Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

29 sty 2012 - 23:48:46

Proponuję wizytę u dermatologa. W sierpniu ubiegłego roku pojawiły mi się podobne plamy na brzuchu. Lekarz stwierdził łupież różowy, przepisał wiele leków...niestety jest to dosyć uciążliwa choroba.

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

29 sty 2012 - 23:57:12

Daleka jestem od diagnozowania kogokolwiek, ale ostatnio mam świra na tym punkcie...
Otóż okazało się, że jedna z moich koleżanek na roku miała świerzb i nic nikomu nie mówiąc chodziła na zajęcia <na szczęście nie z mojej grupy> ...z tego co wyczytałam podobnie wyglądają objawy. Koszmar, ludzie są kompletnie nieodpowiedzialni choroby roznoszą ;/.
Oczywiście nie mówię, że Ty to masz ale tak mi się skojarzyło.

niezweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 4/5

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

29 sty 2012 - 23:59:01

dermatolog nie gryzie

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

29 sty 2012 - 23:59:58

Nie próbuj sama żadnych kosmetyków,maści czy kremów hipoalergicznychitp.itd.Idz do dermatologa-jeśli to są same plamy może to byc związane z jakąś chorobą np.wątroby wtedy wyslą cię na badania krwi AspAT, AlAT, GGTP ,jeśli to małe drobna wysypka ciągle w jednym miejscu a czasem przechodząca w inne to może byc półpasiec na skórze zaobserwować można czerwone plamy, powoli przekształcające się w wypełnione cieczą grudki.Inna opcja to uczulenie na jakiś pokarm,dopiero z czasem może wyjść alergia wtedy trzeba zrobic testy alergiczne ale najlepiej jak to zobaczy najpierw dermatolog .Powodzenia!

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

30 sty 2012 - 00:01:14

... Niedługo dowiesz się tutaj, że masz raka skóry i umrzesz ;p

Ja mam coś podobnego, wyskakuje mi gdy jestem osłabiona (zaczyna mnie skóra tak dziwnie boleć, takie uczucie pomiędzy swędzeniem, a pieczeniem) i wiem, że jeśli tylko się tam dotknę zrobi się plama, która wygląda jak malinka. I co? Żyję. Nikt nie wie co mi jest, mało tego, gdy leżałam w szpitalu (zatrułam się i byłam bardzo odwodniona) miałam obsypane tym całe ciało. Lekarka przy badaniu mnie nawet nie zwrócila na to uwagi, najmbniejszej, więc to chyba nic strasznego. Moja babcia też mówiła, że swego czasu miala coś takiego. W pewnym momencie po prostu się skończyło na amen. Nie robiła z tym nic. Zginęło samo.

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

30 sty 2012 - 00:13:46

Widzę, że tu dermatologów internetowych i diagnoz milion pińcet :P

Mam takie same plamki, identyczne, więc powiem Ci, co mnie dermatolog powiedział. Mam to już od 7 lat, znika, wraca, w ciąży znikło całkiem. Zauważyłam, że najwięcej pojawia się, kiedy się stresuję. Dermatolog powiedział, że takie objawy mają: łupież różowy Gilberta (ale jak przechorujesz, to nie wraca, więc to raczej nie to) i łuszczyca (wielce prawdopodobne). Musisz porozmawiać z dobrym dermatologiem.

A powiedz mi, czy to Cię swędzi, jaką ma powierzchnię? Gładką, są płaskie, czy chropowate? Gdzie jest ich najwięcej? Masz tatuaże/kolczyki, miałaś jakąś operację? Jak wyglądają po ciepłej kąpieli? Jak wyglądają Twoje kolana/łokcie/skóra głowy? Jeśli chcesz, to napisz na priv.

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

30 sty 2012 - 00:18:59

do dermatologa! marsz!

ja maialm plamy na twarzy sama chcialam sie tego pozbyc przez 3 tyg i tak sklamalam lekarza ze 2 tyg to mam (bo zly byl ze tak dlugo z tym czekalam) i dal mi masc i tab i zeszlo tylk teraz po miesiacu jakies inne cholerstwo mi wychodzi ale mowil ze ja mam np od kurzu, traw, grzybow na scianach itp mowilam ze moze od jedzenia bo bylam zagranicą wtedy a ten ze nie ech nie wiem nie wiem ale lekarz i to szybko!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-30 00:22 przez ona_anita.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

30 sty 2012 - 00:27:55

idź do innego dermatologa. Wiesz takie coś wyskakuje przy różnych chorobach. Moja kolezanka takie coś miała i też latała od lekarza do lekarza i każdy coś tam gadał swojego aż w końcu trafiła na porządnego dermatologa, który stwierdził, że to jest liszajec odzwierzęcy (a jest wolontariuszką w schronisku) i musiała się smarować Pimafucortem, Lamisil i jadła Ketokonazol, moja córka też miała liszaja i też tą jedną maść stosowała.
Idź do innego lekarza bo przez neta nic Ci konkretnie nie powie a leczenie na własną rękę to głupi pomysł.

