Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Wegetacja?

01 maj 2017 - 17:41:02

Czy 1.2tys na życie bez rachunków na 2 osoby matka + dziecko to wegetacja? Nie mam możliwości dorobienia.

Wegetacja?

01 maj 2017 - 20:25:38

Ja mam synka chorowitka, zdarza się, że na lekarstwa w miesiącu idzie ok 500 zł. Z taką kwotą jak ty masz pewnie by ciężko było.
Moje zdanie jest takie,że na sobie jeszcze możesz przyoszczędzić. Kupować używane rzeczy, podstawowe środki spożywcze i chemiczne.
Wychowanie dzieciaczka dużo kosztuje: Pampersy, zupki, potem przedszkole, szkoła i tu już nie bardzo można zaoszczędzić.
Czy korzystasz z pomocy społecznej?

Anonim

Wegetacja?

01 maj 2017 - 20:44:29

Moja córka 10 lat niepełnosprawna . Czy korzystam odbieram tylko świadczenie i inne dodatki które mi przysługują. Dużo pieniędzy idzie na jedzenie Corka musi mieć dietę bogato resztkowa a ja nie toleruje glutenu, laktozy z powodu choroby tarczycy więc typowa bułka na śniadanie i chleb nie wchodzi w rachubę. Nuty muszę tylko ze skóry bo nogi mi się od eko odparzaja i bąble robią. Ciuchy też problem bo mam duży biust i noszę 42 więc nie wciskam się w te tańsze ciuszki w rozm. Uni.

Wegetacja?

01 maj 2017 - 21:04:07

To faktycznie w twoim przypadku wegetacja. Dla osoby zdrowej ze zdrowym dzieckiem taka kwota jest znośna ale w twojej sytuacji musi być ci bardzo ciężko.
Pytałam o opiekę no myślałam że nie korzystasz i że ewentualnie jeszcze można by było się zwrócić tam o pomoc.
Może warto by było nagłośnić tą sytuację w telewizji. Zawsze po takich programach znajduje się dużo dobrych duszyczek które chcą pomóc.

Wegetacja?

01 maj 2017 - 22:10:43

a gdzie jest rodzina czyli rodzice oraz ojciec dziecka? samemu ciezko jest podołac takim obowiazkom jak wychowywanie niepełnosprawnego dziecka. nietolerancja laktozy czy glutenu nie maja nic wspolnego z choroba tarczycy bo to jelita odpowidaja za trawienie tych produktów. teraz jest duzo produktów bez tych substancji w lidlu czy biedronce mozna dostac np. mleko bez laktozy w przystępnej cenie, wiem bo sama tam kupuje takie mleko.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-01 22:12 przez agata74.

Wegetacja?

01 maj 2017 - 22:41:08

1200 bez rachunków na dwie osoby to wychodzi ok 40 zł dziennie. Jaka wegetacja?

Anonim

Wegetacja?

01 maj 2017 - 22:44:14

Mam Hashimoto czyli autoagresję. Spożywanie glutenu i produktów mlecznych źle wpływa na moją tarczyce i jelita. Mam podejrzenie też celiakii ale nie mogę tego zdiagnozować bo nie mam pieniędzy na prywatne leczenie. Na razie leczę się u endokrynologa. A z rodziną to wiesz roznie bywa. Ojciec dziecka mnie mnie interesuje. Poszłam mu na rękę i zrezygnowałam z funduszu bo obiecał że będzie płacić no i od roku nie dostałam od niego ani grosza. Sam nie potrafi się utrzymać taka niedorajda życiowa jest.

Czy wg Ciebie to jest dużo? Pieniądze na jedzenie, chemię gospodarczą,leki, ubrania , buty, kosmetyki. Halo jesteśmy kobietami chcemy jakoś wyglądać!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-01 22:48 przez Anonim.

Wegetacja?

01 maj 2017 - 23:13:06

Wiesz co ojciec dziecka nie musi Cię interesować, ale on powinien zainteresować się dzieckiem. Ja bym powiedziała wprost albo zacznie płacić albo sąd.

Anonim

Wegetacja?

01 maj 2017 - 23:34:46

Wiem że powinno go to interesować ale bardziej go martwi to czy papierosy będzie miał . Mogłabym iść do sądu ale stracę mieszkanie , które on w tej chwili zamieszkuje a które za 2 lata bedzie mojej córki.Pozatym jest w pip zadłużony w chwilowkach. Za 2 lata już nie będę mieć skrupułów.

Wegetacja?

01 maj 2017 - 23:34:55

zawsze mozna powiedziec ze sa ludzie co zyja za 3$ dziennie i musza sobie jakos radzic. Ja nie ocenie czy 40 zł dziennie to wegetacja czy nie wszystko zalezy jak sie wydaje pieniadze. znam takie przypadki gdzie ludzie zeruja świadczeniach z OPS i Mops. Kobiety kobinuja rozwodza sie a potem zgłaszaja ze sa samotnymi matkami a zyja nadal ze swoim mezem pod jednym dachem tyle ze nieformalnie i tego jest duzo, tak wiec cwaniactwa nie brakuje ale sa tez ludzie biedni którzy mimo ze im ciezko to radza sobie i dbaja o to co maja. Bardzio lubie ogladac program nasz dom i tam widac kto cwaniaczek a kto porzadny. Wszystkie cwaniaki maja syf w domu bo ja rozumiem mozna nie miec na remon ale utrzymac czystosc i porzadek to nic nie kosztuje. znam tez osobiscie przypadki gdzie własnie rodzika nagminnie chodzi do Mops ale kazde w rodzinie smartfon ma a to przeciez kosztuje to mnie sie zepsuł telefon i szukałam takiego by nie wydac wiecej niz 100 zł i znalazłam za 130 ( nowy ) bo uwazam ze telefon jest do dzwonienia a nie do szpanu. I ja nigdy nie wydam na telefon wiecej niz do 200zł. ja kiedys maiłam 700zł na zycie na 3 osoby i zyłam wiec dla chcacego nic trudnego. tak jak napisałam biedronka i lidl maja promocje mozna tam kupic chemie gospodarcza w przystępnych cenach trzeba tylko sledzic promocje i wtedy kupowac oraz przeliczac co sie bardziej kalkuluje.

