Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Hej:) zakładam nowy wątek bo i nowy temat się rozwinął:)

W poniedziałek idę na wizytę do ginekologa w celu potwierdzenia ciąży.
Jak się przygotować do takiej wizyty? Na jakie pytania się przygotować? Jak to wyglądało u was?

Idziemy tam razem z narzeczonym, ale czy mogę wejść z nim razem do gabinetu? Czy narzeczony będzie mógł zobaczyć naszą kruszynkę razem ze mną na usg? W dniu usg to będzie (wg moich obliczeń na podstawie ostatniej miesiączki) 5tc 5d.

Jak to było u was ? Czy na pierwszej wizycie byłyście z partnerem? Jak wrażenia po takiej wizycie?

Chętnie poczytam, bo sama jestem w podobnej sytuacji :)

Anonim

Cytat
muo8oum
Chętnie poczytam, bo sama jestem w podobnej sytuacji :)

Cieszę sie ze nie jestem sama :) no i widzę ze niepotrzebnie zastanawiałam sie tyle nad tym czy rozpocząć ten temat w nowym wątku :)

Każdy wątek ważny :)

Ja mam wizytę dopiero 23 maja, wcześniej nie udało mi się dopchać, a to już początek 6 tygodnia, więc planowana wizyta będzie w 9. Ale położna powiedziała, że tak jest ok, póki nic mi się nie dzieje.

Więc czekam:)

Ja weszłam sama bo to usg dopochwowe. Mąż wszedł po usg i dostał zdjęcie :) Potem ważenie, określenie wieku ciąży na podstawie wielkości maluszka, zalecenia lekarza itp. :)

No i oczywiście zakładanie karty ciąży :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-28 22:39 przez ZonaPanaCz.

Anonim

Cytat
muo8oum
Każdy wątek ważny :)

Ja mam wizytę dopiero 23 maja, wcześniej nie udało mi się dopchać, a to już początek 6 tygodnia, więc planowana wizyta będzie w 9. Ale położna powiedziała, że tak jest ok, póki nic mi się nie dzieje.

Więc czekam:)

Ja jeszcze nie byłam badana przez nikogo, ale juz okres spóźnia sie 1,5 tygodnia, piersi bolą jak oszalałe do tego 4 testy ktore dają do zrozumienia ze to ciąża... :) w poniedziałek wszystko będzie jasne na 100%. Nie mogę sie doczekać :)

Cytat

Ja jeszcze nie byłam badana przez nikogo, ale juz okres spóźnia sie 1,5 tygodnia, piersi bolą jak oszalałe do tego 4 testy ktore dają do zrozumienia ze to ciąża... :) w poniedziałek wszystko będzie jasne na 100%. Nie mogę sie doczekać :)

Pewnie będziemy rodziły w tym samym czasie:)

Dla mnie to też pierwsza ciąża, więc wszystko nowe :)
Dawaj znać !

Ja planuję mojego męża wziąć do ginekologa, ale pewnie poczeka przed wejściem. Na pewno nie w domu- niech się poczuwa do roli ojca :)

Anonim

Cytat
muo8oum
Cytat

Ja jeszcze nie byłam badana przez nikogo, ale juz okres spóźnia sie 1,5 tygodnia, piersi bolą jak oszalałe do tego 4 testy ktore dają do zrozumienia ze to ciąża... :) w poniedziałek wszystko będzie jasne na 100%. Nie mogę sie doczekać :)

Pewnie będziemy rodziły w tym samym czasie:)

Dla mnie to też pierwsza ciąża, więc wszystko nowe :)
Dawaj znać !

Ja planuję mojego męża wziąć do ginekologa, ale pewnie poczeka przed wejściem. Na pewno nie w domu- niech się poczuwa do roli ojca :)

Pewnie będziemy rodziły pod koniec grudnia/ początek stycznia :)

My za 2 miesiące bierzemy ślub, myśle ze to dziecko i wspólne wizyty jeszcze bardziej zbliża nas do siebie, szczególnie w tym stresującym i nerwowym czasie :)

