Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

i znowu ta rozmowa

09 mar 2016 - 15:47:45

Dziewczyny dostałam zaproszenie na giełdę pracy, stanowisko asystent nauczyciela przedszkola. Wiem nie nastawiam się wcale, wiem,że nie mam szans. Szukam od 2 lat pracy bezskutecznie więc już nie mam siły nawet tam iść. Nie wiem co na takich rozmowach robię nie tak,że nawet nikt nie oddzwania. Proszę was poradźcie jak zachować się na tej rozmowie, jakich spodziewać się pytań. Może któraś z was prowadzi rekrutacje lub pracuje w przedszkolu i da mi cenne wskazówki? Będę bardzo wdzięczna.

i znowu ta rozmowa

09 mar 2016 - 15:59:09

jako asystent to bedziesz przynies podaj pozamiataj, czyli podawanie posiłków , sprzatanie po nich, pomoc w ubieraniu, moze nawet pomoc w spacerach czy placach zabaw itp. jak masz studia pedagogiczne to jest mozliwosc awansu na opiekuna( nauczyciela) i wtedy prowadzisz zajecia z dziecmi. dobrze by było byś chodz troche liznela rozwojówke to zapunktujesz. wpisz sobie w google rozwoj dziecka wiek od 3-6 lat i poczytaj.

Anonim

i znowu ta rozmowa

09 mar 2016 - 16:13:41

Mam studia pedagogiczne i praktyki w przedszkolach i klasach I-III. I na tym moje doświadczenie zawodowe się kończy. Myślę,że przy pytaniu o doświadczenie już będę na straconej pozycji. Sprzatanie, pomaganie na prawdę mi odpowiada, byle się zaczepić:)
dziękuję za poradę na pewno poczytam:):)

i znowu ta rozmowa

09 mar 2016 - 16:29:17

no jak masz takie doswiadczenie o jakim piszesz to nie powinnas miec problemu z dostaniem tej pracy grunt to zaczac od dzis codziennie rano i wieczorem powtarzac sobie nawet na głos "dostane te pracę bo jestem dobra" i tak kilka razy :D a jak bedziesz mówic nic mi sie nie udaje, jestem na przegranej pozycji to niestety inni tak cie beda postrzegac. Pamietaj jestesmy tym jakie mysli wysyłamy i jak o sobie myslimy i przez to inni tez nas tak postrzegaja, bo nie tylko szkiełko i oko sie liczy bo sa tez rzeczy których nie widzimy a one istnieja. Polecam ci książke " MOzesz uzdrowic swoje życie" warto wydac ok 35 zyla i miec ja w domu mnie ona otworzyła oczy na wiele spraw i dzieki temu to ja kreuje swoja rzeczywistosc a nie odwrotnie :D

Anonim

i znowu ta rozmowa

09 mar 2016 - 16:38:10

Cytat
agata74
no jak masz takie doswiadczenie o jakim piszesz to nie powinnas miec problemu z dostaniem tej pracy grunt to zaczac od dzis codziennie rano i wieczorem powtarzac sobie nawet na głos "dostane te pracę bo jestem dobra" i tak kilka razy :D a jak bedziesz mówic nic mi sie nie udaje, jestem na przegranej pozycji to niestety inni tak cie beda postrzegac. Pamietaj jestesmy tym jakie mysli wysyłamy i jak o sobie myslimy i przez to inni tez nas tak postrzegaja, bo nie tylko szkiełko i oko sie liczy bo sa tez rzeczy których nie widzimy a one istnieja. Polecam ci książke " MOzesz uzdrowic swoje życie" warto wydac ok 35 zyla i miec ja w domu mnie ona otworzyła oczy na wiele spraw i dzieki temu to ja kreuje swoja rzeczywistosc a nie odwrotnie :D

Wiem,że powinnam w siebie wierzyć, być dobrej myśli, nie poddawać się. Ale jeżeli dzwonię w odpowiedzi na ogłoszenie i pracodawca skreśla mnie tylko dlatego,że mieszkam 20km od miasta (w którym jestem co kilka dni)mówiąc "a to daleko, nieaktualne. do widzenia" to mam dosyć.

i znowu ta rozmowa

09 mar 2016 - 16:39:53

zgadzam się

Anonim

i znowu ta rozmowa

09 mar 2016 - 16:47:03

a jeszcze mam pytanie czy zabrać jedynie CV czy też LM? W sumie nie ma informacji żebym cokolwiek zabierała ale CV może na wszelki wypadek wydrukować

i znowu ta rozmowa

09 mar 2016 - 17:04:14

Masz odpowiednie wykształcenie, praktyki i jakieś tam doświadczenie. Bądź pewna siebie i pokaż swoją siłę i wiarę w swoje mozliwości- dobry rekruter zawsze to zauważy i zapunktuje. Jesli wahasz się czy Twoje doświadczenie jest wystarczające to z tego co piszesz uważam, że to zależy tylko od Ciebie w jaki sposób to przekażesz. Opowiedz czym się zajmowałaś podczas praktyk i dotychczasowych zajęć. Może masz młodsze rodzeństwo? jakieś dzieci w rodzinie którymi się zajmowałaś? a może byłas korepetytorką?
Warto wspomnieć o cechcach takich jak kreatywność, cierpliwość, obowiązkowość!

