Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Gdy przyjaciolka chleje

16 maj 2018 - 20:21:11

Mam powazny problem.Mam dobra kolezanke ,ktora chleje bo piciem to juz nazwac nie mozna.Przewaznie sie widzimy codziennie bo mieszkamy blisko siebie.Spotykamy sie raz u mnie raz u niej.Zawsze przychodzi do mnie majac kilka piw o ja ich nie mam wiec wie,ze nie dostanie.Teraz mam z pracy urlop wiec wpada do mnie np o 14 i juz ma piwa.W weekendy to norma.Zresztapijei w srodku tygodnia.Ma dziecko i to dziecko tez ma problem bo nistety jest zagrozone z paru przedmiotow i nie otrzyma promocji,to juz pewnwe bo powiedzial to wychowawca wzywajac ja do szkoly.Nie wiem jak juz jej pomoc bo rozmowa nic nie daje.Znajomi mowia by zglosic to do mopsu ale jak zaiora jej dziecko to tego sobie nie wyobrazam.
Co moge jeszcze zrobic.Z gory mowie,ze maz za kolnierz tez nie wylewa.

Gdy przyjaciolka chleje

16 maj 2018 - 20:31:04

Postaw warunki, że u ciebie nie ma picia. To po pierwsze. Po wtóre: czy nie możesz nawiązać kontaktu z jej rodzeństwem, rodziną. Najpierw spróbuj interweniować w rodzinie, a MOPS to raczej ostateczność. Oczywiście, przede wszystkim, jasno jej daj do zrozumienia, że czujesz się w obowiązku podjąć jakies kroki dla dobra jej dziecka. Ale mozliwe, że stracisz koleżankę i nie będziesz miała żadnej możliwości monitorowania sytuacji. Ale nie odpuść.

Anonim

Gdy przyjaciolka chleje

16 maj 2018 - 20:41:26

Zal mi dziecka.Powtarzac klase bo matka ma na dziecko wylewke.Powinna usiasc i sie uczyc,pomagac razem z dzieckiem tym ardzie,ze nie pracuje

Gdy przyjaciolka chleje

16 maj 2018 - 20:59:45

tak to jest jak osoba niedojrzała, z problemami emocjonalnymi posiada dziecko. A pytałas jej czemu pije ? i co jej daje to picie? czesto ludzie pija bo nie radza sobie z emocjami i problemami. Dlatego dobrze jest moze zabrac ja na terapie. w twoim domu twoje zasady wiec jak jej zabronisz pic u ciebie to może sie opamieta ale tez moze przestac przychodzic. Pamietaj ze alkoholik zawsze wypiera swoja chorobe i uwaza ze nie jest chory i ze panuje nad swoim piciem .Dziwi mnie ze szkoła widzac sytuacje w rodzinie nie podjela odpowiednich krokow.

Cytat

Zal mi dziecka.Powtarzac klase bo matka ma na dziecko wylewke.Powinna usiasc i sie uczyc,pomagac razem z dzieckiem tym ardzie,ze nie pracuje
skoro nie pracuje to skad ma pieniadze na picie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-16 21:00 przez agata74.

Anonim

Gdy przyjaciolka chleje

16 maj 2018 - 21:04:13

Cytat
agata74
tak to jest jak osoba niedojrzała, z problemami emocjonalnymi posiada dziecko. A pytałas jej czemu pije ? i co jej daje to picie? czesto ludzie pija bo nie radza sobie z emocjami i problemami. Dlatego dobrze jest moze zabrac ja na terapie. w twoim domu twoje zasady wiec jak jej zabronisz pic u ciebie to może sie opamieta ale tez moze przestac przychodzic. Pamietaj ze alkoholik zawsze wypiera swoja chorobe i uwaza ze nie jest chory i ze panuje nad swoim piciem .Dziwi mnie ze szkoła widzac sytuacje w rodzinie nie podjela odpowiednich krokow.

Zal mi dziecka.Powtarzac klase bo matka ma na dziecko wylewke.Powinna usiasc i sie uczyc,pomagac razem z dzieckiem tym ardzie,ze nie pracuje
skoro nie pracuje to skad ma pieniadze na picie?
Kase zarabia maz.
Do szkoly po dziecko nie chodzi wiec nikt nie widzi jezeli w ciagu dnia pije.Na zerania przychodzi trzezwa.
Jedyny prolem jaki ma i to taki spory to ,ze dziecko nie przejdzie do nastepnej klasy.Ale to nie to.Wakacje sa to tez pieje.Proponowalam jej by znalazla sobie prace ale powiedziala,ze jej sie nie chce.Zreszta jej ostatnia praca to ok 13 lat temu.
Z zakupami do domu to wyrecza sie mezem sama do sklepu nie pojdzie.Sniadania tez nie zrobi bo do pracy.Obiad maz tez jew pracy.Dal mnie jest leniem i ja nie wytrzymala bym z tak zona.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-16 21:09 przez Anonim.