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

30 sty 2012 - 00:38:45

Myślę, że to alergia pokarmowa. Czy podjadasz jakieś słodycze?

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

30 sty 2012 - 00:41:34

Cytat
natalie27
Myślę, że to alergia pokarmowa. Czy podjadasz jakieś słodycze?

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Nie stawiajcie dziewczynie diagnoz!!! Niech idzie do DOBREGO lekarza! Zauważ co napisałam wyżej, mam takie same plamki, też byś mi powiedziała, że to alergia pokarmowa? Nie ma co gdybać, nie ma co stawiać komuś diagnoz (jak widać są tu ich dziesiątki...).

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

30 sty 2012 - 00:46:03

Cytat
GabaJ888
problem w tym że nawet dermatolog nie umiał powiedzieć co to może być i co jest uczulającym czynnikiem... a ktoś miał coś podobnego???

Może spróbuj iść do innego dermatologa?
Z przykrością mówię, nie wszyscy lekarze mają identyczną wiedzę ;-)

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

30 sty 2012 - 00:49:51

Cytat
ma-st
Cytat
GabaJ888
problem w tym że nawet dermatolog nie umiał powiedzieć co to może być i co jest uczulającym czynnikiem... a ktoś miał coś podobnego???

Może spróbuj iść do innego dermatologa?
Z przykrością mówię, nie wszyscy lekarze mają identyczną wiedzę ;-)

No dokładnie. Ten nie pomógł, to szoruj do innego, najlepiej poszukaj w necie rankingu lekarzy z Twojego miasta. Niektórzy mam wrażenie przez połowę studiów chlali po akademikach zamiast się uczyć (lekarz jak już ma uprawnienia do wykonywania zawodu, to powinien mieć taką wiedzę, która pozwoli mu na fachowe wykonywanie swojej pracy, dziwne, że idziesz do lekarza, a ten Ci mówi, że on nie wie O_o To niech się dowie, chyba od tego jest!).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-30 00:50 przez madziutex.

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

30 sty 2012 - 00:51:29

Cytat
madziutex
Cytat
natalie27
Myślę, że to alergia pokarmowa. Czy podjadasz jakieś słodycze?

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Nie stawiajcie dziewczynie diagnoz!!! Niech idzie do DOBREGO lekarza! Zauważ co napisałam wyżej, mam takie same plamki, też byś mi powiedziała, że to alergia pokarmowa? Nie ma co gdybać, nie ma co stawiać komuś diagnoz (jak widać są tu ich dziesiątki...).

Mówię tak, ponieważ mój bratanek ma takie same plamy po słodyczach :) Dobrze, rozumiem. Powiem inaczej.
Czy nie próbowałaś jeść czegość innego niż zwykle?

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

30 sty 2012 - 02:20:15

Cytat
kicia2601
hej, jeśli pierwsza plamka była największa a potem nastąpił wysyp małych to jest to lupież różowy Gilberta, który sam zniknie,ale swędzi jak diabli.

Tak, to jest łupież rózowy. Miałam to samo, na rękach, na brzuchu. Myślałam, że to półpasiec, ale dermatolog powiedziała, że to łupierz. Półpasiec przebiega bardziej drastycznie- bolą plecy, jak jakiś reumatyzm i ogólnie są cięższe objawy i tylko na brzuchu.

Dostałam na to maść: Vratizolin i chyba jeszcze coś. Podobno gdy nie będzie leczony żadnymi lekami, zejdzie sam, ale zostawi plamy. Więc radzę iść do dermatologa i poprosić o maści :)

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

30 sty 2012 - 07:01:45

Straszycie tu dziewczyne!!! To jest lupiez rozowaty gilberta,iegrozny wcale.zaczyna sie od plamy tzw "matki" i pozniej sie rozprzestrzenia w drobniejsze plamki na calym ciele, tutaj leki nie pomoga zbytnio;/ samo zejdzie, ja mialam takie cos okolo 1,5 miesiaca trwalo, pierwsza plama pojawila mi sie na udzie a potem sie rozprzestrzenilo na rece i dekolt , nie bylo tego strasznie duzo ale przeszkadzalo mi to, smarowalam to zwykla mascia przeciw grzybicza jakas za 3 zeta z apteki ale to i tak nie pomagalo dopoki samo nie zeszlo, musi odsiedziec swoje, tylko uwaga bo to zarazliwe!!!:) jak ja to mialamto potem siora sie ode mnie zarazila. n

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

egzema-skóra na dłoniach