Powodzenia! Wykoś konkurencję !

i znowu ta rozmowa

09 mar 2016 - 19:22:44

jest taka wiedza tajemna jak prowadzić rozmowę: zacznij ją mocnym akcentem czyli o swoich najmocniejszych stronach powiedz na początku , ale zrób to z uśmiechem i " lekko" generalnie sprawiaj wrażenie wyluzowanej. Uśmiechaj się właściwie cały czas ! potem prześliźnij się przez resztę którą trzeba powiedzieć (zdobyte wykształcenie np, bo bez tych kwalifikacji i tak nikogo nie zatrudnią) i zakończ równie mocnym akcentem. (jakimś swoim talentem, umiejętnością, pasją hobby- idealnie gdyby można to wykorzystać w swojej pracy)prezentacja siebie powinna być krótka i zamknięta (przygotuj to wcześniej)ma mieć układ klamrowy, więc nie daj sobie przerwać zanim skonczysz. Efekt, wrażenie jakie po sobie pozostawisz po dobrze skonstruowanej prezentacji- będzie działał tylko na twoją korzyść. Powodzenia. psycholog który poprowadzi rozmowę w tym momencie staje się odbiorcą i na niego tak jak na wszystkich innych ludzi działają te same mechanizmy. Znając je- masz już przewagę!!! Powodzenia i daj znać jak poszło

Anonim

i znowu ta rozmowa

09 mar 2016 - 19:31:14

Dzięki wam za wsparcie! Właśnie obawiam się tych pytań co robiłam przez te 2 lata przerwy. Powiedzieć,że szukałam pracy bezskutecznie? Bo nie wiem jak z tego dobrze wybrnąć??

i znowu ta rozmowa

09 mar 2016 - 21:15:28

Cytat

Dzięki wam za wsparcie! Właśnie obawiam się tych pytań co robiłam przez te 2 lata przerwy. Powiedzieć,że szukałam pracy bezskutecznie? Bo nie wiem jak z tego dobrze wybrnąć??
jak wybrnąć mozesz powiedziec ze zajmowałas sie pracami dorywczymi a pracodawca nie bedzie wnikac chyba co robiłas. weż ze soba wszystkie dokumenty CV LM tez jak masz rekomendacje np. z praktyk to tez bedzie przydatne.

Cytat

Cytat
agata74
no jak masz takie doswiadczenie o jakim piszesz to nie powinnas miec problemu z dostaniem tej pracy grunt to zaczac od dzis codziennie rano i wieczorem powtarzac sobie nawet na głos "dostane te pracę bo jestem dobra" i tak kilka razy :D a jak bedziesz mówic nic mi sie nie udaje, jestem na przegranej pozycji to niestety inni tak cie beda postrzegac. Pamietaj jestesmy tym jakie mysli wysyłamy i jak o sobie myslimy i przez to inni tez nas tak postrzegaja, bo nie tylko szkiełko i oko sie liczy bo sa tez rzeczy których nie widzimy a one istnieja. Polecam ci książke " MOzesz uzdrowic swoje życie" warto wydac ok 35 zyla i miec ja w domu mnie ona otworzyła oczy na wiele spraw i dzieki temu to ja kreuje swoja rzeczywistosc a nie odwrotnie :D

Wiem,że powinnam w siebie wierzyć, być dobrej myśli, nie poddawać się. Ale jeżeli dzwonię w odpowiedzi na ogłoszenie i pracodawca skreśla mnie tylko dlatego,że mieszkam 20km od miasta (w którym jestem co kilka dni)mówiąc "a to daleko, nieaktualne. do widzenia" to mam dosyć.

rozumiem Twoje rozgoryczenie bo to jest irytujace ze nikt nawet nie "przetestuje" jakim jestes pracownikiem tylko na dzien dobry wymysla ze. np. za daleko itp. ale popatrz na to z innej strony nie dostałas tej pracy bo ona ci nie była przeznaczona, a jak zaczniesz stosowac to ci Ci pisałam czyli kreowac własna rzeczywistosc zobaczysz jak swiat sie zmienia. Ja od kiedy stosuje metody z tej ksiazki jestem pod mega wrazeniem i co dziennie mnie zadziwia to jaka siłe maja nasze mysli , nastawienia i to co mówimy. To nie jest trudne i nie trzeba sie tego bac i nie poddawac sie bo nie zawsze na poczatku bedzie wychodziło tak jak sobie to wymyslisz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-09 21:20 przez agata74.

