Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Kiedy powiedziałaś o ciąży?

25 kwi 2016 - 12:49:24

Cześć szafowiczki !
Razem z narzeczonym zastanawiamy się kiedy i kogo w pierwszej kolejności poinformować o tym, że jestem w ciąży.
Od razu po pierwszym usg czy po którymś konkretnym tygodniu ciąży? Wierzycie w jakieś zabobony? Jak to wyglądało u was?

Kiedy powiedziałaś o ciąży?

25 kwi 2016 - 13:10:34

Ja rodzinie powiedzialam od razu bo wynikach bety.nie wytrzymalam :p

Kiedy powiedziałaś o ciąży?

25 kwi 2016 - 13:13:52

Z testu dowiedziałam się w sobotę, z usg w poniedziałek i wtedy mając pewność, powiedzieliśmy rodzicom moim i męża:) rodzice marzyli żeby zostać dziadkami, nie mogłabym trzymać ich w takiej niewiedzy.

Kiedy powiedziałaś o ciąży?

25 kwi 2016 - 13:17:52

Od razu po pierwszym badaniu :)

Kiedy powiedziałaś o ciąży?

25 kwi 2016 - 13:58:16

Przy pierwszej ciąży powiedziałam po wizycie u lekarza, przy drugiej tak samo i niestety wtedy za wcześnie bo poroniłam :( a przy trzeciej jak brzuszek zaczęło być widać ...

Kiedy powiedziałaś o ciąży?

25 kwi 2016 - 14:07:25

My długo nie mówiliśmy bo wcześniej nie wyszło... W 16/17 tyg dopiero powiedzieliśmy. Jedynie mój tata wiedział kilka dni po tym jak się dowiedziałam bo chciałam aby pojechał że mną na zakupy plus nie dało się ukryć przy niedzielnych wypadach moich mdłości. ( co tydzień w niedziele lub sobotę spotykam się z tatą na jakiś obiad albo zakupy.) większość poza rodzicami dowiedziała się dopiero jak brzuch było widać.

Kiedy powiedziałaś o ciąży?

25 kwi 2016 - 15:45:20

Ja długo zwlekałam z powiedzeniem rodzicom o ciąży, bo u mnie nie była planowana.

Kiedy powiedziałaś o ciąży?

27 kwi 2016 - 07:11:25

Szybko powiedzieliśmy,chyba zaraz po pierwszej wizycie u lekarza.Jak ciąża planowana,relacje z rodziną dobre,nie jesteś jakąś siksą co puściła się na jakiejś imprezce i zaszła:)to nie ma co zwlekać tylko powiedzieć i cieszyć się stanem błogosławionym.

Anonim

Kiedy powiedziałaś o ciąży?

27 kwi 2016 - 17:39:00

Cytat
dootii
Szybko powiedzieliśmy,chyba zaraz po pierwszej wizycie u lekarza.Jak ciąża planowana,relacje z rodziną dobre,nie jesteś jakąś siksą co puściła się na jakiejś imprezce i zaszła:)to nie ma co zwlekać tylko powiedzieć i cieszyć się stanem błogosławionym.

Siksą nie jestem, razem z narzeczonym planowaliśmy, zaskoczeniem jest tylko fakt ze tak od razu nam sie udało :) za 2 miesiące mamy ślub więc nikomu nic do tego żeby mówić nam czy to dobrze czy to źle bo to nasze życie :) ciekawa jestem po prostu czy tak od razu sie chwalić tą cudowną nowiną, bo słyszałam kilka opinii, że do końca pierwszego trymestru nie powinno sie nic mowić.

Kiedy powiedziałaś o ciąży?

27 kwi 2016 - 18:04:53

Opinia, że do końca pierwszego trymestru nie powinno się nic mówić wynika z tego, że bardzo łatwo w na tym etapie o poronienie. Ale nie jest to jakiś zabobon, że jak powiesz, to coś się stanie. To po prostu doświadczenie tych, którzy wszystkim się pochwalili, a potem stracili dziecko.

Kiedy powiedziałaś o ciąży?

07 maj 2016 - 21:39:00

w 1 - po pozytywnym teście wiedzieli moi rodzice a teściowie ok 2 msc
w 2 - moi rodzice szynko a teściowie ok 12 tyg
w 3 - sama dowiedziałam się ok 10 tyg :P

Kiedy powiedziałaś o ciąży?

09 maj 2016 - 09:52:53

to prawda, że jest duże ryzyko w pierwszym trymestrze ale w późniejszych też ono jest. Tak naprawdę jest całą ciążę więc czy powiesz w po 1 wizycie czy w połowie ciąży to niestety zawsze może się coś stać więc powiedziałabym wtedy, kiedy uznasz sama za słuszne. Czasami lepiej szybciej zanim humorki się zaczną;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kto ma rację ? Co mam zrobić z życiem? Pomóżcie.