Cytat

Wiem że powinno go to interesować ale bardziej go martwi to czy papierosy będzie miał . Mogłabym iść do sądu ale stracę mieszkanie , które on w tej chwili zamieszkuje a które za 2 lata bedzie mojej córki.Pozatym jest w pip zadłużony w chwilowkach. Za 2 lata już nie będę mieć skrupułów.
skoro jest taki zadłuzony to mieszkanie tez jest zadłuzone i jak chesz własne dziecko wpakowac na mine w postaci zadłuzonego mieszkania to gratuluje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-01 23:36 przez agata74.

Wegetacja?

01 maj 2017 - 23:50:46

40zl na dzień to wcale nie jest dużo ;/

Anonim

Wegetacja?

02 maj 2017 - 00:14:16

Cytat
agata74
zawsze mozna powiedziec ze sa ludzie co zyja za 3$ dziennie i musza sobie jakos radzic. Ja nie ocenie czy 40 zł dziennie to wegetacja czy nie wszystko zalezy jak sie wydaje pieniadze. znam takie przypadki gdzie ludzie zeruja świadczeniach z OPS i Mops. Kobiety kobinuja rozwodza sie a potem zgłaszaja ze sa samotnymi matkami a zyja nadal ze swoim mezem pod jednym dachem tyle ze nieformalnie i tego jest duzo, tak wiec cwaniactwa nie brakuje ale sa tez ludzie biedni którzy mimo ze im ciezko to radza sobie i dbaja o to co maja. Bardzio lubie ogladac program nasz dom i tam widac kto cwaniaczek a kto porzadny. Wszystkie cwaniaki maja syf w domu bo ja rozumiem mozna nie miec na remon ale utrzymac czystosc i porzadek to nic nie kosztuje. znam tez osobiscie przypadki gdzie własnie rodzika nagminnie chodzi do Mops ale kazde w rodzinie smartfon ma a to przeciez kosztuje to mnie sie zepsuł telefon i szukałam takiego by nie wydac wiecej niz 100 zł i znalazłam za 130 ( nowy ) bo uwazam ze telefon jest do dzwonienia a nie do szpanu. I ja nigdy nie wydam na telefon wiecej niz do 200zł. ja kiedys maiłam 700zł na zycie na 3 osoby i zyłam wiec dla chcacego nic trudnego. tak jak napisałam biedronka i lidl maja promocje mozna tam kupic chemie gospodarcza w przystępnych cenach trzeba tylko sledzic promocje i wtedy kupowac oraz przeliczac co sie bardziej kalkuluje.

Cytat

Wiem że powinno go to interesować ale bardziej go martwi to czy papierosy będzie miał . Mogłabym iść do sądu ale stracę mieszkanie , które on w tej chwili zamieszkuje a które za 2 lata bedzie mojej córki.Pozatym jest w pip zadłużony w chwilowkach. Za 2 lata już nie będę mieć skrupułów.
skoro jest taki zadłuzony to mieszkanie tez jest zadłuzone i jak chesz własne dziecko wpakowac na mine w postaci zadłuzonego mieszkania to gratuluje


Pieniądze jako matka samotnie wychowująca dziecko dostaje się w przypadku kiedy ojciec dziecka zmarł lub jest nieznany. Przechodziłam ten temat i mi się nie należy mimo że nie miałam ślubu. Ja telefony mam zazwyczaj z przedłużenia umowy operatorem więc nie kupię. Nad wszystkim czuwa mój znajomy adwokat więc będzie dobrze.

zweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 1/5

Wegetacja?

02 maj 2017 - 00:25:39

ej, 40 zł na dzień to około 300 zł tygodniowo, ja wydaję tyle na 2 osoby (tyg) kupując żarcie z "górnej" półki + chemia itd. Jaka wegetacja?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-02 00:27 przez witunia89.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Wegetacja?

02 maj 2017 - 09:56:06

Biadolenie..z jednej strony ci współczuje ale czytając ,,jesteśmy kobietami chcemy jakos wyglądać"

Trzeba sie życiowo ogarnąć jest tyle możliwości zeby jakos dorobić sprecyzuj sie moze jestes w czymś dobra ludzie robią rożne cuda w domu i sprzedają to przez internet jakies usługi nawet posprzątać komuś mieszkanie, dziecko zostawić pod opieka mamy czy swojego faceta na ta godzinę dwie nie myślałaś o tym ?
Moze byc cieżko fakt ale tak wyglada zycie..

Wegetacja?

02 maj 2017 - 13:06:11

Ale wiesz że dlugi ojca dziedziczy dziecko?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy można tutaj liczyć na czyjąś pomoc?