Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Leasing na samochód ??

08 lip 2014 - 19:12:13

Witajcie,
na wstepie prosze o przeniesienie (nie wiedzialam gdzie umiescic post).
Moi drodzy, ze wgledu na mnóstwo różnych kosztów, które mnie w najblizszym czasie nawiedzają... rozmyślam o zmianie samochodu. Mam 10-letni samochód który jakby nie było mi się opatrzył no i tez przyszedl na niego kres tzn. zaczynaja sie pierwsze awarie...Niestety koszty napraw są wysokie :/
Myślę nad zmianą samochodu, a ze nie mam aktualnie odłożonych pieniedzy na zmiane samochodu, mysle o wzieciu leasingu na moją firme.
Ma ktoś z Was leasing ? Jeśli tak to czy warto brać ? Ile brutto miesięcznie płacicie ? Z jakiego leasingodawcy korzystacie ?
Ogólnie chciałabym sobie wziąć w leasing troche lepszy samochód niż do tej pory: marzy mi sie BMW seria 1 - ma któraś ?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Leasing na samochód ??

09 lip 2014 - 13:04:57

No jak się nie ma kasy na zakup gotówkowy to penie, że warto zainteresować się leasingiem, bo ten w sumie łatwiej dostać niż kredyt. Poszukaj kalkulatorów leasingowych co by się tak pi razy drzwi zorientować jak to wygląda, a najlepiej to jakby jakaś firma leasingowa zrobiła kalkulację dla opcji finansowej i operacyjnej. Wszystko zależy co chcesz osiągnąć, no oprócz jazdy, czy koszty zwiększyć ...

Większość mniejszych firm, z tego co się orientuję, bierze leasing operacyjny, tym bardziej jeśli idzie o samochody osobowe. Wydaje się, że sprawy podatkowe tutaj odgrywają rolę i kwestie związane z samym rozliczeniem.

Leasing na samochód ??

26 lip 2014 - 07:59:55

Na leasingu sie nie znam ale na skradzionych autach tak.poczytaj na necie ile juz w tym roku skradziono bmw serii 1.poza tym autko nie kosztuje 10tys.a o odszkodowanie walczy sie dlugo.

Leasing na samochód ??

26 lip 2014 - 08:06:17

wkład własny na początek musisz mieć, dobry leasing jest w mbanku, biorąc nowy samochód w leasing musisz liczyć się z kosztami nawet zakupu opon na zimę bo dostajesz na letnich z salonu

Leasing na samochód ??

30 lip 2014 - 16:20:00

pamiętaj, że leasingi może kiedyś były robione na średnich warunkach, ale teraz oferty straszliwie się różnią od tamtych czasów, w niektórych firmach aż miło posłuchać co mają do zaoferowania klientowi. Ja sam często biorę auta w leasing bo potrzebne mi w pracy i śmiało mogę polecić leasing samochodu osobowego bo z tego są same korzyści i minimum jakichkolwiek kosztów. Dopytaj doradcy w firmie i sama się na pewno przekonasz ;) powodzenia :)

Leasing na samochód ??

01 sie 2014 - 17:56:27

Tak, z odsetkami takimi, że można się załamać. Zarabiasz na tym, że tak reklamujesz?

niezweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 8/5

Leasing na samochód ??

01 sie 2014 - 21:10:53

Ja czytałam kiedyś na http://www.comperia.pl/forum że biorąc samochód w leasing trzeba wpłacić ok 45% jego wartości. Wydaje mi się to zupełnie nie opłacalne, już lepiej wziąć kredyt samochodowy ale w banku a nie w parabanku bo tam odsetki są straszne.

Leasing na samochód ??

01 sie 2014 - 21:21:37

Nie do konca jestem w temacie, ale jakies czas temu rodzice chlopaka zastanawiali sie nad leasingiem.
Na szczescie doszli do takiego samego wniosku jak ja, czyli jaki jest sens placic za nie swoje auto?
Prawie jakbys placila za taksowki..

Przeczekaj wydatki, odloz pare groszy i kup swoje.

Leasing na samochód ??

01 sie 2014 - 21:24:41

Po pierwsze w przypadku leasingu tez trzeba miec na pierwsza wpłatę, ktora jest wieksza od pozostalych rat, po drugie najczesciej w salonie maja podpisane umowy z bankami i to od nich zalezy, gdzie bierzesz ten leasing, chyba, ze kupujesz uzywany samochod. Po trzecie, jak bierzesz leasing to najczesciej masz tez wliczone w raty ac, a wtedy zwracaja ci calosc pieniadzy, ktora wplacilas i pokrywaja tez reszte kredytu, oczywiscie jesli masz 2 komplety kluczy i dokumenty :)

Leasing na samochód ??