Anonim

i znowu ta rozmowa

09 mar 2016 - 22:46:55

agata74 cieszę się,że mnie rozumiesz i wiesz? tak samo sobie pomyślałam po dniu próbnym jakiś czas temu w sali zabaw. Nie odezwali się więc ta praca nie była dla mnie, nie była mi pisana:) Dziękuję ci bardzo za cenne wskazówki,nie pomyślałam wcześniej,że mogę powiedzieć o pracy dorywczej i zabraniu ze sobą rekomendacji z praktyk:) Myślisz,że mogłabym w cv zamieścić informację o tej pracy dorywczej i opiece nad dzieckiem siostry? Faktycznie się nim zajmowałam jakiś czas:)

i znowu ta rozmowa

09 mar 2016 - 23:11:21

moja mama pracuje w przedszkolu w duzym miescie jako nauczycielka i jest naprawde bardzo duuuzo podan o prace nawet jesli w danym czasie nikogo nie poszukuja, to ze nikt Ciebie nie zatrudnil nie musi znaczyc ze czegos Ci brakuje, moze masz duza "konkurencje", takie rekrutacje czesto prowadza osoby ktore nie sa specjalistami w tej dziedzinie, czesto kieruja sie bardzo zindywidualizowanymi kryteriami o ktorych nie jestes w stanie wiedziec, mysle ze i tak sukcesem jest to ze zapraszaja Cie na rozmowy kwalifikacyjne aczkolwiek dla Ciebie to pewnie marna pociecha

Anonim

i znowu ta rozmowa

09 mar 2016 - 23:38:38

Cytat
kasia_job
moja mama pracuje w przedszkolu w duzym miescie jako nauczycielka i jest naprawde bardzo duuuzo podan o prace nawet jesli w danym czasie nikogo nie poszukuja, to ze nikt Ciebie nie zatrudnil nie musi znaczyc ze czegos Ci brakuje, moze masz duza "konkurencje", takie rekrutacje czesto prowadza osoby ktore nie sa specjalistami w tej dziedzinie, czesto kieruja sie bardzo zindywidualizowanymi kryteriami o ktorych nie jestes w stanie wiedziec, mysle ze i tak sukcesem jest to ze zapraszaja Cie na rozmowy kwalifikacyjne aczkolwiek dla Ciebie to pewnie marna pociecha

Musieli mnie zaprosić bo to urząd pracy organizuje więc nie mieli wyjścia. Ze szkół co sama składałam podania na własną rękę nigdy nie zadzwonili. Zdaję sobie z tego sprawę,że jest wysyp nauczycieli szukających pracy ale niektóre znajome mi osoby po studiach znalazły niemalże od razu staż i są zatrudnione na stałe w szkołach czy przedszkolach. Dlatego mam trochę takiego doła,że inni poradzili sobie i szybko znaleźli pracę w zawodzie a ja nie potrafię do dziś.

i znowu ta rozmowa

10 mar 2016 - 10:31:44

Cytat

agata74 cieszę się,że mnie rozumiesz i wiesz? tak samo sobie pomyślałam po dniu próbnym jakiś czas temu w sali zabaw. Nie odezwali się więc ta praca nie była dla mnie, nie była mi pisana:) Dziękuję ci bardzo za cenne wskazówki,nie pomyślałam wcześniej,że mogę powiedzieć o pracy dorywczej i zabraniu ze sobą rekomendacji z praktyk:) Myślisz,że mogłabym w cv zamieścić informację o tej pracy dorywczej i opiece nad dzieckiem siostry? Faktycznie się nim zajmowałam jakiś czas:)
ja bym w CV pracy dorywczej nie wpisywała, ale na rozmowie jak najbardziej. Któras tu pisała o duzej konkurencji a i owszem jest tak ale jak patrze na te panie w złobkach , przedszkolach a teraz w szkołach to mi rece opadaja kompletnie nie ma w nich pasji, chęci to tylko takie odwalanie swojej pracy. Najwzniejsze to jest to w tym wszystkim by miec własnie ta pasję i jak wejdzisz z błyskiem w oku i z pozytywna energia na te rozmowe to praca bedzie Twoja grunt to dobrze sie "sprzedac"

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

miasto czy wieś? co ja mam wybrać