Obecnie rozmawiamy o:

elektryka sklep

gorący temat

polecany dentysta

37 minut temu

wakacje last minute

58 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Wegetacja?

01 maj 2017 - 17:41:02

Czy 1.2tys na życie bez rachunków na 2 osoby matka + dziecko to wegetacja? Nie mam możliwości dorobienia.

Wegetacja?

01 maj 2017 - 20:25:38

Ja mam synka chorowitka, zdarza się, że na lekarstwa w miesiącu idzie ok 500 zł. Z taką kwotą jak ty masz pewnie by ciężko było.
Moje zdanie jest takie,że na sobie jeszcze możesz przyoszczędzić. Kupować używane rzeczy, podstawowe środki spożywcze i chemiczne.
Wychowanie dzieciaczka dużo kosztuje: Pampersy, zupki, potem przedszkole, szkoła i tu już nie bardzo można zaoszczędzić.
Czy korzystasz z pomocy społecznej?

Anonim

Wegetacja?

01 maj 2017 - 20:44:29

Moja córka 10 lat niepełnosprawna . Czy korzystam odbieram tylko świadczenie i inne dodatki które mi przysługują. Dużo pieniędzy idzie na jedzenie Corka musi mieć dietę bogato resztkowa a ja nie toleruje glutenu, laktozy z powodu choroby tarczycy więc typowa bułka na śniadanie i chleb nie wchodzi w rachubę. Nuty muszę tylko ze skóry bo nogi mi się od eko odparzaja i bąble robią. Ciuchy też problem bo mam duży biust i noszę 42 więc nie wciskam się w te tańsze ciuszki w rozm. Uni.

Wegetacja?

01 maj 2017 - 21:04:07

To faktycznie w twoim przypadku wegetacja. Dla osoby zdrowej ze zdrowym dzieckiem taka kwota jest znośna ale w twojej sytuacji musi być ci bardzo ciężko.
Pytałam o opiekę no myślałam że nie korzystasz i że ewentualnie jeszcze można by było się zwrócić tam o pomoc.
Może warto by było nagłośnić tą sytuację w telewizji. Zawsze po takich programach znajduje się dużo dobrych duszyczek które chcą pomóc.

Wegetacja?

01 maj 2017 - 22:10:43

a gdzie jest rodzina czyli rodzice oraz ojciec dziecka? samemu ciezko jest podołac takim obowiazkom jak wychowywanie niepełnosprawnego dziecka. nietolerancja laktozy czy glutenu nie maja nic wspolnego z choroba tarczycy bo to jelita odpowidaja za trawienie tych produktów. teraz jest duzo produktów bez tych substancji w lidlu czy biedronce mozna dostac np. mleko bez laktozy w przystępnej cenie, wiem bo sama tam kupuje takie mleko.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-01 22:12 przez agata74.

Wegetacja?

01 maj 2017 - 22:41:08

1200 bez rachunków na dwie osoby to wychodzi ok 40 zł dziennie. Jaka wegetacja?

Anonim

Wegetacja?

01 maj 2017 - 22:44:14

Mam Hashimoto czyli autoagresję. Spożywanie glutenu i produktów mlecznych źle wpływa na moją tarczyce i jelita. Mam podejrzenie też celiakii ale nie mogę tego zdiagnozować bo nie mam pieniędzy na prywatne leczenie. Na razie leczę się u endokrynologa. A z rodziną to wiesz roznie bywa. Ojciec dziecka mnie mnie interesuje. Poszłam mu na rękę i zrezygnowałam z funduszu bo obiecał że będzie płacić no i od roku nie dostałam od niego ani grosza. Sam nie potrafi się utrzymać taka niedorajda życiowa jest.

Czy wg Ciebie to jest dużo? Pieniądze na jedzenie, chemię gospodarczą,leki, ubrania , buty, kosmetyki. Halo jesteśmy kobietami chcemy jakoś wyglądać!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-01 22:48 przez Anonim.

Wegetacja?

01 maj 2017 - 23:13:06

Wiesz co ojciec dziecka nie musi Cię interesować, ale on powinien zainteresować się dzieckiem. Ja bym powiedziała wprost albo zacznie płacić albo sąd.

Anonim

Wegetacja?

01 maj 2017 - 23:34:46

Wiem że powinno go to interesować ale bardziej go martwi to czy papierosy będzie miał . Mogłabym iść do sądu ale stracę mieszkanie , które on w tej chwili zamieszkuje a które za 2 lata bedzie mojej córki.Pozatym jest w pip zadłużony w chwilowkach. Za 2 lata już nie będę mieć skrupułów.

Wegetacja?