01 sie 2014 - 21:54:59

Pracowałam w Getin Banku w dziale leasingu i kredytu samochodowego. 45% to naprawdę dużo, jak na wkład własny, przy czym NAJWYŻSZY jaki możesz wpłacić w przypadku leasingu operacyjnego. Jeśli bierzesz samochód z salonu możesz dostać leasing już od 5% wkładu własnego, przy czym wiadomo, musisz mieć dobre papiery. Jeśli jesteś VAT-owcem opłaca Ci się leasing operacyjny, gdyż cała rata jest dla Ciebie kosztem uzyskania (w odróżnieniu od leasingu finansowego, który praktycznie równy jest kredytowi). Jeśli już zaczniesz zbierać ofery nie patrz tylko ka koszt całkowity leasingu wyrażony w procentach, ale poproś od razu o tabelę opłat i prowizji, bo tam często ukryte są spoooore koszty, które wychodzą w okresie jego trwania...jakby coś to pytaj konkretnie - służę pomocą :)

Cytat
any5
Po pierwsze w przypadku leasingu tez trzeba miec na pierwsza wpłatę, ktora jest wieksza od pozostalych rat, po drugie najczesciej w salonie maja podpisane umowy z bankami i to od nich zalezy, gdzie bierzesz ten leasing, chyba, ze kupujesz uzywany samochod. Po trzecie, jak bierzesz leasing to najczesciej masz tez wliczone w raty ac, a wtedy zwracaja ci calosc pieniadzy, ktora wplacilas i pokrywaja tez reszte kredytu, oczywiscie jesli masz 2 komplety kluczy i dokumenty :)
To, że salony mają podpisane umowy o współpracy wcale nie oznacza, że klient MUSI wziąć w danym banku finansowanie. Po prostu z reguły wtedy bank współpracujący daje lepsze warunki, procedura jest szybsza i uproszczona.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-01 21:59 przez aniaem01.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Leasing na samochód ??

07 sie 2014 - 09:42:56

Cytat
aniaem01
... Jeśli jesteś VAT-owcem opłaca Ci się leasing operacyjny, gdyż cała rata jest dla Ciebie kosztem uzyskania ...

A jak nie jest Vat-owcem to co ? Nie ma kosztu uzyskania przychodu ? Chyba chodzi o coś innego, coś co nazywa się formą opodatkowania.

Ps. Jak vatowiec to myśli co by jak najwięcej odliczyć tego vatu naliczonego, noo tak mi się zdaje.

Leasing na samochód ??

08 sie 2014 - 13:03:45

Cytat
malmie
Cytat
aniaem01
... Jeśli jesteś VAT-owcem opłaca Ci się leasing operacyjny, gdyż cała rata jest dla Ciebie kosztem uzyskania ...

A jak nie jest Vat-owcem to co ? Nie ma kosztu uzyskania przychodu ? Chyba chodzi o coś innego, coś co nazywa się formą opodatkowania.

Ps. Jak vatowiec to myśli co by jak najwięcej odliczyć tego vatu naliczonego, noo tak mi się zdaje.
Zapytaj księgowej, ona to dokładnie wyjaśni :) Chyba, że sie coś zmieniło, w końcu już 2 lata pracuję w innej branży :P

Leasing na samochód ??

08 sie 2014 - 13:29:18

W koszty zawsze można, ewentualnie vat - odliczamy 50 % lub 100 % to zależy od kilku czynników ;)

Leasing na samochód ??

08 sie 2014 - 13:48:47

A myślałaś o wynajmie długoterminowym ?
Moja mama wybrała sobie samochód i wynajmuje.
Coś takiego jak leasing ale ma duzo wiecej korzysci.
Może sobie to odliczac w kosztach firmy, nie robila wstepnej wplaty i placi tylko co miesiac okreslona kwotę.

Więcej informacji podam Ci na priv jak chcesz :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-08 14:17 przez _natss_.

niezweryfikowana
Posty: 89
Ostrzeżenia: 3/5

Leasing na samochód ??

08 sie 2014 - 13:53:18

Jeśli chodzi o VAT, to ciągle coś się zmienia, zwłaszcza jeśli chodzi o samochody. Najbardziej chyba opłaca się brać auto w leasing pod koniec roku. Co do salonów i banków - nikt Cię do niczego nie zmusi. Najważniejsze to poszukać najkorzystniejszej oferty. Co do kradzieży - BMW zawsze będzie kusiło, tak samo jak Volkswagen...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

URZADZANIE SALONU -OKNA