Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Remont mieszkania w bloku

22 lut 2016 - 18:55:06

strasznie Ci zazdroszczę, ja mam już swoje lata a nadal mieszkam z rodzicami :P Marzę o swoim własnym kącie

Remont mieszkania w bloku

22 lut 2016 - 18:55:20

Przyjrzałam się bardziej zdjęciom i tak: nie nosi Cię, żeby zburzyć ścianę oddzielającą kuchnię od przedpokoju- jak dobrze się orientuję?
Poza tym widzę profesjonalny zestaw: miarka, długopis i kartka ;) pisz pisz lepiej mieć wszystko na papierze ;0

Anonim

Remont mieszkania w bloku

23 lut 2016 - 11:29:25

Cytat
lusia86
Przyjrzałam się bardziej zdjęciom i tak: nie nosi Cię, żeby zburzyć ścianę oddzielającą kuchnię od przedpokoju- jak dobrze się orientuję?
Poza tym widzę profesjonalny zestaw: miarka, długopis i kartka ;) pisz pisz lepiej mieć wszystko na papierze ;0

W tej chwili mieszkam na aneksie kuchennym i marze o tym żeby zamknąć kuchnie aby smrody nie wlatywały mi do pokoju :)

Cytat
asiafashion
strasznie Ci zazdroszczę, ja mam już swoje lata a nadal mieszkam z rodzicami :P Marzę o swoim własnym kącie

Gdyby nie spadek po teściowej to nadal bym grzała miejsce na gminnym mieszkaniu ,które wynajmuje. Do tego teraz mam 1 pokój i dziecko niepełnosprawne 9 letnie. To mieszkanie ze spadku jest dla nas zbawieniem!!!

Cytat
lusia86
Czyli zalążek planu jest :) no tak jak spojrzałam na zdjęcia to ja najpierw wpadłabym w łazienkę bo faktycznie słabo, nie chodzi o gust tylko o to, że jest zniszczona i zużyta. Później warto byłoby zerwać tapety i zobaczyć jak ściany wyglądają bo szlifowanie wiesz jak wygląda ;) Wiadomo, że płytek nie trzeba kupować po 100 zł, najlepsze jest to, że nie jest tak jak kiedyś, że 1 gat. to był 1 i to było widać, teraz nawet w 1 gat. trafi się przebarwienie, ryska itp. a mało komu chce się jeździć i wymieniać 1 czy 2 płytki może jeszcze czekać z tydz. na dostawę ;) Skoro podłogi są ok to zabieraj ze sobą ;) Powodzenia i wytrwałości a no i sił na sprzątanie, niestety też wiem co to znaczy, nie ma jak masz nowe mieszkanie lub budujesz dom, sprzątasz na bieżąco i tylko raz a tak najpierw po "demolce" a 2 raz po wykonaniu robót ;)


Zadecydowaliśmy że faktycznie zrobimy łazienke i pokoje a kuchnie chyba poczekamy bo zrobić na łapu capu i nie wiem czy mi kasy starczy bo chce wziąć kredyt wiec trudno przemecze sie ,będzie cieżko bo meble sie rozpierdzielają , są mało pakowne...eh.... I nawet to sprzatannie wiadomo że sie lepiej sprzata na czymś nowym i fajnym niż na starych rupieciach gdzie nie widać efektu przed i po.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-23 11:36 przez Anonim.

Remont mieszkania w bloku

23 lut 2016 - 12:00:23

Ja na Twoim miejscu zrobiłabym kuchnie i pokój a jak zostanie kasy to kolejny , łazienkę zostawiła na sam koniec nie jest w tak tragicznym stanie, bynajmniej tak nie wyglada

mnie sie podoba ta kuchnia jest tez malutka ale jasna przez to ze jasne sa meble. Tu masz fajnego bloga i jak przerobic cos niewielkim kosztem http://www.sandrynka.pl/2015/07/jak-tanio-pomalowac-pytki-ceramiczne.html





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-23 12:27 przez agata74.

Anonim

Remont mieszkania w bloku

23 lut 2016 - 13:21:15

Cytat
agata74
Ja na Twoim miejscu zrobiłabym kuchnie i pokój a jak zostanie kasy to kolejny , łazienkę zostawiła na sam koniec nie jest w tak tragicznym stanie, bynajmniej tak nie wyglada

mnie sie podoba ta kuchnia jest tez malutka ale jasna przez to ze jasne sa meble. Tu masz fajnego bloga i jak przerobic cos niewielkim kosztem http://www.sandrynka.pl/2015/07/jak-tanio-pomalowac-pytki-ceramiczne.html



Piekna kuchnia! Wlasnie jestem po wizycie pana od mebli , nie znam jeszcze ceny ale moje plany legly w gruzach bo bokazalo sie ze okno w kuchni jest za nisko i nie da sie zabudowac w U . Tak samo Sciana od okna do drugiej sciany z jednej strony to 50 cm a z drugiej 45cm. szafki na prawa strone standardowo musza miec 60cm szerokosci wiec nie zmiesci sie taka serokosc bo okna nie otworze. Fachowiec bedzie myslal co z tym fanten zrobic ale ja leze i kwicze...


Lazienke musze zrobic wanna jest tak zuzyta ze mozna sobie posladki zetrzec podczas kapieli , zlew mogu byc a w kibelku to juz sie cuda dzieja zjechany na maksa.zreszta cos nie tak jest z odplywem w wannie takze trzeba to rozebrac i sprawdzic. Brzydze sie tej lazienki tak na serio.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-23 13:30 przez Anonim.

