Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

regularne posiłki

43 minut temu

dieta organizacja

57 minut temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mieszkanie z tesciami po slubie

15 mar 2016 - 11:23:58

Cytat
justangel
Cytat

Raczej w domu jest tak wszystko usytuowane ze wszystko jest wspólne kuchnia łazienka i salon , żeby w grę wchodziło wszystko osobne to jedynie jakaś dobudowa. Nie jestem jakaś wymagajaca ale robienie czegoś pod czyimś okiem to jednak nie dla mnie .

Masakra, taki układ to absolutnie byłby nie dla mnie.
I co, będziesz wieczory spędzać przed telewizorem z teściami? Z nimi ustalać jaki film oglądacie? Imprezy żadnej nie zrobicie bez teściów, a przez wspólną łazienkę to nawet kwestia załatwienia się nie będzie prywatna... :( Dodatkowo zapewne szanowna teściowa będzie prać, gotować swojemu synusiowi, zapomnij więc o jakichkolwiek próbach podziału obowiązków domowych.
Zgadzam się z koleżanką.Takie meiszkanie to koszmar.Ja tak mieszkałam początkowo az po wielkiej kłotni teściowie rozbudowali sobie dom i oddzieliliśmy się.Żadna gospodyni nie lubi jak inna kobieta szarogęsi się w jej kuchni.Pisze szarogęsi gdyż ona tak to widzi.Zero prywatności ,wszystko co się robimi to pod czujnym okiem teściów .Więc rady na porządku dziennym ,a denerwoją nawet i te dobre.

Mieszkanie z tesciami po slubie

15 mar 2016 - 11:36:15

Jacy by nie byli tescie i tak lepiej mieszkac osobno. Moj maz nie narzeka ale robi wszystko by jak najszybciej sie przeprowadzic na swoje. Ja w sumie tez juz nie nie moge sie doczekac jak sie wyprowadzimy od moich rodzicow niby jest wszystko dobrze ale zawsze wtracic sie w cos musza.

Mieszkanie z tesciami po slubie

15 mar 2016 - 14:34:50

witaj stanowczo odradzam mieszkanie z tesciami . Ja swojich uwielbiałam z tesciowa miałam bardzo dobry kontak fajna wyluzowana i wogle niestety gdy zamieszkalismy z tesciami wszystko sie zmnieniłozaczełysmy sie niedogadywac we wszysttko sie wtrancała masakra jakas a nasze szukanie wymarzonego gniazdka z miesieaca na miesiac sie przesówało poniewaz mezowipasowalo miseszkanie u mamausi ;(

Mieszkanie z tesciami po slubie

15 mar 2016 - 14:48:31

Cytat
filipekkrol
Żadna gospodyni nie lubi jak inna kobieta szarogęsi się w jej kuchni.Pisze szarogęsi gdyż ona tak to widzi.Zero prywatności ,wszystko co się robimi to pod czujnym okiem teściów .Więc rady na porządku dziennym ,a denerwoją nawet i te dobre.

W domu jest jedna gospodyni i będzie nią Twoja teściowa. Tak więc mamusia nadal będzie synusiowi prać, gotować i sprzątać w przypadku takiego układu. W najlepszym przypadku będziesz traktowana jak córka (przez najważniejszą w domu gospodynię), w najgorszym przypadku będziesz popychadłem, bez prawa głosu.

Mieszkanie z tesciami po slubie

15 mar 2016 - 15:11:09

My też mieliśmy wynająć sobie dom z możliwością kupna w przyszłości. Rodzice mojego męża mają gospodarstwo i nie poradziliby sobie bez męża więc przekabacili go, że musi zostać w domu. Prawie się rozstaliśmy, ale po wielu rozmowach poszliśmy na kompromis o ile można to tak nazwać. Postawiłam warunek, zgodzę się mieszkać u teściów, jeśli będziemy mieli oddzielne piętro. Mamy góre dla siebie- kuchnię, łazienkę i pokoje. Mieszkamy tu przez 3,5 roku, pierwszy rok był trudny. Jestem Zosia samosia i uwielbiam niezależność, tylko jak być niezależną mieszkając pod jednym dachem z teściami... na chwilę obecną wszyscy się dotarliśmy i jest dobrze, nie mogę narzekać. Teście się zmienili, ja się zmieniłam i znaleźliśmy się po środku.Pod żadnym pozorem nie gódź się na życie na jednej kuchni, łazience etc. Musicie mieć choć odrobinę prywatności, idziesz "do siebie" zamykasz drzwi i robisz obiad jaki chcesz, kiedy chcesz, pierzesz sprzątasz i oglądasz to co chcesz.
A w domu narzeczonego nie ma strychu? Jeśli jest to można go zagospodorować tak jak u nas

Mieszkanie z tesciami po slubie

15 mar 2016 - 15:40:02

nie jesteś sama !!!
mnie to samo czeka po ślubie, tylko że w domu mojego przyszłego męża mieszkają oprócz, jego rodziców jeszcze dwóch braci jeden ma 2 dzieci i żonę która nic za sobą nie robi , naczyń po sobie nie pozmywa, po dzieciach nie pozbiera, a druga (ślub biora w maju) jest okropnie wścipska i wszech wiedząca. Pociesza mnie jedynie fakt że mają się budować i wynieść, ale zanim do tego dojdzie, jednak troszkę minie, a mój narzeczony z góry juz mi powiedział, że nie będziemy niczego wynajować, bo szkoda mu na to kasy, kiedy cały dom jest przepisany na niego !!!
AAA no i oczywiście zapomniałam dodać o teściowej , które we wszystko wtyka swój nochal !!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-15 15:41 przez mousemicky.

