Obecnie rozmawiamy o:

Jakie ogrzewanie domu

19 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

godzinę temu

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 11:22

wykonawca budowlany

dzisiaj o 11:12

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

studia - kierunek pedagogika

11 lip 2015 - 14:50:15

Cześć dziewczyny, postanowiłam napisać na forum, bo czuje się troszeczkę zagubiona... 13 czerwca udało mi się zdobyć tytuł licencjata na kierunku ekonomia specjalność finanse bankowość i ubezpieczenia - wybrałam ten kierunek ponieważ wcześniej pracowałam w banku i to właśnie z bankiem wiązałam swoją dalszą przyszłość. Po pewnym czasie jednak stwierdziłam że to nie to, ale zaczął się już trzeci rok studiów, więc nie widziałam sensu, aby się wycofywać, nie mogłam też zmienić już specjalności na inna, bo niestety było za późno... Bardzo chciałabym pracować w przedszkolu, lubię dzieci i myślałam, aby pójść dalej w tym kierunku i rozpocząć studia pedagogiczne... I tu właśnie pojawia się dylemat... Co powinnam wybrać? Iść od razu na studia magisterskie ( czytałam gdzieś na forum że prawdopodobnie byłoby to możliwe) po ekonomii? Na pewno miałabym dużo do nadrabiania... Czy może lepiej iść od początku na studia licencjackie ( nie bardzo mi się to uśmiecha, bo mam 23 lata i zanim je skończę to 3 lata... A może studia podyplomowe na raz dwa kierunki ( Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz Przygotowanie pedagogiczne)? Co radzicie dziewczyny? Co będzie lepsze? I czy ewentualnie te podyplomówki dadzą mi takie samo przygotowanie i uprawnienia jak po licencjacie?

studia - kierunek pedagogika

11 lip 2015 - 15:23:02

Myśle że , powinnaś wybrać druga opcję, przygotowanie pedagogiczne i podypomówka, tylko pamiętaj zeby szukać podyplomówki z nauczaniem jeżyka angielskiego bo do końca 2020 roku, każdy nauczyciel przedszkola musi mieć kwalifikacje do nauczania angielskiego Ja mam skończony licencjat z pedagogiki specjalność praca socjalna i studia kwalifikacyjne podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, jeszcze muszę uzupełnić wykształcenoie o jezyk angielski i mgr;)

studia - kierunek pedagogika

11 lip 2015 - 18:47:51

jeszcze jakieś podpowiedzi?

studia - kierunek pedagogika

11 lip 2015 - 19:27:44

Ja jestem na 2gim roku pedagogiki- licencjat.. i moim zdaniem lepiej abyś poszła od początku bo będziesz miała strasznie dużo nadrabiania... mówią, że to takie łatwe studia, mało nauki... niestety grubo się mylą ;) Nie chodzisz na wykłady-nie wiesz o co chodzi ;)

studia - kierunek pedagogika

11 lip 2015 - 20:40:54

Nie dają ani takie samej wiedzy ani uprawnień (choć to czasem zależy od szkoły, która prowadzi podyplomówkę). Ja Ci radzę zrobić licencjat z ped. i podyplomówkę jednoczesnie, sama uczę studentów i widziałam różnicę między tymi, którzy robili pedagogikę (mgr.) po niepadogicznych studiach (wielu rzeczy nie rozumieli i nie zawsze chciało się im nadrabiać) i tymi po pedagogicznych. To nie ważne ile masz lat, uczyć się można przez całe życie, ważniejsza jest jakość tej nauki ;)

studia - kierunek pedagogika

12 lip 2015 - 12:02:06

idz na to co lubisz. Ja skończyłam lic. z logopedii, podypl. z edu przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a teraz ide ma mgr albo na oligo albo na wczesne nauczanie ang.