Uu slub w pierwszym trymestrze ryzykownie, ja czulam sie tragicznie. Ja u lekarza bylam sama,bo badanie przez pochwe. Druga sprawa, ze u mnie lekarz kazal przyjsc kolo.7 tygidnia, karte ciazy lekarze raczej zakladaja po tym jak zobacza serduszko. Przypomni sobie kiedy mialas ostatnia miesiaczke ? Lekarz tez pewnie wypisze ci jakie badania masz zrobić

ja byłam sama bez męża , wróciłam do domu i mu powiedziałam że jestem w ciąży.
Pierwsze mc były dziwne, dziwne rozpieranie w brzuchu takie jakbym miała wzdęcia i było mi niedobrze chwilami póżniejszym czasie nie mogłam wchodzić do sklepu mięsnego było mi niedobrze.
Najgorszy by koniec 8 -9 mc ale dziewczyny ja jeszcze biegałam za tramwajem do konca dni pracowałam i naprawdę urodziłam bardzo szybko bez pomocy lekarza była tylko przy mnie pielęgniarka.
Najważniejszy jest ruch w czasie ciąży łatwiej się rodzi.
Mąż nie był w gabinecie bo by po prostu fajtnął :D

Jeśli faktycznie u Ciebie będzie w dniu badania 5tc+ 5dc to moim zdaniem ciut za wcześnie na wizytę u ginekologa, bo na razie będzie zarodek, prawdopodobnie bez widocznego tętna. Żeby zobaczyć tętno najprawdopodobniej będziesz musiała zaczekać, dlatego ja bym się wybrała na wizytę pewnie z tydzień później.
Czy dostaniesz kartę ciąży to zależy od lekarza, ale większość zakłada ją jak jest widoczne tętno (właśnie ze względu na to, że na początkowym etapie jest najwięcej strat).
Usg będzie przezpochwowe, tak więc ja na takie badania wybieram się sama, zresztą ja na wszystkie badania (poza prenatalnymi) wchodziłam do gabinetu sama. Ale to już chyba kwestia indywidualnego podejścia.
No i gratulacje:)

Anonim

Cytat
wiktorka88
Uu slub w pierwszym trymestrze ryzykownie, ja czulam sie tragicznie. Ja u lekarza bylam sama,bo badanie przez pochwe. Druga sprawa, ze u mnie lekarz kazal przyjsc kolo.7 tygidnia, karte ciazy lekarze raczej zakladaja po tym jak zobacza serduszko. Przypomni sobie kiedy mialas ostatnia miesiaczke ? Lekarz tez pewnie wypisze ci jakie badania masz zrobić

2 lata go planowaliśmy wiec raczej nie bedziemy go teraz przekładać :)
Dzidzia tez planowana ale nie sadziliśmy ze tak od razu nam sie uda :)
Ja jak dzwoniłam to tez liczyli kiedy najlepiej żebym przyszła i zaproponowali mi ten termin to nie wiem co o tym myślec :)
Narazie poza bólem piersi i sennością wszystko wporzadku :) bóle brzucha ustąpiły :)

Witam :)

Ja byłam u ginekologa 5 kwietnia, ciąża się potwierdziła :)
Oczywiście towarzyszył mi Mąż :) a była to taka sytuacja,że weszłam sama i powiedziałam o ciąży...a Moja Pani Ginekolog pierwsze co powiedziała to : `no to wołamy Męża`. :)
Teraz już jestem po wszystkich badaniach obejmujących 1 trymestr .
Kolejną wizytę mam 10 maja, a 19 maja ustalone mam już badania prenatalne :)
Dodam jeszcze,że mam taką Panią Ginekolog, która dzwoniła do mnie w tamtym tygodniu z zapytaniem jak się czuje :)
Uważam,że warto wybrać dobrego lekarza,i mieć znakomitą opiekę :)

Trochę nie rozumiem, co z tego, że USG było przez pochwę? Co to jest za argument, że wtedy facet nie może wejść. Przecież skoro macie z nim dziecko to jakie to ma znaczenie czy USG dopochwowe czy nie?

Anonim

Cytat
Isiaa1993
Witam :)

Ja byłam u ginekologa 5 kwietnia, ciąża się potwierdziła :)
Oczywiście towarzyszył mi Mąż :) a była to taka sytuacja,że weszłam sama i powiedziałam o ciąży...a Moja Pani Ginekolog pierwsze co powiedziała to : `no to wołamy Męża`. :)
Teraz już jestem po wszystkich badaniach obejmujących 1 trymestr .
Kolejną wizytę mam 10 maja, a 19 maja ustalone mam już badania prenatalne :)
Dodam jeszcze,że mam taką Panią Ginekolog, która dzwoniła do mnie w tamtym tygodniu z zapytaniem jak się czuje :)
Uważam,że warto wybrać dobrego lekarza,i mieć znakomitą opiekę :)

Gratulacje ! :)
Mam nadzieje ze ja przyszłego męża tez bede mogła tak zawołać. Byłabym bardzo rozczarowana gdyby moje objawy, pozytywne testy i brak okresu nie były przez ciąże :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

I czy warto bylo?