Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

godzinę temu

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Co ze mną jest nie tak... ;( Help ;(

31 mar 2017 - 09:36:49

Witajcie dziewczyny...
Mam problem o którym wstyd mi pisać,ale muszę coś z tym zrobić.
Czasami łapie dołki,bo nie czuję się jak kobieta tylko jak zwierze..:(
Od paru lat wyrastały mi pojedyńcze czarne grube włoski na piersiach(wkoło brodawek) w okolicy pępka,usuwałąm je za pomocą pęsety,ale od pół roku rosną następne w innych miejscach co wyrywam.
Nigdy nie narzekałam na zdrowie,nie zażywam żadnych tabletek z witaminami itp,chociaż powinnam bo od kiedy urodziłam(4lata temu)włosy wypadają mi garściami,nawet jakis czas był że rzęski i na brwiach włoski mi się przerzedziły...ale boję się cos stosować,żeby w tych miejscach nie zaczeły wyrastać...
Pytanie co z tym zrobić?
Napewno bym musiała zrobić badania,ale jakie do jakiego specjalisty się udać?
Laserowo da się usunąć?
Proszę zostawcie złośliwe komentarze...bo do śmiechu z tym mi nie jest..:(

Co ze mną jest nie tak... ;( Help ;(

31 mar 2017 - 12:02:28

Witaj :)
Przede wszystkim powiem tak: jeśli masz jakiś kłopot zdrowotny lub jeśli masz ku temu powody, żeby tak sądzić, to najlepiej nie szukać pomocy na żadnym forum (pt."co z tym zrobić?";), tym bardziej na 'szafie', tylko udać się do lekarza (w pierwszej kolejności do rodzinnego, on potem skieruje ewentualnie do specjalisty). A najlepiej poczytać co nieco w necie (a nuż ktoś miał podobny problem, tagi "ciąża/wypadanie włosów/anemia/badania" itp.). No i zrobić badania podstawowe w labie. Ja takie robię średnio raz na dwa lata we własnym zakresie. Do tego lekarz i skierowanie nie są potrzebne. Co prawda badania takie są odpłatne, no ale cóż (ja i tak robię prócz morfologii, OB i cholesterolu, poziom ferrytyny i wit.B12 we krwi-ze wzgl.na dietę wege od kilkunastu lat, hormony tarczycy-od zawsze mam powiększoną i to u mnie standard, choć wyniki mam ok, ale trzymam rękę na pulsie). Jeśli umiesz odczytać wyniki, to połapiesz się, czego masz niedobory (lub zobaczyć w necie, jak odczytywać takie wyniki), wtedy suplementy diety można zastosować, obserwować się, a ja nic to nie da przez miesiąc-dwa, to do lekarza. A to, że znajdziesz podobny problem u kogoś z wypadaniem włosów, nie znaczy, że z tego samego powodu u Ciebie włosy wypadają :) Jedynie uczulam na szukanie w necie placebo ;) Na pewno musisz się poobserwować i znaleźć więcej symptomów. Nie wiem, jak się odżywiasz, może Twój problem z wypadaniem włosów to wynik anemii. No, ale nie chcę nic sugerować. Na pewno mogę polecić zainwestowanie w sokowirówkę i robienie soków warzywno-owocowych we własnym zakresie lub takie jednodniowe ze sklepu. No i generalnie jeść dużo owoców (i warzyw). To naturalne źródła witamin i mogą cuda zdziałać. Ale na pewno nie od razu i trzeba być zdyscyplinowaną i systematycznie (codziennie) pić np.takie soki.

Pojedyncze włoski w różnych miejscach na ciele to jest normalna sprawa. Niektórzy je mają, inni (prawie) nie, niektórzy więcej, inni mniej (natomiast kompletny brak takich włosów to chyba jakieś sci-fi ;)). Też mam wokół brodawek i usuwam pęsetą, czasem wylezie jakiś na brzuchu to też go wyautuję, tak samo jak reguluję brwi. W sumie nigdy nie pomyślałam, żeby z tym na laser iść, bo to się po prostu nie opłaca z pojedynczymi włoskami. A takich zabiegów trzeba wykonać minimum 6, żeby coś wskórać. Poczytaj więcej w necie o witaminach, o skutkach ich niedoboru, zobacz czy masz podobne, na pewno zrób te badania, o których napisałam. Może też inne, jeśli stwierdzisz, że warto np.poziom innych witamin; takich badań jest całe mnóstwo, trudno się połapać. Jeśli nie potrafisz sobie z tym sama poradzić, to najlepiej udać się do lekarza, powiedzieć, co Ci jest i poprosić o skierowanie na dodatkowe badania. Lekarz na ogół Cię na nie nie skieruje, jedynie na te podstawowe, więc trzeba się o to dopomnieć. Ja od wielu już lat obserwuję swój organizm, "wczytuję się" w swoje potrzeby żywieniowe, to na pewno wymaga zaangażowania i czasu. Nie każdemu się chce. "Nie od razu Kraków zbudowano" ;)

No, nie wiem...Chyba niewiele pomogłam. Pewnie liczyłaś na gotową poradę "krok po kroku". Myślę, że przede wszystkim powinnaś pokochać samą siebie i zaakceptować siebie ze swoimi zaletami, ale i wadami. Nie łapać doła z powodu każdego pojedynczego włoska, tylko go po prostu wyrwać, tak jak robisz inne codzienne czynności typu mycie zębów ;) Jeśli duże "wady" za mocno przeszkadzają, zawsze można coś poprawić (laser, jakieś zabiegi). Ze zdrowiem, jeśli nie masz czasu i wewnętrznego samozaparcia, żeby się w siebie wsłuchać, nie potrafisz itp., to w pierwszej kolejności stoi lekarz rodzinny. Na pewno nie ma co się poddawać i użalać nad sobą. Trzeba działać, trzymać głowę podniesioną i się uśmiechnąć ;)

Co ze mną jest nie tak... ;( Help ;(

31 mar 2017 - 20:54:49

zgłoś sie do lekarza pierwszego kontaktu - niech zrobi ci badania koniecznie super

Co ze mną jest nie tak... ;( Help ;(

31 mar 2017 - 21:04:25

Moze zbadaj sobie testosteron - badanie kosztuje chyba ok 25zł. A tak wogole to wizyta u Endokrynologa- wypadanie wlosów moze byc spowodowane choroba tarczycy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Okropna cera help