Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

transportery taśmowe

49 minut temu

sprawdzony stomatolog

52 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Remont mieszkania w bloku

21 lut 2016 - 14:03:22

Dostałam mieszkanie w bloku nieduże 36m , 2 pokoje malutka kuchnia i łazienka. Przez ok 25lat mieszkała tam moja niedoszła teściowa. Żyła sama bardzo skromnie. Mieszkanie było tylko odświeżane tzn. tapeta była kilka razy malowana w pokoju na podłodze gumolit, kuchnia od 25lat taka sama czyli gumolit, stare meble, w łazience teściowa zrobiła remont z 2 lata temu - założyla tapete...... i jakies kafle na podłoge. Zanim tam sie wprowadze to chciałabym tam coś zrobić - oczywiście bez luksusów! Planuje wymalowac pokoj duży, na jednej scianie połozyc tapete, polozyc parkiet , a w małym pokoju tylko malowanie i tapeta na 1 sciane podłoga jest bo ją sami zakładalismy jak tam 8 lat temu mieszkalismy, karnisze nowe . Teraz dramat bo trzeba zrobić łazienke cała czyli kafle na podłoge i mysle do 1,6m na sciane i do konca kolo prysznica, zabudować rury , zmienic wanne na prysznic, wymienic zlew, kibelek, W kuchni trzeba by było zrobic podłoge wymienic mebele- zrobic na wymiar bo kuchenka jest malutka. Nie mam pojęcia ile taka inwestycja mogłaby mnie wynieść czy 15tys mogłby starczyć ? Tak jak pisałam nie chce luksusów ma być czysto i ładnie i jasno bo w tej chwili mieszkanie wyglada jak NORA.....

Remont mieszkania w bloku

21 lut 2016 - 14:26:01

Kochana 15 tyś to delikatnie łazienka Cię wyniesie...Całe lato siedziałam w remoncie domu więc teraz już się orientuję jak to wygląda.A wydaje mi się że remont domu jest lżejszy niż remont mieszkania w bloku...Echh

Remont mieszkania w bloku

21 lut 2016 - 14:35:22

Myślę że jest to wykonalne. Kilka lat temu bliscy znajomi remontowali mieszkanie 76m. Całkowity remont łazienki, osobnej toalety. (kafle od ziemi do sufitu), nowa wanna, meble. W kuchni kafle na podłoge, zupełna wymiana mebli. Podwieszany sufit. Otwarcie kuchni na salon. Wymiana kafli w przedpokoju. Renowacja podłóg w pokojach. Malowanie wszystkich pokoi. Wymiana wszystkich drzwi. Zamknęli się w 37tysiacach. Mieszkanie było nie do poznania po remoncie.

Jeśli chodzi o wymianę kuchni to nie robiłabym na wymiar bo to dużo drożej wychodzi. Najlepiej poszukać inspiracji w IKEI, albo marketach typu castorama. Mają czesto fajne wyprzedaże i można dużo dostosować do siebie.

Anonim

Remont mieszkania w bloku

21 lut 2016 - 15:39:32

Dziewczyny nie załamujcie - te pomieszczenia naprawdę sa takie klitki w kuchni nie da rady na cos gotowego bo chcialabym zabudować przestrzen pod oknem. Łazienka ma wymiary 147/ 150/ 180cm a KUCHNIA 180/ 250cm. Zapomniałam ze w kuchni też trzeba sciany i podłoge zrobic kafelki sa jakieś różowiaste ...





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-21 15:40 przez Anonim.

Remont mieszkania w bloku

21 lut 2016 - 15:41:40

ja wydała w ubiegłym roku za łazienkę 11tys razem z meblami (słupek) szafka pod zlew , oraz nowe baterie , kinkiety lustra , wieszaki.Kapitalny remont , skucie starych płytek ze ścian , na podłodze był kamień od nowości kazałam połozyć płytki, duże kafle a łązienka jak z bajki.
tylko stolik wstawić i kawkę wypić.

