53:11

Moja droga, to mi wygląda na atopowe zapalenie skóry - przewlekła choroba skórna na tle alergicznym. Proponuję czym prędzej udać się do dobrego dermatologa, bo niestety te plamy bedą się rozprzestrzeniać za jakiś czas po całym ciele i bedziesz wyglądać jak w pancerzu. Jak chcesz więcej info zapraszam na prv

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:53:36

skoro jeden nie pomogl to idz do innego:)

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:54:22

Nie chciałabym nie potrzebnie straszyć ale mi to wygląda na początki łuszczycy. U mojej mamy wyglądało to podobnie. Idz jak najszybciej do lekarza

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:56:14

mam to samo pojawia sie raz w roku i trwa kilka miesiecy. w roznych miejscach ,takie jakby mini malinki? od 2 lat nie mialam ale jakis mies temu znow zauwazylam w kilku miejscach,ja nic nie robie znika po pewnym czasie

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:57:26

Miałam dokładnie to samo, lekarze rozkładali ręce, jednak ja poszperałam trochę w naukowych bazach danych (jestem biologiem i czasami myślę że większość lekarzy to imbecyle) i znalazłam informacje, iż niektóre pochodne progesteronu (składnik wszystkich dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych)może wywoływać takie plamy. U mnie powstawały coraz większe i większe na nogach (i tylko na nogach). Brałam NUVARING. PO odstawieniu antykoncepcji hormonalnej (ku mojemu wielkiemu niezadowoleniu, bo to najwygodniejsza metoda)plamy stopniowo zanikają i co ważne nie powstają nowe. O tego typu działaniach nie pożądanych nie spotkałam się w żadnej ulotce, a jak widać nie są to odosobnione przypadki.

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:58:45

ejejej! to wygląda jak mój rumien wielopostaciowy! lec do alergologa, nie do zwyklego lekarza, bo jesli to to, co ja mialam to leczenie zbyt późno jest dość bolesno/nieprzyjemne..

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 22:00:29

idź do alergologa. Nie dziwię się że dermatolog nie powiedział jaki jest czynnik uczulający- skąd może wiedzieć? Alergolog też na początku nie będzie wiedział, dopiero po odpowiednich badaniach. Ja też takie miałam, po badaniach było wiadomo na co (niestety na mojego szczurka), więc udaj się od razu do alergologa :)

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 22:01:48

Miałam coś takiego,a przynajmniej podobne. Wizyte u lekarza dostałam po 3 tygodniach. Jak szlam do lekarza nie mialam juz w cale plamek. Zostaly mi jedynie blade plamki. Mialam tego mnustwo. Na calym brzuchu, piersiach i plecach. Przeszlo mi po wlasnych specyfikach. A w sumie to przez krem ktory dostalam od kolezanki :)

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 22:04:21

moja siostra miała podobne i również powoli jej się rozprzestrzeniały,okazało się,że to grzybica skóry,którą zaraziła się na solarium !!

Cytat
emm200
proponuję wizytę u Dermatologa a nie wątek na szafie.

co Ci to przeszkadza,że dziewczyna założyła wątek na szafie?
od tego jest forum,zeby pogadać,zapytać,poplotkowac.

jak widzę wpis ;bla bla bla ... a nie pisz na szafie... to mnie trafia!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-09 22:08 przez ninka08.

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 22:14:16

ja miałam mega plany na nogach od kostek do kolan potem przeniosły sie na brzuch do tej pory nie wiem od czego one były. mama kupiła mi masc która juz wieki temu przepisał jej jakis dermatolog . Teraz nie pamietam nazwy chyba oxycord.
Masc jest na recepte ale zawsze mozna poprosic w aptece ze to dla mamy do niemiec itp..
nalezy ją stosowac kilka dni co powinno pomoc :)
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1645

lek działa na uczulenia rumienie itp. także mysle ze mogłoby pomoc :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-09 22:18 przez AnnZ.

zweryfikowana
Posty: 732
Ostrzeżenia: 3/5

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 22:22:45

a nie ugryzł Cię kleszcz? Przy boreliozie też wyskakują plamy..

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 22:29:37

idź do dermatologa i zażądaj żeby Ci porobili badania. Skaza białkowa objawia się podobnie, chociaż kolor plam przy skazie białkowej nie jest aż tak intensywny. Może to być np grzybica skóry, albo alergia na coś. Wygląda jak rozległy liszaj. Różne moga być tego przyczyny, ale przyznam - wygląda to okropnie..

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 22:36:02

A ja mam białe plamy od wakacji. W sumie już prawie wyleczyłam, ale na własne sposoby. Chodziłam do dermatologa i też nie wiedział co to jest. Po dwóch drogich maściach na receptę dostałam jeszcze większego uczulenia. Później smarowałam maścią za 2zł i trochę pomogło a najbardziej pomógł mi spirol.

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

10 sty 2012 - 10:20:49

wygląda na rumień
może ugryzł Ciebie kleszcz lub jego nimfa?

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

10 sty 2012 - 10:25:46

to sa zmiany grzybiczne moja siostra takie ma ale idz do lekarza a nie pytaj tutaj :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kamień Nazębny