Remont mieszkania w bloku

23 lut 2016 - 15:24:03

Słuchaj skoro facet robi na wymiar/na zamówienie to nie widzę problemu, żeby zrobił tak jak chcesz. Jeśli nie przeszkadzałoby Ci to można zrobić zabudowę w "U" z blatem na różnych poziomach, przy oknie niżej aczkolwiek zlew tam odpada a pewnie chciałaś? Mogłoby to nieźle wyglądać, wszystko zależy co miałaś w planie tam umieścić. Co do łazienki to tak jak pisałam widać, ze jest w najgorszym stanie tzn. w gorszym od kuchni, dasz radę poczekać na kuchnię. Zrób to co najważniejsze a w razie czego zawsze można wyszukać fajne używane meble kuchenne, czasem ludzie sprzedają za pół darmo, tak na poprawę Twojego samopoczucia na etap przejściowy ;)

Remont mieszkania w bloku

23 lut 2016 - 23:26:29

Dobry stolarz zrobi Ci takie meble jak będziesz chcieć biorąc pod uwagę ograniczenia przestrzenne. Doradzi co się będzie sprawdzać, co zupełnie nie. Ale tłumaczenie, że okno za nisko jest śmieszne. Ja mam zaznajomionego stolarza, który zrobi dosłownie wszystko, wymyśli takie patenty, że nawet w najmniejszej klitce schowasz wszystkie graty i jeszcze miejsce zostanie. Do tego doradzi co można zrobić taniej, a co jest zupełnie bez sensu, albo niefunkcjonalne.

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Remont mieszkania w bloku

24 mar 2016 - 17:22:27

Pamietam ten czas, jak u mnie był remont, gotowanie "na kolanie", pożyczanie niezbednych narzędzi od sąsiadów itp. Teraz na szczescie mamy to juz za soba. Ale kto wie, kiedy znowu wymyślę na nowo upiekszanie mieszkania. Nasza kamienica nie ma doprowadzonych gazociągów, więc kupujemy butlę od AmeriGas Nano, bo jest na tyle lekka, że mogę ją wymienić nawet podczas nieobecności narzeczonego.

Remont mieszkania w bloku

24 mar 2016 - 17:29:59

Remont mojego 40m mieszkania kosztował 50tys większość robiliśmy sami i luksusów nie ma. Sama kuchnia kosztowała 10tys (meble + sprzęty)

Remont mieszkania w bloku

24 mar 2016 - 19:25:21

Ja jestem w czasie remontu. Mieszkanie w bloku ok 60m2. Mieszkanie typowo PRLowskie- wszędzie boazeria, gumoleum, krzywe ściany i sufit;/ NA szczęście łazienka była odnawiana, więc jej nie ruszamy, ale trzeba było podwieszać regipsy, szpachlować ściany, wymieniać podłogi itd. Meble kuchenne zamówiliśmy w Bodzio i wydaliśmy ok 1200zł. Wiesz mi, że można się zmieścić w 15tys. tylko wystarczy poszukać taniej (albo szukać promocji) lub po znajomości itd. ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-24 19:26 przez sowa1801.

Remont mieszkania w bloku

15 kwi 2016 - 14:04:31

Skoro juz remontujesz to rób to porządnie, tak jakbyś chciała, żeby to wyglądało, mimo sporych kosztów. Urządzanie "po taniości" lub "na razie niech tak będzie" nie ma sensu. Jeżeli chodzi o łazienkę to najlepiej zlec to jakiejś profesjonalej firmie. W tej kwestii moge polecic firmę Kuchnie Bule, którą najełam podczas remontu mieszkania. Solidni pracownicy z profesjonalnym podejściem.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 1/5

Remont mieszkania w bloku

11 maj 2016 - 13:31:52

Płyki w bardzo dobrych cenach znajdziesz w sklepie www.alekafelki.pl. Ja kupiłam w sklepie płytki hiszpańskiej firmy Aparici i jestem bardzo zadowolona z użytkowania. Producent ma bardzo ciekawe wzory płytek.

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 4/5

Remont mieszkania w bloku

20 maj 2016 - 09:55:54

Jeśli mieszkanie jest tak stare i do tego łazienka w ogóle nie przystosowana, to jeśli zaczniecie coś działać w tym temacie, to przede wszystkim na samym początku zróbcie izolacje przeciwwilgociowe. Zaoszczędzi to Wam późniejszych kosztów ;) Wiem, bo też przejęłam mieszkanie, tyle, ze po babci. Miało ok 30 lat. No i niestety moi fachowcy nie wiedzieli o czymś takim jak hydroizolacje. Niecały rok cieszyłam się nowymi kafelkami. Wszędzie był grzyb :/

zweryfikowana
Posty: 994
Ostrzeżenia: 1/5

Remont mieszkania w bloku

20 maj 2016 - 11:30:41

To maleństwo faktycznie, ale im mniejsze tym drożej zrobić bo standardowe wymiary mebli i sprzętów nie nadadzą się a wiadomo coś jest niestandardowe to drożej wynosi.

Także, nie ważne, ze to małe mieszkanie i powinno być taniej - będzie właśnie przez to drożej.

Przyjęło się zasadę, ze urządzanie mieszkania należy liczyć 1000zł na m2.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

Remont mieszkania w bloku

24 lis 2016 - 19:48:19

Mieszkam w Poznaniu i zleciłam remont polecanej ekipie http://www.renowation.pl. Uwinęli się w 3 tygodnie, łącznie ze zmianą instalacji elektrycznej, kanalizacyjnej oraz przeróbkami w temacie gazu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Weryfikacja konta