Anonim

Remont mieszkania w bloku

21 lut 2016 - 15:55:35

Cytat
banach
ja wydała w ubiegłym roku za łazienkę 11tys razem z meblami (słupek) szafka pod zlew , oraz nowe baterie , kinkiety lustra , wieszaki.Kapitalny remont , skucie starych płytek ze ścian , na podłodze był kamień od nowości kazałam połozyć płytki, duże kafle a łązienka jak z bajki.
tylko stolik wstawić i kawkę wypić.

Tu tez trzeba skuć z podłogi płytki i polozyc nowe i na sciany , nie wiem czy szafka pod zlew wejdzie ale sądze że raczej nie a słupek mam w super stanie z aktualnego mieszkania gdzie mieszkam. Liczyłam gdzieś na max 9tyś - fachowca mamy znajomego , który zrobi nam po koleżeńsku chce niby 500zł .

Remont mieszkania w bloku

21 lut 2016 - 16:06:00

widzę że masz kran w kuchni na ścianie, proponuję ci w zlewie .
Idealne rozwiązanie , też tak mam na wannie zamiast na ścianie.

Anonim

Remont mieszkania w bloku

21 lut 2016 - 16:13:28

Znalazłam podobna kuchnie na necie przed i po- ja tak własnie bym chciala tylko tu jest kuchnia dłuższa i chyba lodówka jest zabudowana. Ja stołu nie potrzebuje w kuchni bo bedziemy jesc w pokoju. Lodówki tez nie zabuduje bo miejsca brak... Projektant chyba płakał jak moją kuchnie i łazienke projektował....



Remont mieszkania w bloku

21 lut 2016 - 18:18:59

Ja mam ok 40 m2 mieszkanie.meble na wymiar do kuchni to u mnie koszt 3 tys. Łazienka to ok 7 tys bo po znajomosci kładł mi sąsiad kafelki.pamietam ze ok 18 tys wyszło lacznie

Remont mieszkania w bloku

22 lut 2016 - 11:06:49

Cytat
emaergieo

Jeśli chodzi o wymianę kuchni to nie robiłabym na wymiar bo to dużo drożej wychodzi. Najlepiej poszukać inspiracji w IKEI, albo marketach typu castorama. Mają czesto fajne wyprzedaże i można dużo dostosować do siebie.
Kuchnia z Ikei to koszt podobny do takiej na wymiar. Koleżanka zdecydowała się na wymiar, bo wychodzi dużo lepiej. Nie mówiąc już o materiałach, z jakich są wykonane. A z kolei taka Castorama czy Obi to dziadostwo, szafki za chwile Trzeba wymieniać. Bardzo nie polecam. Przy takiej powierzchni, to nie są duże koszty.

Zamiast kłaść tapet, może wymaluj ściany? Wyjdzie taniej i ładniej. Nie musisz remontować całego mieszkania na raz. Lepiej robić powolij, ale dobrze, niż po lebkach, z tanich materiałów.

Remont mieszkania w bloku

22 lut 2016 - 15:59:22

na domo + jest świetny program remont 48h tam Tomek Pągowski ma genialne pomysły owszem czasem ceny przerażają ale można znaleźć tzw. zamienniki by było taniej. Jest tez program Dorota was urządzi i ona też jak dla mnie jest genialna ma nietuzinkowe pomysły.

