Obecnie rozmawiamy o:

Medycyna estetyczna Łódź

wczoraj o 17:19

Dobry peeling?

wczoraj o 15:32

Paznokcie do sukienki

przedwczoraj o 22:02

Jaka torebkę ?

przedwczoraj o 21:57

Naklejki na paznokcie

przedwczoraj o 21:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Cześć :)
Mam 22 lata , boję się życia , samotności i ludzi.
Życie mnie nie rozpieszczało jeśli chodzi o społeczeństwo , nie miałam długo koleżanek , byłam prześladowana w szkole , zawsze w życiu było mi ciężko. Ostatnio wiara w Boga zaczęła mi się wahać , nie wiem czy mam wierzyć że on istnieje czy nie a to wszystko przez to że naczytałam się o śmierciach klinicznych że to tylko halucynacje itp . To zadałam sobie pytanie to po co my istniejemy? Przez to zaczynam popadać w depresję i szukać na siłę Boga by mieć sens że moje życie jednak jest dane przez niego. Czytam często opowieści o duchach by mieć dowód na to że Bóg jednak istnieje i że po śmierci nie znikamy całkowicie. Czytam tutaj wątek https://forum.szafa.pl/7/97930/w-moim-domu-straszy,143.html by się uspokoić ale do końca tak nie daje. Potrzebuje jakiegoś twardego dowodu że Bóg jest z nami i że ateiści się mylą , czy któraś z was się nawracała bądź miała jakieś cuda? Codziennie chce mi się płakać , boje się i zastanawiam się po co ja istnieje. :(

poszukaj i poczytaj co ci na ten temat mówi buddyzm. mówi to samo co chrześcijaństwo, tylko innymi symbolami, w inny sposób

Anonim

Cytat
Lena10212
poszukaj i poczytaj co ci na ten temat mówi buddyzm. mówi to samo co chrześcijaństwo, tylko innymi symbolami, w inny sposób
Buddyzm powiadasz?

własnie na tym polega wiara ze wierzy sie w cos co nie jet udowodnione naukowo bo wtedy nie nazywało by sie wiarą a ateisci no cóz prawdziwemu ateiscie wisi to czy jest Bóg czy nie a ci co tak najeżdzaja na wiare sa pseudo ateistami ktorzy obrazili sie Na boga tylko dlatego ze traktowali go jak studnie zyczeń i jak nie otrzymaja tego co chcą to jestb obraza i negowanie. proponuje ci zobaczyc fajny film https://www.cda.pl/video/161534970. I to że miałas takie a nie inne zycie nie oznacza ze ono dalej takie beznadziejne musi byc wszystko zalezy od ciebie twojej determinacji w zmianach pamietaj ze przyciagasz ludzi takich jaka sama jestes jak sie zmienisz to zmenia sie też ludzie wokoło ciebie

znajdziesz odpowiedzi typu: celem i sensem jest rozwój, doświadczenie i wyzbycie się ego, nauczysz się patrzeć w głąb siebie i przerywać "złą karmę", czyli powielania złych reakcji na to co cię w życiu spotyka. Buddyzm szuka równowagi między duchowością, a życiem codziennym. "Bóg" jest energią, której część ma każdy z nas i czerpie ją z wszechświata. Dowodem na teorię energii są twoje własne odczucia np. doświadczasz fizycznego dowodu istnienia czakr (splotów energii występujących w organizmach) np w momencie, gdy ktoś sprawia ci przykrość rośnie ci "gula w gardle" - w tym momencie twoja czakra gardła "psuje się". Musisz nauczyć się nie dopuszczać do sytuacji, gdy ludzie są w stanie cię skrzywdzić, dowiesz się, że dobrze ci idzie i taki jest prawidłowo zastosowany wzorzec, reakcja w momencie, gdy taka reakcja przestaje u ciebie występować, a cały mechanizm ma na celu nauczyć cię prawidłowej ścieżki. Część świata widzi jakieś pierwsze powiązania między buddyzmem, a fizyką kwantową.

czytania książek, artykułów na lata, więc jednym komentarzem nie udzielę odpowiedzi, która przywróci ci spokój ducha na lata. Jeżeli czujesz entuzjazm po kilku artykułach i zażegna to twój wewnętrzny lęk to znak, że to prawidłowa ścieżka i coś z tego dla siebie wyciągniesz i warto się w to zagłębiać

polecam spróbować - i tak szukasz sensu, więc dlaczego nie poszukać tutaj ; )

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-01 01:50 przez Lena10212.

@lena10212 z jednym sie nie zgodze że czakry sie psują, one moga byc co najwyzej w nierównowadze . Czakra gardła jest od wyrazania mysli i uczuc i jak ktos ma z tym problem to dlatego robi sie klucha .

użyłam złego słowa, sens wypowiedzi jest ten sam. nie uszczegóławiam zagadnień, bo komentarz byłby książką. polecam każdemu zagłębiać się w temat na własną rękę, bo nie chcę tutaj tego robić ja

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

Na 100% nikt nie wie, jaki jest sens życia i czy będzie coś po śmierci. Ale czegoś trzeba się trzymać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

optical white