studia - kierunek pedagogika

19 lip 2015 - 15:03:35

A może lepiej gdybym jednak pozostała przy tej ekonomii, zrobiła sobie z niej magisterkę tylko wybrała specjalność ekonomika przedsiębiorstw i zarządzanie kadrami, a później ewentualnie wybrała się na studia mgr z pedagogiki (gdzieś czytałam że tak można) nadrobiła różnice programowe + do tego zrobiła podyplomówkę z przygotowania pedagogicznego? Po prostu szukam tzw dobrej drogi, ale raczej na skróty

niezweryfikowana
Posty: 77
Ostrzeżenia: 5/5

studia - kierunek pedagogika

20 lip 2015 - 10:35:09

Oczywiście lepszym rozwiązaniem będzie druga opcja, nie ma sensu robić studiów od początku, bo i tak nie przygotują Cię do zawodu, doświadczenie zdobędziesz dopiero podejmując pracę. Ja kończyłam finanse i rachunkowość i miałam podobny problem, bo doszłam do wniosku, że niekoniecznie chcę wiązać z tym kierunkiem swoją przyszłość. Zdecydowałam się na podyplomówkę z psychologii w biznesie: http://www.wsb.pl/wroclaw/studenci/studia-podyplomowe/kierunki/psychologia-w-biznesie teraz próbuję zmienić pracę. Pamiętajcie - najważniejsze jest to, żeby robić to, co się lubi;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-20 10:35 przez patrycja_9.

studia - kierunek pedagogika

23 lip 2015 - 11:14:04

Z pedagogiką wczesnoszkolną jest tak, że nie można pójść od razu na magisterkę. Przyjmują tak ludzi tylko po innych pedagogikach. Przynajmniej tak jest na uczelni, na której ja studiowałam (Uniwersytet Łódzki). Nie wiem skąd jesteś, ale powiem Ci, że bardzo trudno jest znaleźć pracę w przedszkolu czy szkole. Jeśli jednak wiesz, że to właśnie chcesz robić to próbuj!

studia - kierunek pedagogika

01 sie 2015 - 00:04:00

Podyplomówka jest raczej uzupełnieniem wiedzy ze studiów licencjackich lub magisterskich o zagadnienia bardziej specjalistyczne. Jeżeli widzisz się w roli pedagoga, to proponowałabym Ci zacząć od licencjata. Miałam podobną historię. Wcześniej studiowałam politologię, ale stwierdziłam, że to nie jest to. Później w Mysłowicach na Górnośląskiej WSP zrobiłam najpierw licenjata, a później magistra. Udało mi się najpierw załapać do pracy w żłóbku, a później w przedszkolu.

niezweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 5/5

studia - kierunek pedagogika

24 sie 2015 - 22:00:58

Pedagogika to nie jest przyszłościowy zawód i szczerze odradzam studiowanie tego kierunku.Poczytaj sobie tutaj http://praca.gratka.pl/poradnik/art/co-dzis-studiowac-by-zapewnic-sobie-przyszlosc,3325719,art,t,id,tm.html na temat przyszłościowych kierunkach bo nie warto studiować czegoś po czym nie ma pracy

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

studia - kierunek pedagogika

25 sie 2015 - 08:58:16

Hmmm... Może jest w tym trochę racji. Obecnie najlepiej zostać programistą, specjalistą do obsługi kadr i płac lub w dziale IT. Wtedy możemy być pewni powodzenia na rynku.

niezweryfikowana
Posty: 77
Ostrzeżenia: 5/5

studia - kierunek pedagogika

01 wrz 2015 - 15:17:03

Warto studiować to, co się lubi i nas interesuje, a nie to co się opłaca, bo później będziemy nieszczęśliwi, a praca stanie się nieprzyjemną koniecznością.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-01 15:18 przez patrycja_9.

studia - kierunek pedagogika

01 wrz 2015 - 17:28:22

Wiadomo, że lepiej skończyć studia techniczne, ale nie za wszelką cenę. Jeżeli szukacie dobrej uczelni w Warszawie, warto wziąć pod uwagę Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania, znajdziecie tam zarówno kierunki techniczne np. architekturę (http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/architektura-krajobrazu) budownictwo, inżynierię produkcji, jak i artystyczne tj. projektowanie mody.

studia - kierunek pedagogika

19 wrz 2023 - 14:12:10

Moja kolezanka teraz studiuje wlasnie pedagogike na uczelni Korczaka w warszawie, bardzo zadowolona :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Studia ! AGH czy UEK ???