Remont mieszkania w bloku

22 lut 2016 - 16:21:17

Pierwsza ważna kwestia czy Twój facet jest w stanie sam pomalować ściany, położyć płytki? Kwestia funduszu... da rade tylko trzeba pojeździć, porównać ceny. Jeżeli jesteś nastawiona na to, ze zostaniecie tam na dłużej to może warto zerwać tapety przyjrzeć się ścianom czy nie trzeba gipsować, żeby nie było, że wydasz kasę na farby i tapety a ściany są tak krzywe, ze będzie to wyglądać masakrycznie. Jeśli zostajecie na dłużej to przemyślcie co jest w najgorszym stanie a co najszybciej chcielibyście zrobić, może się okazać, że robiąc pomieszczenie po pomieszczeniu potrwa to dłużej ale w tym czasie trochę kasy dojdzie i będziecie mieli tak jak chcecie a nie na łapu capu w pośpiechu, wszystko najtańsze a po roku będziesz sobie pluła w brodę. My z mężem kupiliśmy dom do remontu, gdy się wprowadzaliśmy to były okna wymienione w dużym pokoju, panele i płytki w dużym, kuchni i korytarzu oraz drzi wewnętrzne, niestety uparliśmy się na drewniane, kupowaliśmy 4 szt. więc zabolało w portfelu i z tego powodu dopiero za miesiąc były klamki wiadomo, ze do takich ciężkich drzwi nie wstawimy plastiku ;) brakowało rolet, firan, karniszy, listw przypodłogowych, w łazience stał sedes, umywalka, wanna i pralka płytek dorobiliśmy się po roku ale jest tak jak chcieliśmy a także w pozostałych 2 pokojach stare okna i wykładzina, żeby było cieplej, ściany to były surowe regipsy więc uwierz, ze czasem warto powoli a do celu. Przesadą jest łazienka za 15 tysi... wiadomo kto bogatemu zabroni ale da radę taniej. My mamy płytki na ok 1,40m na różnych poziomach,

Remont mieszkania w bloku

22 lut 2016 - 16:32:53

Można się zmieścić z remontem w 15 tysiącach, a można i 100 tysięcy przekroczyć... wszystko zależy od tego, czy będziecie wykonywali prace remontowe sami, czy wynajmiecie fachowców, z jakiej półki materiały wybierzecie, stan techniczny mieszkania też jest ważny. Przykład - moja znajoma na remont łazienki i toalety wydała 22 tysiące, ale niczego nie żałowała (płytki za ponad 100zł, droga armatura, itd.), a ja na remont swojej wydam część tego, co ona, mimo że to takie same pomieszczenia, zakres prac, itd. Z tym, że remont zrobi mój mąż (odpada kilka tysięcy), a materiały będą dużo tańsze.

Anonim

Remont mieszkania w bloku

22 lut 2016 - 16:43:01

Cytat
lusia86
Pierwsza ważna kwestia czy Twój facet jest w stanie sam pomalować ściany, położyć płytki? Kwestia funduszu... da rade tylko trzeba pojeździć, porównać ceny. Jeżeli jesteś nastawiona na to, ze zostaniecie tam na dłużej to może warto zerwać tapety przyjrzeć się ścianom czy nie trzeba gipsować, żeby nie było, że wydasz kasę na farby i tapety a ściany są tak krzywe, ze będzie to wyglądać masakrycznie. Jeśli zostajecie na dłużej to przemyślcie co jest w najgorszym stanie a co najszybciej chcielibyście zrobić, może się okazać, że robiąc pomieszczenie po pomieszczeniu potrwa to dłużej ale w tym czasie trochę kasy dojdzie i będziecie mieli tak jak chcecie a nie na łapu capu w pośpiechu, wszystko najtańsze a po roku będziesz sobie pluła w brodę. My z mężem kupiliśmy dom do remontu, gdy się wprowadzaliśmy to były okna wymienione w dużym pokoju, panele i płytki w dużym, kuchni i korytarzu oraz drzi wewnętrzne, niestety uparliśmy się na drewniane, kupowaliśmy 4 szt. więc zabolało w portfelu i z tego powodu dopiero za miesiąc były klamki wiadomo, ze do takich ciężkich drzwi nie wstawimy plastiku ;) brakowało rolet, firan, karniszy, listw przypodłogowych, w łazience stał sedes, umywalka, wanna i pralka płytek dorobiliśmy się po roku ale jest tak jak chcieliśmy a także w pozostałych 2 pokojach stare okna i wykładzina, żeby było cieplej, ściany to były surowe regipsy więc uwierz, ze czasem warto powoli a do celu. Przesadą jest łazienka za 15 tysi... wiadomo kto bogatemu zabroni ale da radę taniej. My mamy płytki na ok 1,40m na różnych poziomach,


