Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Studia II stopnia

12 lip 2014 - 15:11:08

Witam mam pytanie dotyczące II stopnia studiów :)

Dwa dni temu obroniłam pracę licencjacką na studiach pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna i teraz mam pytanie co dalej? Mam zamiar iść na studia magisterskie, ale czy one powinny być związane ze specjalnością jaką ukończyłam w tym wypadku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, czy mogę iść na inny kierunek? Jaki najlepiej wybrać??

I tak samo chciałam przy okazji zapytać o studia stacjonarne a niestacjonarne. Czy zajęcia znacznie się różnią? Jak to wygląda godzinowo i jakie w ogóle się opłaca dzienne czy zaoczne?

Proszę Was dziewczyny o pomoc, jeżeli posiadacie informację i doświadczenie związane ze studiami :)

Studia II stopnia

12 lip 2014 - 15:22:57

Wcale nie musisz dalej studiować tego samego. To już Twoja decyzja:) Co do różnic między stacjonarnymi a niestacjonarnymi to nie wiem:)

Studia II stopnia

12 lip 2014 - 15:26:25

A nie umiesz wejść na stronę uczelni, na dany kierunek i sprawdzić jakie mają wymagania? Nie musisz studiować tego samego, ale też nie na każdy kierunek Cię przyjmą po pedagogice. Sprawdź wymogi uczelni!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-12 15:35 przez JolajnaLoja.

Studia II stopnia

12 lip 2014 - 15:47:01

Cytat
JolajnaLoja
A nie umiesz wejść na stronę uczelni, na dany kierunek i sprawdzić jakie mają wymagania? Nie musisz studiować tego samego, ale też nie na każdy kierunek Cię przyjmą po pedagogice. Sprawdź wymogi uczelni!


Nie rozumiem Twojej wypowiedzi ponieważ ja nie pytam się o żadne wymagania ;] Tylko co mogę studiować po tym kierunku. A po drugie komentarz typu ,, nie umiesz wejść i sprawdzić" zachowaj dla siebie bo jest w tym wypadku zbędny :)

Studia II stopnia

12 lip 2014 - 15:49:01

Cytat
anjaxd
Nie rozumiem Twojej wypowiedzi ponieważ ja nie pytam się o żadne wymagania ;] Tylko co mogę studiować po tym kierunku. A po drugie komentarz typu ,, nie umiesz wejść i sprawdzić" zachowaj dla siebie bo jest w tym wypadku zbędny :)

[*]

Także i ja powiadam Ci, na każdej uczelni wyraźnie pisze jakich kierunków pierwszego stopnia absolwenci, mogą podjąć naukę na studiach II stopnia.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-12 15:52 przez Evans18.

Studia II stopnia

12 lip 2014 - 15:50:43

Cytat
anjaxd
Nie rozumiem Twojej wypowiedzi ponieważ ja nie pytam się o żadne wymagania ;] Tylko co mogę studiować po tym kierunku.

A ja nie rozumiem jakim cudem skończyłaś studia, skoro nie kumasz tego co napisałam.

Studia II stopnia

12 lip 2014 - 15:51:10

I tacy ludzie kończą studia...

Minimum ogarnięcia wskazuje, że należy odwiedzić strony poszczególnych wydziałów i poczytać.

Studia II stopnia

12 lip 2014 - 15:54:28

Ukończyłam podobny kierunek do Ciebie a magisterkę zrobiłam z historii archiwistyki, jednak musisz czytać przy rekrutacji kogo i po czym przyjmują na dany kierunek, to już zależne od uczelni.