Gdy przyjaciolka chleje

17 maj 2018 - 17:24:59

Cytat

Cytat
agata74
tak to jest jak osoba niedojrzała, z problemami emocjonalnymi posiada dziecko. A pytałas jej czemu pije ? i co jej daje to picie? czesto ludzie pija bo nie radza sobie z emocjami i problemami. Dlatego dobrze jest moze zabrac ja na terapie. w twoim domu twoje zasady wiec jak jej zabronisz pic u ciebie to może sie opamieta ale tez moze przestac przychodzic. Pamietaj ze alkoholik zawsze wypiera swoja chorobe i uwaza ze nie jest chory i ze panuje nad swoim piciem .Dziwi mnie ze szkoła widzac sytuacje w rodzinie nie podjela odpowiednich krokow.

Zal mi dziecka.Powtarzac klase bo matka ma na dziecko wylewke.Powinna usiasc i sie uczyc,pomagac razem z dzieckiem tym ardzie,ze nie pracuje
skoro nie pracuje to skad ma pieniadze na picie?
Kase zarabia maz.
Do szkoly po dziecko nie chodzi wiec nikt nie widzi jezeli w ciagu dnia pije.Na zerania przychodzi trzezwa.
Jedyny prolem jaki ma i to taki spory to ,ze dziecko nie przejdzie do nastepnej klasy.Ale to nie to.Wakacje sa to tez pieje.Proponowalam jej by znalazla sobie prace ale powiedziala,ze jej sie nie chce.Zreszta jej ostatnia praca to ok 13 lat temu.
Z zakupami do domu to wyrecza sie mezem sama do sklepu nie pojdzie.Sniadania tez nie zrobi bo do pracy.Obiad maz tez jew pracy.Dal mnie jest leniem i ja nie wytrzymala bym z tak zona.
to że ktos nie przychodzi po dziecko i na zabraniu jest trzezwy nie oznacza ze ludzie nie mówia miedzy soba o tym ze ona pije. Nie wiem czy jestes z duzego miasta czy małego ale w małych miejscowosciach wszyscy o sobie wiedza bo plotkarstwo się szerzy ;). skoro męzowi to nie przeszkadza ze ma w domu takiego lenia to widocznie jest im z tym dobrze. Jedynie co mozesz zrobic na chwile obecna to zakazac jej picia u siebie ( twój dom twoje zasady) i ja widzac rodzicow pijanych i wiedzac ze np. weekend psa pod wpływem i dzieciak jest bez opieki bez skrupułow zgłosiłabym do mopsu a nawet na straz miejska. Mozze jak zabiora dzecko to wtedy sie opamieta i cos zrobi z zyciem a jak nie to przynajmiej dzieciak nie bedzie w patalogii sie wychowywał.

Anonim

Gdy przyjaciolka chleje

17 maj 2018 - 17:34:00

To male miasto i male osiedle.Maz ma tez pretensje,ze nie pracuje ,a narzeka bo malo kasy w domu.Jutro wezme ja na powazna rozmowe moze cos da.

Gdy przyjaciolka chleje

17 maj 2018 - 17:51:23

Cytat

To male miasto i male osiedle.Maz ma tez pretensje,ze nie pracuje ,a narzeka bo malo kasy w domu.Jutro wezme ja na powazna rozmowe moze cos da.
to jak małe maisto to ludzie o innych rozmawiaja i wiedza wiecej niz nam sie wydaje. Rozmaowa dobra sprawa zapytaj ja czemu pije i co daje jej picie jak ci odpowie to bedziesz wiedzice jakie podjac dalsze działania

Cytat

To male miasto i male osiedle.Maz ma tez pretensje,ze nie pracuje ,a narzeka bo malo kasy w domu.Jutro wezme ja na powazna rozmowe moze cos da.
maż ma pretensje ale nic z tym nie robi tylko gada a takich ględzacych jak im ciezko w zyciu to na peczki dookoła. Jak jest zle i nie pasuje to sie cos z tym faktem robi a nie chodzi i marudzi, od marudzenia życie sie nie zmienia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-17 17:52 przez agata74.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szukam Pana z OLXa Guiness Kalisz