Ostrzeżenia dla użytkowniczki Liquiritia:


Upomniana przez Za co? Wpis
moderator (09-10-2017 14:11) Spam.
Inny powód: . Zamieszczenie w poście linku dotyczącego innego tematu niż temat wątku.

Właściwe dawkowanie witaminy D trzy latki dzieci jest bardzo ważne, bo zarówno jej niedobór, jak i nadmiar może zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Suplementacja witaminy D jest różna u dzieci, dorosłych, osób starszych, kobiet w ciąży, a także u osób z grup ryzyka niedoboru. Cholekalcyferol - tzw. witamina D3 - wytwarza się w naszej skórze pod wpływem słońca. Czerpiemy ją też z pożywienia pochodzenia zwierzęcego, jedząc ryby morskie, masło, jaja, mleko, wątróbkę kurzą. Dieta dostarcza też ergokalcyferolu - tzw. witaminy D2, powstającej w roślinach wystawionych na działanie słońca.Ja mam też synka który potrzebował duzo witamin bo był bardzo chory:/ wieć mogę swobodnie wypowiedzieć sie w temacie. Pracuje jako młodsza księgowa Jelenia Góra to nasze miasto gdzie razem mieszkamy. Ale powracając do tematu to witaminy D3 i D2 przekszałcają się w wątrobie i nerkach człowieka w opisany wcześniej kalcytriol. Jeśli więc organizm otrzymuje zbyt mało tych substancji, nie wyprodukuje tyle kalcytriolu, ile mu potrzeba. [url=https://forum.subaru.pl/topic/96117-umowa-kupna-sprzedazy-szczegoly/][color=#333333]umowa kupna sprzedaży[/color][/url] Dlatego należy pamiętać, by w codziennej diecie dziecka było więcej nabiału i ryb. I nie zapominajmy o roli słońca. Latem wystarczy kilka minut naświetlania promieniami słonecznymi odbitymi (np. pod parasolem) buzi i rączek dziecka, by otrzymało dzienną dawkę witaminy D3.

Zamknij to okno