Studia II stopnia

12 lip 2014 - 15:58:46

Pomogę Ci, dziewczę:

Tu UJ przyjmuje na administrację tylko osoby, które mają licencjat z administracji lub prawa:

https://www.erk.uj.edu.pl/studia/2197/1/s

Tu UO przyjmuje na administrację osoby, które mają licencjat z:

administracji, ekonomii, zarządzania, bezpieczeństwa wewnętrznego, socjologii, europeistyki, politologii, bezpieczeństwa narodowego ,logistyka, stosunków międzynarodowych, finansów i rachunkowości oraz absolwenci prawa, ekonomii, zarządzania, socjologii, europeistyki, politologii, bezpieczeństwa narodowego ,logistyki, stosunków międzynarodowych, finansów i rachunkowości posiadający stopień magistra z tych kierunków.


Rozumiesz? Każda uczelnia ma inne wymagania. Musisz wchodzić na każdą i na każdy kierunek i szukać takiego, na który możesz iść po pedagogice.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-12 15:59 przez JolajnaLoja.

Studia II stopnia

12 lip 2014 - 16:02:39

No to to wiadomość do dziewczyn, które raczej nie zrozumiały o co mi chodzi zakładając ten wątek :)
Chodziło mi o różnice między stacjonarnymi studiami, a niestacjonarnymi w przypadku studiów II stopnia, a także odpowiedzi na pytanie czy muszę robić tą specjalizację czy inną i to tyle. O żadnych wymogach nawet nie wspominałam :o

Studia II stopnia

12 lip 2014 - 16:07:09

Cytat
anjaxd
jaką ukończyłam w tym wypadku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, czy mogę iść na inny kierunek?

Pytałaś o kierunek, a nie inną specjalizację.
W przypadku specjalizacji również sprawdź w wymagania czy masz obowiązek kontynuacji specjalizacji z licencjata, w co wątpię.

Na pewno są różnice między stacjonarnymi a zaocznymi, choćby z tego względu, że mają mniej godzin. Ale jakie to musisz sprawdzić na swojej uczelni, ściagnij plan i siatkę studiów z dziennych i zaocznych i porównaj.

Dżizas. Nie ucz moich dzieci.

Studia II stopnia

12 lip 2014 - 16:12:20

Cytat
SunFlower23

Dżizas. Nie ucz moich dzieci.

To samo miałam pisać.

Jak ja widzę te ostatnie wątki tegorocznych maturzystów i ogólnie wszelkie zapytania o studia, to jestem przerażona. Dzieci nie planuję, ale po prostu ja się nie zgadzam, żeby takie osoby nauczały.

Studia II stopnia

08 sie 2014 - 10:05:16

Cytat
cindyjot
Wcale nie musisz dalej studiować tego samego. To już Twoja decyzja:) Co do różnic między stacjonarnymi a niestacjonarnymi to nie wiem:)

Witam! Zdecydowana racja. Uzyskując tytuł licencjata na jednym kierunku nie wyklucza podjęcia studiów II stopnia na innym. Wszystko zależy od wymagań kwalifikacyjnych na dany kierunek. Korzystając z okazji chciałem serdecznie zaprosić do zapoznania się z ofertą studiów II stopnia w szkołach grupy WSB. Warto się pospieszyć, bowiem do 11 sierpnia można skorzystać ze specjalnej zniżki w wysokości 700zł. Warunkiem jest zapisanie się na studia w tym terminie. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na nasza stronę internetową.

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB II stopnia

Studia II stopnia

21 sie 2014 - 22:21:35

Pewnie, że można studiować na mag. inny kierunek. Trochę się dziwię, że jesteś po licencjacie i takich rzeczy nie wiesz?

Mniejsza z tym...Co do pytania, może to i lepiej jak wybierzesz inny kierunek na mgr(chyba, że bardzo chcesz zostać mgr pedagogiki;). Osobiście na twoim miejscu na mgr. wybrałabym kierunek odrębny od pedagogiki.np. psychologia biznesu itp. To zależy w czym dobrze się czujesz...ale to tylko moja opinia na ten temat. Powodzenia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-23 10:20 przez Marina92.

Studia II stopnia

26 sie 2014 - 23:10:14

Ja własnie wybieram sie na mgr z pedagogiki :) Interesuje Cie może Gniezno??

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

UEK-składanie papierów! Pomóżcie :(