Mieszkanie z tesciami po slubie

15 mar 2016 - 15:49:47

Cytat

Witam, planujemy ślub za 1,5 roku , pierwsze plany naszego wspólnego gniazdka były takie ze wynajmiemy mieszkanie a między czasie będziemy szukać czegoś do kupienia oczywiście na kredyt.Ostatnio jednak oznajmił że jego dom rodzinny jest na niego i że po ślubie będziemy mieszkać u niego z jego rodzicami i bratem. Czy któraś z doświadczenia może powiedzieć czy rzeczywiście jest tak źle, czy da się żyć .

Powiem ci tak ja mieszkam oficjalnie z tesciami jakies 9 mc :) od 9 mc jestesmy malzenstwem z moim P zanim sie pobralismy przez osiem lat bywalam u niego w domu na weekendy wiec mialam okazje poznac tesciow przy kawie czy to na wyjezdzie nawet i nie zaluje bo sa swietni teraz mamy dziecko w drodze posiadamy tylko pokoj duzy jest oprocz tego kuchnie do dyspozycji czy tam cos innego dokladamy sie do zakupow.Procz tego na parterze mieszka jego brat z dziadkiem a ma ich dwoch jeden za granica i zwolnil pkoj wiec jak P ma nocki to ja tam wtedy przebywam zeby mu nie przeszkadzac :P ja bede rodzic nie daleko miejscowosci w ktorej mieszka P. po porodzie napewno bedziemy przebywac u niego jego rodzice sa zgodni we wszystkim, jak do tej pory nie bylo zadnych zgrzytow moze przez to ze w moim rodzinnym domu mamy mieszkanie w ktorym przebywamy rowniez :P wiec nie jestesmy na okraglo u niego (to tez ma swoje dobre strony) , wiec jestesmy raz u niego raz u mnie ja na stale jestem zameldowana u siebie a on u siebie tego tez nie bedziemy zmieniac. Mysle ze to zalezy od tego jaki mialas kontakt przed slubem z tesciami a po i jak sie dogadywaliscie Ja mam zgodny charakter dzielimy sie obowiazkami kiedy jestesmy u P czasem cos ugotuje, upieke. Nie ukrywam i nie zapeszam z tesciowa jestesmy prawie jak przyjaciolki hehe:P. Mowie ci to zalezy jakie byly miedzy wami relacje jesli dobre to da sie zyć ;)Wiesz nie pisze ci tego zeby sie chwalic bo nie na tym to polega tak jak wyzej pisalam jesli mieliscie dobry kontakt to nawet jak jest tam ich duzo w domu to sie i tak dogadacie tylko z doswiadczenia swoich kolezanek co mi opowiadaly wiem - to na dluga mete nie dacie rade :(

P.s dosyc pozno ci oznajmil ze bedziecie mieszkac u niego bo o takich rzeczach rozmawia sie dluugo przed slubem....



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-15 15:57 przez Ania21.

Mieszkanie z tesciami po slubie

15 mar 2016 - 16:15:15

Uciekaj...ja mieszkam dom obok teściów i serdecznie mam dość. Mówię Ci Kochana to jest dobre na krótką metę.Zawsze będziesz słyszała że to jest ich dom i takie tam.Nigdy nie będzie po Twojemu....

Mieszkanie z tesciami po slubie

15 mar 2016 - 17:38:19

Nie spotkalam sie z sytuacja by komus to odpowiadalo. Albo slysze zazalenia dzieci albo tesciow/rodzicow....
Zreszta kupa to du** :)

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Mieszkanie z tesciami po slubie

22 maj 2016 - 13:05:22

To nie jest dobre rozwiązanie - ale niestety wiele młodych małżeństw od tego zaczyna. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest osobny dom, mieszkanie - wtedy nie dochodzi do niepotrzebnych zgrzytów.

Mieszkanie z tesciami po slubie

23 maj 2016 - 15:35:29

Nie godz sie! Nie zamieszkalabym ani z rodzicami ani z tesciami! Wasze zycie wasze gniazdko rodzinne - szukajcie swojego miejsca !
Mieszkalam 2 lata ze śp. tesciowa i nie dawalam rady....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-23 15:35 przez starla77.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

BIAŁE AIR MAXY Kto ma? Pytanie mam