01 maj 2017 - 23:34:55

zawsze mozna powiedziec ze sa ludzie co zyja za 3$ dziennie i musza sobie jakos radzic. Ja nie ocenie czy 40 zł dziennie to wegetacja czy nie wszystko zalezy jak sie wydaje pieniadze. znam takie przypadki gdzie ludzie zeruja świadczeniach z OPS i Mops. Kobiety kobinuja rozwodza sie a potem zgłaszaja ze sa samotnymi matkami a zyja nadal ze swoim mezem pod jednym dachem tyle ze nieformalnie i tego jest duzo, tak wiec cwaniactwa nie brakuje ale sa tez ludzie biedni którzy mimo ze im ciezko to radza sobie i dbaja o to co maja. Bardzio lubie ogladac program nasz dom i tam widac kto cwaniaczek a kto porzadny. Wszystkie cwaniaki maja syf w domu bo ja rozumiem mozna nie miec na remon ale utrzymac czystosc i porzadek to nic nie kosztuje. znam tez osobiscie przypadki gdzie własnie rodzika nagminnie chodzi do Mops ale kazde w rodzinie smartfon ma a to przeciez kosztuje to mnie sie zepsuł telefon i szukałam takiego by nie wydac wiecej niz 100 zł i znalazłam za 130 ( nowy ) bo uwazam ze telefon jest do dzwonienia a nie do szpanu. I ja nigdy nie wydam na telefon wiecej niz do 200zł. ja kiedys maiłam 700zł na zycie na 3 osoby i zyłam wiec dla chcacego nic trudnego. tak jak napisałam biedronka i lidl maja promocje mozna tam kupic chemie gospodarcza w przystępnych cenach trzeba tylko sledzic promocje i wtedy kupowac oraz przeliczac co sie bardziej kalkuluje.

Cytat

Wiem że powinno go to interesować ale bardziej go martwi to czy papierosy będzie miał . Mogłabym iść do sądu ale stracę mieszkanie , które on w tej chwili zamieszkuje a które za 2 lata bedzie mojej córki.Pozatym jest w pip zadłużony w chwilowkach. Za 2 lata już nie będę mieć skrupułów.
skoro jest taki zadłuzony to mieszkanie tez jest zadłuzone i jak chesz własne dziecko wpakowac na mine w postaci zadłuzonego mieszkania to gratuluje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-01 23:36 przez agata74.

Wegetacja?

01 maj 2017 - 23:50:46

40zl na dzień to wcale nie jest dużo ;/

Anonim

Wegetacja?

02 maj 2017 - 00:14:16

Cytat
agata74
zawsze mozna powiedziec ze sa ludzie co zyja za 3$ dziennie i musza sobie jakos radzic. Ja nie ocenie czy 40 zł dziennie to wegetacja czy nie wszystko zalezy jak sie wydaje pieniadze. znam takie przypadki gdzie ludzie zeruja świadczeniach z OPS i Mops. Kobiety kobinuja rozwodza sie a potem zgłaszaja ze sa samotnymi matkami a zyja nadal ze swoim mezem pod jednym dachem tyle ze nieformalnie i tego jest duzo, tak wiec cwaniactwa nie brakuje ale sa tez ludzie biedni którzy mimo ze im ciezko to radza sobie i dbaja o to co maja. Bardzio lubie ogladac program nasz dom i tam widac kto cwaniaczek a kto porzadny. Wszystkie cwaniaki maja syf w domu bo ja rozumiem mozna nie miec na remon ale utrzymac czystosc i porzadek to nic nie kosztuje. znam tez osobiscie przypadki gdzie własnie rodzika nagminnie chodzi do Mops ale kazde w rodzinie smartfon ma a to przeciez kosztuje to mnie sie zepsuł telefon i szukałam takiego by nie wydac wiecej niz 100 zł i znalazłam za 130 ( nowy ) bo uwazam ze telefon jest do dzwonienia a nie do szpanu. I ja nigdy nie wydam na telefon wiecej niz do 200zł. ja kiedys maiłam 700zł na zycie na 3 osoby i zyłam wiec dla chcacego nic trudnego. tak jak napisałam biedronka i lidl maja promocje mozna tam kupic chemie gospodarcza w przystępnych cenach trzeba tylko sledzic promocje i wtedy kupowac oraz przeliczac co sie bardziej kalkuluje.

Cytat

Wiem że powinno go to interesować ale bardziej go martwi to czy papierosy będzie miał . Mogłabym iść do sądu ale stracę mieszkanie , które on w tej chwili zamieszkuje a które za 2 lata bedzie mojej córki.Pozatym jest w pip zadłużony w chwilowkach. Za 2 lata już nie będę mieć skrupułów.
skoro jest taki zadłuzony to mieszkanie tez jest zadłuzone i jak chesz własne dziecko wpakowac na mine w postaci zadłuzonego mieszkania to gratuluje


Pieniądze jako matka samotnie wychowująca dziecko dostaje się w przypadku kiedy ojciec dziecka zmarł lub jest nieznany. Przechodziłam ten temat i mi się nie należy mimo że nie miałam ślubu. Ja telefony mam zazwyczaj z przedłużenia umowy operatorem więc nie kupię. Nad wszystkim czuwa mój znajomy adwokat więc będzie dobrze.

zweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 1/5

Wegetacja?

02 maj 2017 - 00:25:39

ej, 40 zł na dzień to około 300 zł tygodniowo, ja wydaję tyle na 2 osoby (tyg) kupując żarcie z "górnej" półki + chemia itd. Jaka wegetacja?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-02 00:27 przez witunia89.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Wegetacja?

02 maj 2017 - 09:56:06

Biadolenie..z jednej strony ci współczuje ale czytając ,,jesteśmy kobietami chcemy jakos wyglądać"

Trzeba sie życiowo ogarnąć jest tyle możliwości zeby jakos dorobić sprecyzuj sie moze jestes w czymś dobra ludzie robią rożne cuda w domu i sprzedają to przez internet jakies usługi nawet posprzątać komuś mieszkanie, dziecko zostawić pod opieka mamy czy swojego faceta na ta godzinę dwie nie myślałaś o tym ?
Moze byc cieżko fakt ale tak wyglada zycie..

Wegetacja?

02 maj 2017 - 13:06:11

Ale wiesz że dlugi ojca dziedziczy dziecko?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy można tutaj liczyć na czyjąś pomoc?