Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Odizolowana

08 sty 2017 - 09:31:59

Chciałabym się wygadac no chyba zwariuje niedługo. Jestem krótko po 30 tce i mam niepełnosprawne 10 letnie dziecko chodzące ,mówiące , normalnie myślące. Niestety w życiu prywatnym mi się nie ułozylo i od 3 lat wychowuje sama. Problem w tym że nie mam oparcia w matce i moja mama przestała się interesować wnuczka . Od prawie roku siedzę z dzieckiem dzień w dzień w domu , każdy weekend . Odseparowalam się od znajomych bo nie mam możliwości się z nimi spotkać ( Wynajmuje kawalerkę) Nie mogę sobie życia łożyć na nowo bo nie mam szans nikogo poznać. Moja mama stwierdziła że wnuczka się u niej nudzi wiec nie będzie brać jej choćby na piątek - sobota. Zostałam sama jak palec , przesiadujac całe dnie na fb lub tv. Jak długo może tak człowiek wytrzymać...?

Odizolowana

08 sty 2017 - 09:50:20

A ojciec dziecka i jego rodzina?

Odizolowana

08 sty 2017 - 10:19:02

no a gdzie jest ojciec dziecka?
jest tyle mozliwości oprócz wychowywania dzieci.

Anonim

Odizolowana

08 sty 2017 - 10:56:44

Z ojcem dziecka sie rozeszłam , jest alkoholikiem, narkomanem i hazardzista , jego rodzice nie zyja a on nie ma rodzenstwa.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Odizolowana

08 sty 2017 - 11:33:07

Cytat

... przesiadujac całe dnie na fb lub tv. Jak długo może tak człowiek wytrzymać...?
Zamiast podrzucać mamie dziecko, przejdź się z nim do mamy albo na spacer. Mama nie ma obowiązku zajmowania się Twoim dzieckiem, ale możesz do niej przejść się ze zwykłą wizytą i w czymś pomóc, zamiast siedzieć na fb.

Anonim

Odizolowana

08 sty 2017 - 12:06:06

Rozumiem , tylko moja corka jest Jej jedyna wnuczka. Ciagle jest czyms zajeta. Nawet swtwierdzenie latem ze idzie sie na działke opalac i nie ma czasu. Naprawde chcialabym miec jakis czas dla siebie, jakis wieczor zeby pojsc z kolezanka na jakas pizze i piwo wieczorem.

Ja moje dziecisntwo spedzilam u dziadkow bo mnie moja mam tam ciagle podrzucala. Bardzo dobrze to wspominam ....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-08 12:08 przez Anonim.

Odizolowana

08 sty 2017 - 12:19:16

A może spróbuj na zasadzie wymiany, Ty zaproś kolegę syna na sobotę, a w następnym tygodniu syn wybędzie do kolegi. Bedziesz miała czas dla siebie. A może też nawiążesz znajomość z tą drugą mamą?

Anonim

Odizolowana

08 sty 2017 - 13:07:34

Cytat
alicja70
A może spróbuj na zasadzie wymiany, Ty zaproś kolegę syna na sobotę, a w następnym tygodniu syn wybędzie do kolegi. Bedziesz miała czas dla siebie. A może też nawiążesz znajomość z tą drugą mamą?

Mam córkę, mamy małe mieszkanie i niestety śpię raz z nią. Córka moczy się w nocy i raczej nie poslalabym Jej nigdzie.

Odizolowana

08 sty 2017 - 13:12:54

jak nie mozesz liczyc na własna mame bo jak widac nie dorosła by posiadac własne dzieci oraz wnuki ( podzucanie dziecka do dziadków) to ja bym szukala jakis miejsc wparcia. wiem ze czesto ludzie majacy dzieci z jakims problemem maja własne grupy spotykaja sie spedzaja czas, wspieraja poszukaj takiej grupy.

zweryfikowana
Posty: 22
Ostrzeżenia: 1/5

Odizolowana

08 sty 2017 - 18:17:04

Bardzo przykre jest to, co piszesz. Może spróbuj z jakimś portalem randkowym? Nigdy z czegoś takiego nie korzystałam, ale inni ludzie to robią i żyją. Może warto spróbować nowych rzeczy. A może poszukaj na jakimś forum tematycznym osób w podobnej sytuacji. A nóż poznasz kogoś, z kim będziesz mogła przynajmniej pogadać, a może nawet uda ci się znaleźć tam nowych znajomych? Ze znajomościami internetowymi trzeba być ostrożnym, ale na razie nie masz innych możliwości, więc może warto spróbować.

Odizolowana

08 sty 2017 - 18:41:16

nie wiem jak ci doradzić.
ile ta twoja córka ma lat?

Odizolowana

09 sty 2017 - 07:01:58

Masz 10 letnią córkę z jakąś niepełnosprawnością i ograniczasz ją i siebie jak możesz. Piszesz, że dziecko normalnie funkcjonuje, myśli, mówi. Dlaczego jej nigdzie nie puścisz? Moczy się w nocy? A kto każe Ci ją wysyłac ją gdzieś od razu na noc? Po pierwsze to kup dziecku samodzielne posłanie. I przestanie sie moczyć. Podściel jej elegancką ceratkę, a ona bedzie taka szczęśliwa, że 20 razy pójdzie wieczorem do toalety aby nie zmoczyć swego łóżka. I nie ma że małe mieszkanie i coś tam. Dziecko musi spać samodzielnie. To nie dziecko Cię ogranicza tylko twoje myślenie. Zmień je.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nago w saunie.