Facet umie malować i chyba faktycznie wymalujemy mały pokoik a w dużym zedrzemy starą tapetę , i tez będzie tylko pomlowane - jak bedzie trzeba sie sie ściany zetrze, wyrowna a gdzie potrzeba zrobi gipsem. Podłoge chyba bierzemy z obecnego mieszkania i położymy w tamtym dużym pokoju. Jest w b.dobrym stanie także szkoda byłoby ją wyrzucać. To tyle z pokojów. Za 15tys to ja nie chce zrobić samej łazienki tylko łazienke i kuchnie. Kuchnia musi być zrobiona na wymiar nie mam zamiaru kupowac z Ikei itp. tworów jutro przyjdzie fachowiec i mi ją wyceni. Piszesz zeby zobaczyć co jest w najgorszym stanie własnie mówie ,że kuchnia i łazienka a chce to zrobic zanim sie tam wprowadzimy bo przeżyłam w domu rodzinnym remont kuchni i łazienki i powiem że to jest masakra! Pokoje zawsze można urządzić byle ściany były zrobione i podłogi. Jesli chodzi o jakośc produktów nie chce też taniego dziadostwa ale tez nie za jakąś kosmiczną cene. Będzie zrobione klasycznie bo moda sie wciaż zmienia a ja za to co akurat modne płacić nie chce.

Cytat
MamaIwa
Można się zmieścić z remontem w 15 tysiącach, a można i 100 tysięcy przekroczyć... wszystko zależy od tego, czy będziecie wykonywali prace remontowe sami, czy wynajmiecie fachowców, z jakiej półki materiały wybierzecie, stan techniczny mieszkania też jest ważny. Przykład - moja znajoma na remont łazienki i toalety wydała 22 tysiące, ale niczego nie żałowała (płytki za ponad 100zł, droga armatura, itd.), a ja na remont swojej wydam część tego, co ona, mimo że to takie same pomieszczenia, zakres prac, itd. Z tym, że remont zrobi mój mąż (odpada kilka tysięcy), a materiały będą dużo tańsze.

Dokładnie jak piszesz płytek za 100zł na pewno nie kupie , myśle ze w granicach 30zł dostane już ładne - moja siostra kupowała za 50zł duże płyty i co z tego jak prawie wszystkie popękały na ścianach ... Fachowca bedę miała po koleżeńska takze nie zedrze ze mnie kasy :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-22 16:47 przez Anonim.

Remont mieszkania w bloku

22 lut 2016 - 18:42:11

Czyli zalążek planu jest :) no tak jak spojrzałam na zdjęcia to ja najpierw wpadłabym w łazienkę bo faktycznie słabo, nie chodzi o gust tylko o to, że jest zniszczona i zużyta. Później warto byłoby zerwać tapety i zobaczyć jak ściany wyglądają bo szlifowanie wiesz jak wygląda ;) Wiadomo, że płytek nie trzeba kupować po 100 zł, najlepsze jest to, że nie jest tak jak kiedyś, że 1 gat. to był 1 i to było widać, teraz nawet w 1 gat. trafi się przebarwienie, ryska itp. a mało komu chce się jeździć i wymieniać 1 czy 2 płytki może jeszcze czekać z tydz. na dostawę ;) Skoro podłogi są ok to zabieraj ze sobą ;) Powodzenia i wytrwałości a no i sił na sprzątanie, niestety też wiem co to znaczy, nie ma jak masz nowe mieszkanie lub budujesz dom, sprzątasz na bieżąco i tylko raz a tak najpierw po "demolce" a 2 raz po wykonaniu robót ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Weryfikacja konta