Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Towar niezgodny z opisem

03 paź 2018 - 12:03:30

Witam Was Szafowiczki serce
Chciałabym Was poprosić o radę.
Zakupiłam ostatnio 2 pary legginsów plus size przez internet. Niestety okazało się, że rozmiar przyszedł nie taki jak w opisie. Nie zgadzał się rozmiar, jak i wymiary. Pech chciał, że przed przymierzeniem postanowiłam jedną parę uprać, gdyż brzydko pachniała ''chińszczyzną''. Przymierzyłam po upraniu i okazało się, że jednak rozmiar nie jest odpowiedni. W aukcji było napisane, że dajmy na to, wymiary bioder jest 120 cm do 200 cm po maksymalnym rozciągnięciu, a w rzeczywistości otrzymany przeze mnie towar miał w biodrach 49 cm i rozciągały się do 56 cm. Ja mam w biodrach 126 cm. Przymierzyłam, weszły na mnie trochę ciasno, ale weszły (mężowi już się spodobały takie ciaśniutkie) a tu zonk, akurat postanowiłam podnieść z podłogi jakąś rzecz i usłyszałam, że jakaś nitka poszła. Dziury nie widać niby, ale jednak.

Chciałabym Was drogie Szafowiczki zapytać jak od sprawy ''prawnej'' wygląda taka sprawa? Sprzedawca dyskutuje, że mogłam nie przymierzać i nie prac i że odda pieniądze tylko za jedną parę, a za wysyłki (wysyłkę oraz wysyłkę zwrotną) nie odda. Więc wychodzi na to, że to sprzedawca się pomylił, wysłał mi bezmyślnie niezgodny z umową przedmiot i nie przyznając się do błędu, każe mi ponosić koszty obu wysyłek oraz jednej pary legginsów (tej przymierzonej). Żadnej propozycji pokrycia kosztu przesyłek i chociażby zrezygnowania z oddania pieniędzy na przymierzoną parę, ale za to propozycji, chociaż darmowej wymiany tej drugiej pary na większą. Nic z tych rzeczy. Sprzedawca w ogóle nie poczuwa się do tej sytuacji i utrzymuje, że to wszystko moja wina. Jakie pisma powinnam wystosować do sprzedawcy wraz ze zwrotem towaru, by otrzymać zwroty obu przesyłek i ewentualnie darmową wymianę i wysyłkę tej nieruszonej pary?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-03 12:06 przez Anonim.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mam dziwny lęk przed tym że Boga nie ma i sens mojego życia jest bezsensu.